Zwiastun, tytuł i nowy plakat odcinka noworocznego!

Jesteśmy już po finale serii 13, czas więc na kolejne szczegóły odcinka noworocznego.

Tytuł odcinka noworocznego to Eve of the Daleks. Roboczo tłumaczymy to jako

„Wigilia Daleków”

W odcinku noworocznym gościnnie wystąpią Aisling Bea (This Way Up,”Życie z samym sobą”, Quiz), Adjani Salmon (Dreaming Whilst Black, Enterprice) oraz Pauline McLynn (“Ojciec Ted”, “Niepokorni”).

BBC zamieściło także plakat nadchodzącego odcinka. Podoba się Wam?

Nowy plakat noworocznego odcinka

Posiadamy także pełny opis odcinka, który jest następujący.

Sarah (Aislinb Bea) posiada i prowadzi magazyn/przechowalnię ELF, zaś Nick odwiedza (Adjani Salmon) jest klientem, który odwiedza swój boks w każdy Nowy Rok. W tym roku jednak, ta noc okazuje się być nieco inna niż planowali, gdyż łączą siły z Doktor, Danem i Yaz w walce przeciwko Dalekom.

Zwiastun ukazał nam, że nieskończoność w dacie znalazła się nie bez powodu – Team TARDIS znalazła się w pętli czasowej. Czy uda im się uniknąć eksterminacji i uciec z magazynu?

Chris Chibnall, odchodzący w przyszłym roku showrunner, powiedział:

Wszyscy potrzebujemy nieco romansu w naszym życiu w okolicach Nowego Roku. Dalekowie trochę mniej. Jednak postacie Aisling Bei and Adjaniego Salmona będą musiały zmierzyć się z obydwoma w tę sylwestrową noc z piekła rodem. Miejmy nadzieję, że razem z Trzynastą Doktor okaże się to idealnym tonikiem noworocznym.

Jeśli zatem za mało Wam Trzynastej po tym krótkim sezonie, czekajcie cierpliwie na Nowy Rok do odcinka noworocznego. W przyszłym roku czekają nas też odcinki specjalne na Wielkanoc oraz jesień – regeneracyjny.

Co sądzicie o zapowiedzi noworocznej? Jakie są Wasze wrażenia po finale? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach oraz na naszych grupie i Discordzie.


Odcinek noworoczny będzie mieć swoją premierę o nieznanej godzinie. Nie znamy także na razie polskiej daty premiery, lecz miejmy nadzieję, że wzorem ostatnich odcinków noworocznych, emisja nastąpi w Nowy Rok, krótko po premierze brytyjskiej.

Źródło: DoctorWho.tvFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *