Poznaliśmy obsadę Spyfall!

Magazyn Radio Times ujawnił obsadę pierwszego odcinka dwunastej serii Doctor Who, Spyfall. Jak już pisaliśmy, oprócz powracających w rolach głównych Jodie Whittaker, Bradleya Walsha, Mandip Gill i Tosina Cole’a zobaczymy też kilka nowych postaci.

Wiemy też, że do swoich ról powrócą: Shobna Gulati, Bhavnisha Parmar i Ravin J Ganatra – po raz kolejny zagrają rodzinę Yaz, czyli odpowiednio: jej mamę, siostrę oraz ojca. Tak samo Asif Khan ponownie wcieli się w sierżanta Ramesha Sundera, szefa Yaz.

Jeżeli chodzi o nowe postaci, to Stephen Fry zagra C, postać nazwaną po M, szefie MI6 w uniwersum Jamesa Bonda, a sir Lenny Henry zagra Daniela Bartona. Sacharissa Claxton, znana jak dotąd z filmów ALL of Me oraz Hound, zagra postać nazwaną Pasażerem. Struan Roger, którego widzieliśmy już w roli Claytona w odcinku dziewiątej serii – Kobieta, która przeżyła („The Woman Who Lived”) – podłoży głos Kasaavinowi. Kim (albo czym) jest Kasaavin? Prawdopodobnie wspomnianym w opisie odcinka zagrożeniem z kosmosu, atakującym agentów wywiadu.

Lenny Henry uzupełni obsadę 12 serii jako Daniel Barton.

Do pozostałych członków obsady odcinka należą:

  • Buom Tihngang jako Tibo
  • Andrew Bone jako pan Collins
  • Christopher McArthur jako Ethan
  • Darron Meyer jako Seesay
  • Dominique Maher jako Browning (agent australijskiego wywiadu)
  • Melissa De Vries jako Snajper
  • William Ely jako starszy pasażer
  • Brian Law jako agent operacyjny USA
  • Ronan Summers jako agent wykonawczy.

Co ciekawe, w wymienionej tutaj obsadzie rzuca się w oczy brak agentów UNIT-u (Zjednoczonej Jednostki Wywiadowczej do zadań specjalnych), która w Doctor Who najczęściej radzi sobie z kosmicznymi zagrożeniami na Ziemi – i wydaje się być idealną ekipą do zarządzania takim kryzysem, o jakim mowa w opisie Spyfall. Chociaż już pewnie wielu whovian zdążyło się za UNIT-em w serialu stęsknić, jest w tym pewna logika: ma być to przecież odcinek szpiegowski; wojskowa jednostka specjalna byłaby chyba przesadą.

Co sądzicie o ogłoszonych nazwiskach? Gdyby to od was zależało, zmienilibyście jakoś obsadę? A może jednak dopisalibyście do scenariusza powrót UNIT-u?

Źródło: CultboxChaotycznie neutralny dzieciak z zamiłowaniem do herbaty, fioletu, zabaw ogniem oraz rozmaitych tworów popkultury.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *