„Tales of the TARDIS” zapraszają do Whoniwersum

RTD zapowiadał niespodzianki i wygląda na to, że poznaliśmy kolejną z nich. Wiedzieliśmy już o tym, że 1 listopada na iPlayerze zadebiutuje zbiór ponad 800 odcinków doktorowej treści. Jednakże dopiero dzisiaj okazało się, że wszystko to będzie oficjalnie znane pod nazwą Whoniwersum (The Whoniverse). Ma to być dom dla wszystkich seriali i programów krążących wokół Doktora Who. Mamy tam znaleźć każdego Doktora, każdego z towarzyszy i setki potworów, które pojawiły się w serialu i jego spin-offach.

Whoniwersum będzie miało własne logo, a każdy element Doktora Who zostanie opatrzony nową identyfikacją wizualną. Wszystkie doktorowe światy znajdą się w jednym miejscu, a na tym wcale się nie skończy, bo niczym Wszechświat, Whoniwersum będzie stale się powiększać.

A to oznacza także treści przeznaczone tylko dla Whoniwersum. Pierwszą taką treścią będą opowieści prosto z TARDIS, czyli Tales of the TARDIS – nowy sześcioodcinkowy serial, który połączy klasyczne doktorowe duety, które pojawią się w wyjątkowej TARDIS, by wyruszyć w nostalgiczną podróż przez czas i przestrzeń.

Tales of the TARDIS Maureen O'Brien i Peter Purves

Do swoich ról jako Doktorzy i towarzysze wracają: Maureen O’Brien jako Vicki oraz Peter Purves jako Steven, Frazer Hines jako Jamie oraz Wendy Padbury jako Zoe, Katy Manning jako Jo oraz Daniel Anthony jako Clyde, Peter Davison jako Piąty Doktor oraz Janet Fielding jako Tegan, Colin Baker jako Szósty Doktor i Nicola Bryant jako Peri, a także Sylvester McCoy jako Siódmy Doktor i Sophie Aldred w roli Ace.

Tales of the TARDIS Frazer Hines i Wendy Padbury

Te wszystkie legendy Doktora Who wracają do swoich postaci, by zastanowić się nad swoimi przygodami, a w efekcie odkrywają coś nowego, pozostawiając widzów z nowym spojrzeniem na historię każdej z tych ponadczasowych par. W każdym z sześciu odcinków Tales of the TARDIS przedstawi inny duet. Całkiem nowe sceny będą splatać się z klasycznymi epizodami, by stworzyć pełnometrażowy odcinek zbiorczy.

Tales of the TARDIS Katy Manning i Daniel Anthony

Nowe sceny zostały napisane przez samego Russella T Daviesa, wracają także scenarzyści Doktora Who  Phil Ford (m.in. Wody Marsa, Do wnętrza Daleka oraz jedenaście historii Przygód Sary Jane) i Pete McTighe (Kerblam! i Praxeus). Dzięki nim fani odkryją uwielbiane historie na nowo, a nowi widzowie zostaną zaproszeni do zgłębiania rozległej mitologii serialu. Wygląda więc na to, że to właśnie o tym RTD wspominał w ostatnim DWM, gdy pisał, że kręcono coś przez 6 dni i pracowało nad tym trzech scenarzystów. Davies powiedział o tym przedsięwzięciu:

Słowo Whoniwersum zostało wymyślone przez fanów, czas więc nadać mu oficjalny status. A Tales of the TARDIS to jedna z największych przyjemności w mojej karierze – zobaczyć znowu razem starych Doktorów i towarzyszy, ciągle walczących o dobrą sprawę, to idealny sposób na świętowanie 60. urodzin Doktora!

Tales of the TARDIS Peter Davison i Janet Fielding

Dan McGolpin, dyrektor iPlayera i kanałów BBC, dodał:

Jestem zachwycony możliwością powitania Tales of the TARDIS eksluzywnie na iPlayerze, w domu Doktora Who, który jest stale, każdego tygodnia w roku, jednym z naszych najpopularniejszych programów. Tales of the TARDIS będą częścią Whoniwersum i zawierają nowe niesamowicie poruszające sceny z uwielbianymi postaciami. To będzie fantastyczny punkt startowy dla nowego pokolenia, by odkryć niektóre z najbardziej klasycznych odcinków, a dla wieloletnich fanów to będzie radosny sposób na nadrobienie zaległości ze starymi przyjaciółmi.

Tales of the TARDIS Colin Baker i Nicola Bryant

Tales of the TARDIS są wspólną produkcją Bad Wolf i BBC Studios dla BBC iPlayer. Producentami wykonawczymi są Russell T Davies, Jane Tranter, Julie Gardner, Phil Collinson oraz Joel Collins. Serial został wyprodukowany przez Scotta Handcocka i wyreżyserowany przez Joshuę M. G. Thomasa z Bad Wolf. Odcinki napisali Russell T Davies, Phil Ford oraz Pete McTighe. Kompozytorem muzyki jest zaś Sam Watts, którego kompozycje można usłyszeć w Przygodach Sary Jane.

Tales of the TARDIS Sylvester McCoy i Sophie Aldred

Historie, które Doktorzy i towarzysze będą wspominać, to The Curse of Fenric, The Time Meddler, The Three Doctors, Vengeance on Varos, The Mind Robber oraz Earthshock. Każdy odcinek Tales of the TARDIS będzie trwać 1,5 godziny, a osoby z dostępem do iPlayera znajdą je tutaj.

A tak wygląda intro Whoniverse:

Nie wiemy, czy w przyszłości Tales of the TARDIS pojawią się na przykład na Disney+. Russel T Davies potwierdził na swoim Instagramie, że na tę chwilę produkcja będzie dostępna wyłącznie na iPlayerze. Trzymamy kciuki, żeby kiedyś się to zmieniło. Którą powracającą parę najbardziej chcielibyście znowu zobaczyć? Jak Wam się podoba okolicznościowe wnętrze TARDIS? Dajcie znać w komentarzach, na TARDISawce lub na Discordzie.

źródło: Doctorwho.tvFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *