Nowości wydawnicze od Big Finish

Niezwykłe rzeczy zapowiedziało wydawnictwo Big Finish na 2015 i 2016 rok!

W czasie Big Finish Day 6, wydarzenia ściśle związanego ze słuchowiskami ze świata Doktora Who, zostały ogłoszone wyjątkowe publikacje.

Na maj 2015 roku zaplanowano wydanie „The Worlds of Big Finish”, zbioru słuchowisk z różnych linii wydawniczych, połączonych wspólnym wątkiem. Jak mówi producent i reżyser wydania, Scott Handcock:

O dziwo, pomysł na zrobienie wielkiego mash-upu z Big Finish wpadł mi do głowy zanim się dowiedziałem, że „The Worlds of Doctor Who” będzie nagrane (o Światach Doktora Who pisaliśmy tutaj – przyp. red.). Po prostu zaplanowanie tego zajęło bardzo, bardzo dużo czasu! Na szczęście, „The Worlds of Doctor Who” pokazało, że jest zainteresowanie tego typu crossoverami, a ten nadchodzący bez wątpienia zręcznie splata różne ciągłości w jeden wielki spisek!

worlds-big-finish-18-01-2015Światy Big Finish obejmuje sześć półgodzinnych odcinków napisanych przez Davida Llewellyna. Wystąpią: Abby (Ciara Janson) i Zara (Laura Doddington) z GracelessSherlock Holmes (Nicholas Briggs), Dorian Gray (Alexander Vlahos), Iris Wildthyme (Katy Manning), Vienna (Chase Masterston) oraz bohaterka związana z Big Finish od samego początku: Bernice Summerfield (Lisa Bowerman).

Scott Handcock komentuje wielość światów połączonych jednym wątkiem:

David wykonał wspaniałą robotę w tworzeniu fabuły, która działa w sześciu samodzielnych odcinkach na ich własnych zasadach. Każdy trzyma się własnej macierzystej linii wydawniczej, lecz także wkrada się do następnych fabuł i czerpie z nich, by stworzyć jedną wielką epopeję Big Finish! Świetnie było zobaczyć, jak różne elementy rozwijają się, łączą i grają z tak wieloma, tak różnorodnymi postaciami, włączając powrót Graceless i Iris Wildthyme!

Czteropłytowe wydanie zawierać będzie sześć odcinków rozłożonych na trzy płyty – „The Archive”, „The Adventure of the Bloomsbury Bomber”, „The Feast of Magog”, „Kronos Vad’s History of Earth (Vol. 36,379)”, „The Lady from Callisto” oraz „The Phantom Wreck”, na czwartej płycie zaś umieszczone zostaną wywiady z twórcami i obsadą oraz wycięte sceny.

Gośćmi specjalnymi będą John Dorney, Barnaby Edwards, Rhys Jennings, Katharine Mangold, David Menkin, Rosanna Miles, Terry Molloy, Rebecca Night, George Rainsford, Hugh Skinner, Michael Thomson oraz David Warner.

The Worlds of Big Finish” jest dostępne w przedsprzedaży w promocyjnych cenach – £20 za wersję CD oraz £18 za pobranie. Na stronie produkcji udostępniona została zapowiedź autorstwa dźwiękowca i kompozytora, Stevena Foxona.

Kolejną zapowiedzią są dalsze perypetie Romany, Leely, Narvina oraz Ace, czyli postaci związanych z serią gallifrey-series-18-01-2015Gallifrey. Na 2016 rok zapowiedziano sześć nowych odcinków, które zostaną wydane pod wspólnym tytułem „Gallifrey: Enemy Lines”.

Scott Handcock, odpowiedzialny za produkcję tej serii, mówi:

Po zakończeniu fabuł sześciu pierwszych serii, wyglądało na to, że Gallifrey doszło do końca, jesteśmy zatem szczęśliwi z możliwości rozszerzenia historii do wychodzącej w lutym „Gallifrey: Intervention Earth” (o którym to wydaniu pisaliśmy tutaj; wtedy jeszcze była mowa o wyjściu w marcu – przyp. red.), a teraz historia idzie jeszcze dalej! Entuzjazm dla tego wydania był ogromny, mamy nadzieję, że podobnie będzie z kolejną nadchodzącą serią.

Seria składać się będzie z sześciu półgodzinnych odcinków, zawartych na trzech płytach CD, ponownie złączy Lallę Ward jako drugą inkarnację Romany, oraz Louise Jameson jako Leelę. Pojawią się także Sean Carlsen jako popularny koordynator CIA, Narvin, oraz Sophie Aldred jako Ace, trenująca na Władczynię Czasu.

Lalla Ward tak komentuje dla Big Finish ponowne wystąpienie w serii:

Jestem zachwycona, że wracacie do Gallifrey, i że będę mogła ponownie pracować z Louise nad tym, co było niezwykle szczęśliwym doświadczeniem za pierwszym razem, z wydawnictwem tak wspaniałym, jak Big Finish.

Louise Jameson podziela entuzjazm koleżanki po fachu:

Żegnając się z Gallifrey z myślą, że to koniec (z małym guzkiem w gardle), czuję się teraz, jakbym dostała podróż w TARDIS, witając ponowną możliwość pracy z tym zespołem z otwartymi ramionami. Jak nigdy, jestem wdzięczna Big Finish.

Scott Handcock o pracy z Ward i Jameson:

Jestem podekscytowany pracą z Lallą i Louise nad nowym zestawem historii, i jak w przypadku „Intervention Earth”, także i nowe odcinki będą samodzielnymi thrillerami nieustannie zmuszającymi nasze postacie do nowych i niespodziewanych wyborów…

Gallifrey: Enemy Lines” zostanie wydane w lutym 2016, ale już teraz jest dostępne w przedsprzedaży w promocyjnych cenach – £14.99 za wydanie CD oraz £12.99 za pobranie odcinków.

Fani Ósmego Doktora jeszcze bardziej się niecierpliwą, gdyż w czasie Big Finish Day 6 zostało ogłoszone, iż Paul McGann powróci do roli tej inkarnacji w nowych przygodach, z nowym towarzyszem! Na temat wiemy na razie tylko tyle, że nowy cykl będzie się nazywał „Doom Coalition”. Będziemy informować na bieżąco jak tylko będzie wiadomo więcej.

last, but not least – znamy okładkę do drugiej części nowych przygód Bernice Summerfield (o samym wydawnictwie pisaliśmy tutaj – przyp. red.), której wraz z Doktorem przyjdzie spotkać się z dawnym wrogiem:

na-bernice-summerfield-18-01-2015Źródło: Big Finish NewsJoanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Nowości wydawnicze od Big Finish

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *