Plotka: „Doctor Who” ponownie w Fortnite

Być może pamiętacie, że „Doctor Who” już raz się pojawił w grze Fortnite. Rok temu w grze pojawiła się wyspa, dzięki której można było wejść do TARDIS (i zdobyć z nią sprej), zwiedzić doktorowe muzeum, a także zagrać na kilku poziomach inspirowanych np. Kerblam Manem. Jesienią zaś pojawiła się plotka, że to nie koniec nowej doktorowej zawartości w Fortnite. Natomiast na Twitterze pojawiły się informacje o tym, czym może ona być. Ostrzegamy przed potencjalnymi spojlerami nie tylko do wydarzenia w Fortnite, ale też do serialu.


O przecieku wiemy dużo od użytkownika iFireMonkey. Oto, czego się można było od niego dowiedzieć.

Doktorowe wydarzenie miałoby trwać dwa tygodnie i mieć osobną zakładkę zbliżoną do np. wydarzenia Dragon Ball, w której byłyby widoczne darmowe nagrody za ukończenie wyzwań, jak również sklep z przedmiotami kosmetycznymi. Znalazłyby się w nim dwie skórki, dwa kilofy/zbieraki, jedna lotnia i jedna emotka. Dodatkowo w grze pojawiłby się sprej z Beepem the Meepem jako zachętę do sprawdzenia mapy z trybu kreatywnego stworzonej w ramach tej współpracy. Planowano także niegdyś wydarzenie „Zero Point” do gry Fall Guys z doktorowymi skórkami (które w tej grze zdążyły się już pojawić), które miało być pierwotnie przeznaczone zarówno dla Fortnite’a, jak i Fall Guys. Jednakże plany na to wydarzenie zostały porzucone.

Pojawił się też taki screen wspomnianej wcześniej zakładki wydarzenia:

Wyglądałoby więc na to, że wydarzenie zostałoby nazwane U.N.I.T CODE RED.  Widać też, że lotnią będzie Star Cruiser. Taki typ statku miał w komiksach właśnie Meep The Beep. Ponadto będzie do zdobycia m.in. emotka TARDIS, sprej z okularkami 3D, które nosił kiedyś 10, coś z symbolem UNIT-u, nieznane ekrany ładowania oraz wrap (skórka zmieniająca wygląd broni i pojazdów) i plecak dla postaci – ta żółta rzecz.  Może z czymś Wam się kojarzy, a jeśli nie – to jest prawdopodobnie Działo Międzywymiarowe (ang. Dimensional Cannon). Leaker potwierdził tę nazwę.

Dimensional Cannon, czyli Działo Międzywymiarowe

Było to urządzenie, które pozwalało na skok między światami i powstało ono w świecie Pete’a. Po raz pierwszy pojawiło się w finale 2 serii, a powróciło w finale 4 serii i w słuchowiskach z antologii The Dimension Cannon. Mogło ono działać jedynie, gdy granica między światami była osłabiona. Czyżby to oznaczało, że na 60-lecie zobaczymy to urządzenie ponownie w akcji czy po prostu pojawi się jako nagroda, bo pochodzi z serialu?

Co natomiast wg informacji leakera będzie dostępne za opłatą w sklepie? Podał też on opisy tych przedmiotów ze sklepu.

  • Stroje: Czternasty („Znam te zęby”) i Piętnasty („Miejmy nadzieję, że zęby są tym razem inne”)
  • Lotnia: TARDIS („Time And Relative Dimension In Space. Szkoda, że stracił klucz”)
  • Emotka: Papier psychiczny („Daj mi chwi…”)
  • Kilofy: Różdżka soniczna („Działa na drewno!”) i dalekowy wysięgnik („EKSTERMINOWAĆ!”)

Finałową nagrodą ma być emotka „Pokaz śrubokrętu”, widoczna również na screenie wyżej. Wszystkie te kosmetyczne przedmioty mają też być dostępne w paczce. Możliwe też, że przedmioty z tego wydarzenia będą dostępne także do kupienia później w sklepie za prawdziwe pieniądze już po zakończeniu wydarzenia, a jeśli zyski będą zadowalające Epic Games rozważa zrobienie paczki The Drums Bundle zarówno z kosmetycznymi przedmiotami jak V-dolcami (waluta z gry). A skoro bębny to i Mistrz – ponoć w takiej paczce miałby zostać wykorzystany wygląd Sachy Dhawana, mimo że akurat ta inkarnacja nie ma za bardzo związku z wątkiem bębnów.

Za darmo ma też być dostępny Wir Czasu (może to jest wspomniany wcześniej ekran ładowania?). W sprzedaży mają też pojawić się jakieś gadżety, które nie będą cyfrowe. Pojawią się też dwie nowe bronie – Zaawansowany Karabin UNIT-u (który będzie namierzał graczy) i Działo Wojownika Wrarth (które będzie miało mechanikę „przytrzymaj, by zranić”).

Jeśli chodzi o inne szczegóły – na wyspie z trybu Battle Royal mają się pojawić Posterunki UNIT-u (głównie na drogach), z którymi będzie dawało się wejść w interakcję, co ma pomagać w wykonywaniu zadań takich jak badanie statku Meepa, skanowanie Resztek Energii (ang. Residual Energy) na mapie czy eliminowanie innych graczy przy użyciu wspomnianych wcześniej broni UNIT-u i Wojowników Wrarth.

Kiedy wydarzenie miałoby mieć miejsce? Jeśli jest związane z 60-leciem, to wydaje się, że zobaczymy je w grze dopiero w listopadzie. Jednak sprej z Meepem ma być darmową nagrodzą za obejrzenie zwiastunów 60-lecia na wyspie z trybu kreatywnego. Oznacza to, że wydarzenie może być wstępem do obchodów rocznicowych.

Pojawiła się także grafika koncepcyjna przedstawiająca oba kilofy oraz emotkę z papierem psychicznym. Coś, co iFireMonkey nazwał wcześniej soniczną różdżką może być najpewniej śrubokrętem. Nie przypomina on jednak śrubokrętu z przecieków z planu, który miał Czternasty. Czyżby zatem był to śrubokręt Piętnastego?

Z kolei broń UNIT-u ma wyglądać tak:

Fortnite broń UNIT

Leaker słyszał także o tym, że zadania z wyspy z trybu kreatywnego mają mieć nagrane głosy – najpewniej z głosami Czternastego i Piętnastego. I tu robi się ciekawie, bo leaker dotarł do scenariusza… czegoś, co zostało nazwane Fortnite External Filming – 60th Anniversary Event. Najpewniej będzie to jakiś filmik promujący wydarzenie. A oto scenariusz:

Fortnite x Doctor Who scenariusz 1/2 Fortnite x Doctor Who scenariusz 2/2

Jak widzicie jest to bardzo ciekawe z kilku przyczyn. Po pierwsze na tym filmiku Piętnasty spotka innego Doktora. I ten Doktor nie jest tu nazywany Czternastym ani żadnym znanym nam określeniem, tylko Edge Doctor. Jego jedyne wypowiedzi, „CO?!” sugerowałyby obecnego Doktora granego przez Davida Tennanta. Dlaczego zatem nie nazwano go po prostu Czternastym? Powodów może być kilka. Po pierwsze może być to jedynie pseudonim na użytek wewnętrzny by uniknąć spojlerów w razie wycieku (coś jak początkowo np. Torchwood) i może to wcale nie być Czternasty – i tu nie chodzi tylko o aktorów. W EVE Online plakat pokazujący skórki pokazywał „Doktorów” wymyślonych na potrzeby plakatu i tu może być podobnie. Inną przyczyną może być jakiś związek Czternastego z wcieleniami, które poznaliśmy w ostatnim odcinku jako Strażników Krawędzi. Może w wyniku jakiegoś zamieszania z regeneracją jeden z nich wydostał się z Krawędzi jak Trzynasta? Albo może to będzie oznaczało, że Czternasty będzie grany w efekcie przez więcej niż jednego aktora? Jeśli to David Tennant, to dziwnym jest z punktu widzenia marketingu nazywanie go oficjalnie Czternastym (a Gatwę Piętnastym) po tym jak wszyscy myśleli, że to Dziesiąty lub Meta, lub ktoś inny, by nagle powiedzieć: „Ha! Daliście się nabrać!”. Robić ten sam trik dwa razy? Trochę mi to nie pasuje. Wreszcie może to być Czternasty, ale chodzi o coś innego – pamiętajmy też, że nieraz w Whoniversum już dwie rzeczy potrafiły się nazywać tak samo w różnych mediach.

Roboczo Edge Doctor może więc zostać nazwany Doktorem z Krawędzi. Jeśli faktycznie jest to wcielenie po Trzynastej, to pasowałoby do plotki o tym, że w przyszłym tygodniu będzie coś jeszcze kręcone z Davidem Tennantem – może właśnie będzie to filmik zapowiadający to wydarzenie przy okazji jakichś dokrętek związanych z rocznicą?

Drugą ciekawą rzeczą jest nazwa sterowni TARDIS, która została opisana jako Sand Console Room. Czy to oznacza, że zapowiedź wydarzenia ujawni nam nowe wnętrze TARDIS? Byłoby to trochę sprzeczne z zapowiedziami twórców i reżyserów, które zdają się sugerować, że jednak wnętrze zobaczymy w trakcie pierwszego odcinka specjalnego. W komiksie Czternasty póki co ma w TARDIS wnętrze Trzynastej. Jednak, jeśli faktycznie chodzi o nowe wnętrze to teoretycznie pasowałoby to w jakimś stopniu do zdjęć, które wyciekły – ściany faktycznie były jasne, ale nie określiłbym ich jako piaskowy kolor. Trzeba pamiętać, że nie był to ostateczny wygląd i możliwe, że ostatecznie kolor jest bliższy właśnie piaskowego. A może chodzi o coś innego?

Wygląda też na to, że pojutrze możemy spodziewać się jakiegoś doktorowego ogłoszenia:

Jako, że będzie ono miało miejsce na kanale BBC dla dzieci może chodzi o jakieś pierwsze oficjalne potwierdzenie właśnie współpracy z Epic Games przy Fortnite?

Na tym na ten moment kończą się doniesienia dotyczące DW w tej grze. Jeśli pojawi się coś nowego, damy Wam znać. A co Wy o tym myślicie? Chcecie zobaczyć więcej Doktora w Fortnite?

źródło: iFireMonkey na Twitterze, źródło obrazka w tle: FortniteNewsFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje nadrobić całe Classic Who. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Ma nadzieję, że kiedyś los Dirka Gently'ego się odmieni. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Obecny właściciel Gallifrey.pl i redaktor naczelny.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *