Gallifrey: Intervention Earth w marcu 2015 roku

Big Finish ogłosiło wydanie kolejnej historii popularnego spin-offu Doktora Who Gallifrey: Intervention Earth. Wiadomość została ogłoszona w ramach publikacji nowej oferty Big Finish 2015.

Gallifrey: Intervention Earth ma miejsce kilka lat po zakończeniu akcji Gallifrey VI, kiedy Romana zbliża się do końca swojej prezydencji. Czasy się jednak zmieniły – siły temporalne przygotowują się do wojny, a ciemniejsze siły, z początków społeczeństwa Władców Czasu, zostają wywołane do powrotu.

Producent Scott Handcock wyjaśnia:

To świeży start dla formatu „Gallifrey”. Wraz z Garym Russellem poprowadziliśmy poprzednią serię do końca, domykając wszelkie luźne wątki i definitywnie kończąc historię. Kiedy później producent, David Richardson, skontaktował się ze mną pewnego popołudnia by zapytać, czy byłbym w stanie rozwinąć zupełnie nowe podjęcie wątku Gallifrey, z Juliet Landau (wcześniej w rolach Romany oraz Luny Romany) na czele i błogosławieństwem Gary’ego, odpowiedziałem: tak!

Rezultatem pracy jest oddzielna, dwupłytowa historia Gallifrey: Intervention Earth, napisana przez Scotta Handcocka i Davida Llewellyna, która zagłębia się w działanie wiekowej konspiracji w samym sercu gallifreyańskiego społeczeństwa.

Handcock ujawnia:

O ile w „Gallifrey” mogliście poczuć się jak w Pentagonie, tak tutaj mamy coś na kształt historii szpiegowskiej ze starożytnym spiskiem w tle. To prawdziwy rollercoaster, dający nam możliwość zagłębienia się nieco w działania Celestial Intervention Agency i jej agentów.

Oprócz granego przez Juliet Landau wcielenia Romany, powraca niesłabnącej sławy koordynator CIA, Narvin, w którego wciela się Seán Carlsen; dołącza do niego Ace – działaczka CIA oraz praktykująca Władczyni Czasu – której głosu udziela Sophie Aldred. W trakcie rozwoju spisku daje o sobie znać kluczowa postać ze społeczeństwa Władców Czasu: Stephen Thorne powraca bowiem do swojej roli Omegi po raz pierwszy od 1973 roku, kiedy wyemitowano odcinek The Three Doctors!

W obsadzie Intervention Earth zagoszczą także Daniel Brocklebank, Gyles Brandreth, Scott Arthur, Laura Doddington, Toby Longworth, Rachel Atkins oraz Andrew Pepper.

Gallifrey: Intervention Earth zostanie wydane w marcu 2015 roku. Dostępny jest pre-order na CD (£14.99) oraz w wersji do pobrania (£12.99)

Źródło: Big Finish

Powrót Omegi to niezwykła gratka dla miłośników klasycznych sezonów Doktora Who. Powrót samego spin-offu zaś jest z pewnością niespodzianką dla wszystkich, którzy słyszeli o oryginalnej serii Gallifrey. Przesłuchacie?Śpiewaczka operowa, baristka pracująca z kawą speciality, wielka fanka jogi i Murraya Golda. Za Peterem Capaldim wyemigrowała do Szkocji - to coś mówi o poziomie fangirlowania. Gdyby miała drugie życie, zostałaby astronomem. Albo astronautką. Albo obiema, bo w sumie czemu nie?

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Gallifrey: Intervention Earth w marcu 2015 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *