Warszawskie Targi Fantastyki z naszym patronatem!

Nadeszła chwila, gdy z przyjemnością możemy się podzielić z Wami informacją o tym, że obejmujemy patronatem Warszawskie Targi Fantastyki w tegorocznej edycji zimowej!

Na początek oddamy głos organizatorom.

Logo Targów Fantastyki - Matrixowa Syrenka


Drodzy Fantastyczni Uczestnicy ?

Warszawskie Targi Fantastyki od 2015 roku gromadzą fanów szeroko pojmowanej fantastyki dając im możliwość spotkania ulubionych autorów, twórców oraz oddania się szałowi zakupów u Fantastycznych Wystawców.

Na najbliższe #NajbardziejFantastyczneTargi zapraszamy tuż przed Świętami ?

Jak zawsze czekają Was spotkania z naszymi Fantastycznymi Gośćmi, niesamowita atmosfera oraz…

… nasi Fantastyczni Wystawcy, a u nich:

? książki,
? gadżety,
? biżuteria,
? kosmetyki,
? zabawki,
? ubrania,
? akcesoria wszelkiego rodzaju i rozmiaru,
? inne cuda z drewna, skóry, filcu, metalu, szkła i nie wiadomo, czego jeszcze ?

Nie ma lepszej okazji niż Targi, by przekonać się, że fantastyka niejedno ma imię ? To też najlepsza okazja na niesamowite, fantastyczne, świąteczne zakupy ?

Ważne:
Chcemy aby wydarzenie, mimo skomplikowanej sytuacji, odbyło się w sposób bezpieczny i dlatego:

 • obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego czasu spędzonego na wydarzeniu będzie dotyczył KAŻDEGO, bez żadnych wyjątków,
 • stoiska ustawimy tak, by ułatwić zachowanie dystansu społecznego, tam gdzie uznaliśmy to za utrudnione wprowadzimy ruch jednokierunkowy,
 • przy wejściu, w ramach powitania, czekać na Was będzie dezynfekcja rąk oraz pomiar temperatury,
 • wszystkie drzwi ewakuacyjne prowadzące na zewnętrzną klatkę schodową staną się WYJŚCIAMI – nie będzie można przez nie ponownie dostać się na teren imprezy. Jedyne WEJŚCIE znajdować się będzie na parterze budynku,
 • zadbamy dodatkowo o czystość w toaletach oraz dezynfekcję najczęściej dotykanych przez Was powierzchni,
 • winda osobowa znajdująca się wewnątrz terenu imprezy zostanie przeznaczona WYŁĄCZNIE do użytku przez osoby niepełnosprawne, rodziców z dziećmi w wózku oraz Gości i obsługę.

Bilety:
Bilety na imprezę dostępne będą w naszym sklepie oraz w trakcie trwania imprezy. Karnety dwudniowe oraz gadżety będzie można zamówić wyłącznie w sklepie.

Ceny biletów jednodniowych dostępnych w trakcie imprezy:

? Normalny: 10,00 PLN
? Ulgowy: 5,00 PLN (przeznaczony dla Uczestników poniżej 13 roku życia)

Najmłodsi Fani (poniżej 7 roku życia) zwolnieni są z obowiązku posiadania biletu ?

Godziny otwarcia Targów:
Sobota: 10:00 – 20:00
Niedziela: 10:00 – 18:00

Oto lista Fantastycznych Gości tej edycji. Nasze zaproszenie przyjęli:

 • Kamil Brach
 • Maks Dieter
 • Michał Gołkowski
 • Kamila Goszczyńska
 • Iza ‘Flawka’ Grabda
 • Agnieszka Hałas
 • Anna Hrycyszyn
 • Anna Kańtoch
 • Paweł Kopijer
 • Iza Krokowska (Mimi Noxa)
 • Agnieszka Kulbat
 • Marcin Sergiusz Przybyłek
 • Anna Strzelczyk-Cichosz
 • Kamila Szczubełek
 • Michał Wójcik

Godzinowy plan Targów

Rozkład Jazdy Targów Fantastyki

Stałe Fantastyczne Atrakcje przygotowane dla naszych Uczestników:

Strefa Relaksu

Na 2 piętrze znajdziecie takie magiczne miejsce: miękka wykładzina, wygodne pufy (większe i mniejsze) to nasza Strefa Relaksu. Przestrzeń, w której możecie na chwilę usiąść, odpocząć i zastanowić się co dalej ?

Strefa Dorigami

Dorigami to inicjatywa artystyczna powstała w 2012 roku na bazie fascynacji japońską sztuką – origami. O tworzeniu z papieru wiedzą prawie wszystko i chętnie podzielą się swoją wiedzą!

Podczas warsztatów będziecie mieli okazję nauczyć się podstaw rządzących światem papieru. Wspólnie złożycie różnorodne modele, a także będziecie mieli okazję podziwiać skomplikowane figurki, których stworzenie zajmowało niekiedy wiele godzin. Będziecie mieli także możliwość posłuchania niesamowitych historii związanych z tą formą sztuki.

Strefę znajdziecie na 3 piętrze niedaleko Zakątka Autorów.

Zakątek Autorów

Tak nazywamy miejsce wszystkich spotkań z naszymi Fantastycznymi Gośćmi. To tu będziecie mieli możliwość posłuchania co maja do powiedzenia na tematy różne – niekoniecznie związane tylko z ich aktualną twórczością. Tu po zakończeniu spotkania będziecie mogli zdobyć autograf na książce, komiksie lub specjalnie przygotowanym „papierze firmowym” Targów ?

[AKTUALIZACJA]

Fantastyczna Choinka

We współpracy z firmą dostarczającą choinki na terenie Warszawy: Dostawa Choinek udostępnimy naszym Fantastycznym Uczestnikom zielone i pachnące drzewko, które wprowadzi nieco świątecznego klimatu na Targi.

W czasie trwania całego wydarzenia Fantastyczna Choinka, która znajdować się będzie na trzecim piętrze w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy, będzie w pełni udostępniona do ozdabiania i dekorowania dla naszych Fantastycznych Uczestników. Ozdoby będzie można przynieść z domu lub wykonać na miejscu na warsztatach artystycznego składania papieru organizowanych przez Dorigami.

Fantastyczne Premiery:

Sobota, 11 grudnia:

14:00 – Sploty Przeznaczenia – Paweł Kopijer

16:00 – Ścieżki Wyobraźni: Sztuka Przegrywania 

Niedziela, 12 grudnia: 

12:00 – Barman Okryty Piórami – Mimi Noxa

14:00 – On – Michał Wójcik

6. Urodziny Warszawskich Targów Fantastyki – sobota, 11 grudnia, 18:00

Mamy co świętować!

8 zorganizowanych edycji Targów, 60 wspaniałych Gości, kilkaset Fantastycznych Wystawców i tysiące Uczestników, którzy odwiedzili imprezę!

Dla wszystkich, którzy zdecydują się przyjść i spędzić sobotni wieczór z nami przygotowaliśmy wiele niespodzianek! Głównymi punktami programu będą: aukcja, na której wystawimy historyczne gadżety Targów, Fantastyczna Księga Życzeń przygotowana specjalnie, żeby każdy mógł napisać Targom coś od siebie oraz tort i spotkanie z organizatorami. Całe wydarzenie poprowadzi Michał Gołkowski, więc na pewno nie zabraknie fantastycznych wrażeń.

Czekamy na Was 11 i 12 grudnia w samym centrum Warszawy w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy na ulicy Brackiej 25.

Więcej szczegółów znajdziecie na naszym FP, stronie wydarzenia i naszej stronie WWW.

WWW Targów: https://targifantastyki.pl
FP Targów: https://www.facebook.com/TargiFantastyki/

Strona Wydarzenia: https://www.facebook.com/events/599414491244492


Jeśli jesteście zainteresowani, to plan Targów znajdziecie tutaj. Jeśli nie znacie gości wydarzenia, to informacje o części z ich znajdziecie tutaj. A wśród nich są autorzy takich serii jak „Gamedec” (Marcin Sergiusz Przybyłek, który współpracował także z katowickim Anshar Studios nad grą komputerową o tym samym tytule, polecam jedno i drugie osobom, które lubią dobre science-fiction),  „SybirPunk” i powieści na podstawie gry „S.T.A.L.K.E.R” (Michał Gołkowski),  „Domenic Jordan” (Anna Kańtoch), „Demony Welesa” (Kamila Szczubełek). Jak widzicie są to autorzy powieści z różnych gatunków – od sci-fi, przez postapo aż po fantasy z mitologią słowańską. A to tylko kilka wybranych osób, więc jest szansa, że każdy znajdzie coś dla siebie! W końcu jak fantastyka, to fantastyka.

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w Targach Fantastyki, mamy nadzieję że będziecie się dobrze bawić.Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *