Premiera „The Star Beast” w Londynie

Pierwszy tegoroczny odcinek – „The Star Beast” – został wyświetlony premierowo na pokazie w Londynie. Nie zabrakło niebieskiego dywanu. W poniedziałek 6 listopada na zewnątrz elektrowni Battersea w Londynie pojawiła się TARDIS! A to z okazji premiery pierwszego rocznicowego odcinka specjalnego – The Star Beast. Pokaz był przeznaczony dla prasy i specjalnych gości.

Wśród gości wydarzenia pojawiły się m.in. aktorki, które wystąpiły w odcinku – Jacqueline King (Sylvia Noble) oraz Ruth Madeley (Shirley Anne Bingham). Nie zabrakło także producentów: Julie Gardner, Phila Collinsona, Joela Collinsa oraz Russella T Daviesa i Jane Tranter. Na niebieskim dywanie pojawili się także aktorzy znani z klasyków. Doktorów reprezentowali Sylvester McCoy i Colin Baker, zaś z towarzyszy pojawili się Carole Ann Ford (Susan Foreman), Wendy Padbury (Zoe Herriot), Katy Manning (Joe Grant), która jest na zdjęciu razem z kompozytorem Murrayem Goldem, Janet Fielding (Tegan Jovanka), Nicola Bryant (Peri Brown) oraz Sophie Aldred (Ace). Czy zobaczymy kogoś z nich w nadchodzących odcinkach? Kto wie, choć część z nich wystąpiła w Tales of the TARDIS, więc najpewniej zostali zaproszeni w ramach obchodów rocznicy. Na poniższym filmiku możecie zobaczyć, jak wyglądała premiera. Nawet pudełka na popcorn były większe w środku!

Po filmiku czas na małą galerię zdjęć. Kliknijcie, aby powiększyć:

Po emisji odcinka Jo Whiley, która prowadziła rocznicowy koncert i poprowadzi nadchodzący w przyszłym tygodniu Radio 2 Celebrates Doctor Who at 60, przeprowadziła rozmowę z RTD.

Poznaliśmy także pierwsze bezspoilerowe wrażenia z pokazu. Tak na The Star Beast bawił się Daren Scott z magazynu SFX:

Co za naprawdę, naprawdę cudowna noc. To takie dziwne, że to po prostu jeden mały element z tak wielu wspaniałych rzeczy, które mają miejsce. Że nadejdą inne odcinki specjalne oraz serie (i spin-offy!). Jakże absolutnie cudowny i niezwykły jest #DoktorWho.

Pisarz Nev Fountain napisał tak:

Pan Russell T Davies bezbłędnie splata fabułę klasycznego komiksu ze wszystkimi elementami, które czynią jego Who wielkim. Mnóstwo uroku, dowcipu i emocji, które ani na sekundę nie zawodzą. Absolutna radość od pierwszej do ostatniej sekundy.

Miejmy nadzieję, że optymizm płynący z tych tweetów się potwierdzi i zarówno nam, jak i Wam, pierwszy odcinek bardzo się spodoba.

źródło: CultBox, X (dawniej Twitter)


Doktor Who powróci z trzema odcinkami specjalnymi z premierą na platformie Disney+ co sobotę począwszy od 25 listopada. Natomiast już 25 grudnia na Disney+ znajdzie się świąteczny odcinek specjalny pod tytułem The Church on Ruby Road. Będzie to nie tylko pierwszy odcinek, w którym Ncuti Gatwa już oficjalnie przejmie stery TARDIS, ale także debiut Millie Gibson w roli Ruby Sunday, do której imienia nawiązuje tytuł.

Zapraszamy do dyskusji o nadchodzących odcinkach na grupie na Facebooku – TARDISawce oraz na naszym serwerze Discorda. Nie może Was zabraknąć w ożywionych rozmowach, które mają tam miejsce już teraz!Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *