Seria 13 – fanowskie teorie, część 3

Finał jest tuż, tuż, więc na sam koniec postanowiłem przedstawić Wam ostatnie fanowskie teorie dotyczące obecnej serii. Nie będzie ich w sumie dużo, jako że sporo wcześniejszych pytań z pierwszej i drugiej części dalej pozostaje otwartych. Pojawiło się jednak kilka ciekawych pomysłów.

Czy Wielki Wąż kryje jeszcze jakieś tajemnice?

Wielki Wąż. Polityk z planety rodzinnej Vindera, który potrafi przywoływać węże, którymi pozbywał się niewygodnych osób, próbował także pozbyć się Kate Stewart. Sprzedał Ziemię Sontaranom (jakoś trzeba żyć z drobnych intryg, skoro reszty kosmosu już nie ma za wiele). Czy za tym kryły się jakieś głębsze intencje? Czy wiedział, czym jest TARDIS?

Aktor został zapytany w programie The Morning przez Allison Hammond:

Czy istnieje taki świat, w którym Craig Parkinson jest następnym Doktorem?

Aktor jedynie uśmiechnął się tajemniczo i powiedział „nie mogę powiedzieć. Wiemy, że Chibnall napisał tę rolę specjalnie dla Craiga Parkinsona. Czyżby był kimś więcej? Fani sądzą, że mogą wiedzieć, ze względu na poniższe wideo:

Jedna z drag queen jest przebrana za Trzynastą. Druga zaś… za Rani.

Była to renegacka Władczyni Czasu z ery Siódmego Doktora. Czy teraz wróciła jako Wielki Wąż? Osobiście trochę wątpię, gdyż osoby, które nie znają klasyków kompletnie jej nie kojarzą (a tym bardziej osoby, które zaczęły przygodę z serialem dopiero teraz, w erze Trzynastej. Chibnall ma zbyt wiele wątków do wyjaśnienia, by w mojej ocenie sensownie wprowadzić taką postać z powrotem do Whoniwersum. No właśnie, skoro o Whoniwersum mowa…

Skąd pochodzi Doktor?

Teraz, gdy mamy bez cienia wątpliwości potwierdzone istnienie multiwersum, na to pytanie mamy więcej możliwych odpowiedzi. Wiemy, że Doktor znajdowała się pod portalem, gdzie znalazła ją Tecteun.  Możliwe są trzy rozwiązania: Doktor pochodzi z naszego Wszechświata, z Wszechświata, który roboczo nazwijmy „Wszechświat nr 2”. To ten, który został zwizualizowany jako sąsiadujący – stąd portal mógł stanowić między nimi swoiste przejście ze względu na „bliskość”. Oczywiście możliwe jest także, że Doktor pochodzi z całkowicie innego miejsca – nie wiemy, dokąd prowadził portal, ani czy Doktor skorzystała z niego po raz pierwszy. Wprawdzie na razie to są rozważania czysto teoretyczne, bo na razie niewiele nam zmienia fakt czy to będzie Wszechświat nr 2, czy 2313. Niemniej pochodzenie z innego uniwersum mogłoby tłumaczyć, dlaczego w zasadzie żaden inny gatunek nie potrafił regenerować i potrzebne było „zapożyczenie” tej umiejętności od Doktor.

Jak zostanie powstrzymany Przypływ?

Niektórzy zwrócili uwagę na scenę w zwiastunie, w której Vinder znajduje się w jakby „mentalnej pustce” – tym samym miejscu, co Doktor i Rój na początku sezonu. W tym samym miejscu widzimy Pasażera, który wybucha czymś w rodzaju Przypływu. Czy skoro Pasażerowie są więzieniami o nieskończonej pojemności, można by w jednym uwięzić Przypływ?

Co z tym logiem?

Jak widzicie niżej, logo dalej ewoluuje. Poruszamy się dalej na kole barw, o czym pisałem ostatnio. Wygląda na to, że chyba wrócimy do początku – o ile nie dostaniemy nowego loga. Reset Wszechświata i nowe logo czy powrót do starego?

 

Skąd to zdjęcie?

Pojawiło się dzisiaj także nowe zdjęcie promocyjne odcinka. Jest to najpewniej na zewnątrz Świątyni Atropos i pochodzi ono ze sceny, którą znamy z przecieków.

Nie widzieliśmy jeszcze tej sceny, za to widać, że balustrady są identyczne. Co się dzieje na tym zdjęciu? O ile Rój i Błękitna nie śmieją się złowieszczo, to może Błękitna zdradziła z jakiegoś powodu Rój?

Co o tym myślicie?


Zapraszamy do dyskusji o odcinku na naszej grupie i Discordzie.Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *