Wywiad z Capaldim, fragmenty drugiego odcinka i powrót na Święta

Wczoraj, z okazji światowej premiery Głębokiego oddechu („Deep Breath”), BBC News przeprowadziło krótki wywiad z Peterem Capaldim. Przeplatany jest krótkimi fragmentami drugiego odcinka ósmej serii.

Poniżej możecie obejrzeć wspomniany wywiad z Capaldim, fragment relacji z premiery Deep Breath oraz fragmenty drugiego odcinka (którego tytułu jeszcze nie znamy):

Dwunasty Doktor ma być mroczniejszy od swoich poprzedników; wprowadzi serial w szóstą dekadę, ciąży więc na nim ogromna odpowiedzialność. Peter Capaldi komentuje to następująco:

Czuję presję, bo wcielam się w kultową, kochaną przez widzów postać. Nie mogę ich rozczarować, jest więc to trochę przerażające.

W porównaniu ze swoimi poprzednikami Dwunasty Doktor jest poważniejszy i trudniejszy, ale ciągle śmieszny i pełen radości życia.

Zapytany przez dziennikarza o wiek (niezbyt uprzejmie!) stwierdza, że nie spodziewa się, by widzom zrobił różnicę przeskok od młodego Matta Smitha do starszego Petera Capaldiego.

Część uroku tej postaci polega na tym, że nie jest to dwudziesto- czy trzydziestolatek. Czarnoksiężnik z Oz nie jest „za stary”. Święty Mikołaj nie jest „za stary”. Doktor należy do grupy tych tajemniczych, magicznych bohaterów.

Także wczoraj, w czasie wywiadu dla BBC Radio Wales, Steven Moffat potwierdził powrót Dwunastego Doktora i Clary na Boże Narodzenie:

Peter i Jenna ledwo wczoraj [tj. 6 sierpnia – przyp. Souffle Agent] skończyli kręcenie ósmej serii. To jednak nie zwalnia ich z obowiązków, gdyż dziś wezmą udział w dwóch premierach, później jadą na światową trasę, a następnie wracają na nagrywanie odcinka świątecznego.
Nie ma zmiłuj, gdy kręci się taki serial!

Źródła:
wywiad
fragment rozmowy ze Stevenem MoffatemJoanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

8 thoughts on “Wywiad z Capaldim, fragmenty drugiego odcinka i powrót na Święta

   1. SexiDalek,
    usunęłam twój komentarz (spod innego artykułu) z linkiem do strony, na której został zamieszczony odcinek, który wyciekł przed premierą. Wiesz dobrze – przecież wiernie nas czytasz – jaka jest polityka naszej strony względem tych przecieków. Proszę więc o nieumieszczanie na Gallifrey takich odnośników ani informacji pochodzących z materiałów, które zostały udostępnione wbrew woli BBC. Lubimy ten serial. Szanujemy twórców. Grzecznie czekamy na emisję. Dobrze?

    1. Wiem, zauważyłam. Waszej polityki nie czytałam, bo aż tak wierną czytelniczką nie jestem. Tak czy siak odcinek jest wystawiony publicznie, więc i tak nic z tym nie zrobicie nawet kasując komentarz. Kto szuka ten znajdzie.

     1. Ale my nie chcemy nic z nim robić, chcemy tylko, żeby ci którzy NIE szukają, nie musieli się na niego i informacje zeń natykać na naszej stronie. Także w komentarzach.

      1. Nie. Wolę jak jest napisane wszystko prosto z mostu bez zbędnych uprzejmości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *