Gościnne występy w 12 serii

Wczoraj wieczorem BBC hucznie ogłosiło pojawienie się w zbliżającej się 12 serii dwóch znanych brytyjskich aktorów.

Jednym z nich jest wyczekiwany od lat Stephen Fry – kultowa postać brytyjskiej (pop)kultury i wielki fan Doctor Who. Pogłoska, że wreszcie się go doczekamy w serialu, krążyła od dawna. Teraz jednak jest to już potwierdzone.

Sam Stephen Fry skomentował to następująco:

Nieco mi zabrakło, by móc się ubiegać o udział w brytyjskim programie kosmicznym – dawno już minąłem wiek, kiedy mógłbym zostać wzięty pod uwagę (o ile kiedykolwiek byłem w takim wieku…). Występ w odcinku Doctor Who szczęśliwie będzie mi to w stanie wynagrodzić.

Drugim ogłoszonym gościem jest sir Lenny Henry. To postać być może nieco mniej znana polskim fanom, ale w Wielkiej Brytanii to gwiazda – stand-uper, komik, aktor, pisarz, prezenter… człowiek-instytucja. Ma na koncie wiele ciekawych projektów, w tym współpracę z Neilem Gaimanem, akcje charytatywne, hollywoodzkie filmy, płyty, teatralne adaptacje Szekspira i różne kontrowersje.

On również bardzo się cieszy z roli w Doctor Who:

To było cudowne, móc przyłączyć się do fantastycznego świata Doctor Who. Dotychczas najbliżej byłem wtedy, gdy wcielałem się w rolę karaibskiego doktora w The Lenny Henry Show… Dla kogoś, kto przez całe życie był fanem serialu – jednym z tych chowających się za kanapą – to naprawdę szczególny moment.

Chris Chibnall skomentował to zaś tak:

Doctor Who wraca z hukiem – z dwiema kultowymi postaciami na pokładzie. Jednym ze źródeł wielkiej radości przy pracy nad Doctor Who jest to, że daje możliwość pracowania z aktorami ze swojej listy marzeń. Stephen i Henry to dwóch z moich absolutnie najbardziej ulubionych aktorów. Miałem możliwość sprowadzić ich do serialu i to do tej ogromnej, niesamowitej historii otwierającej nową serię.

Dwóch rewelacyjnych komików – to może być interesujące!

Premiery najprawdopodobniej doczekamy się już niedługo – plotka głosi, że dwa pierwsze odcinki 12 serii, tworzące fabularną całość, zostaną wyemitowane 1 i 4 stycznia 2020 roku. To już bardzo blisko!

Źródło: BBCExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *