Nowa seria przygód Bernice Summerfield

Na czerwiec bieżącego roku zapowiedziana jest druga seria nowych przygód Bernice Summerfield!

Wydawnictwo Big Finish ogłosiło, iż na czerwiec 2015 roku zaplanowane jest wydanie drugiej części nowych przygód Bernice Summerfield, ponownie łączące ją z Siódmym Doktorem i Ace. Tym razem wrogiem będzie dawny adwersarz wielce przypominający pewnego egipskiego boga…

Zestaw ten będzie się składał z następujących historii:

Piramida Sutekha („Pyramid of Sutekh”)

Scenariusz: Guy Adams
Reżyseria: Scott Handcock
Fabuła: Profesor Bernice Summerfield, archeolożka i poszukiwaczka przygód, odkryła piramidę na Marsie. W środku znajduje starego przyjaciela, Doktora, który walczy z ozyriańskim bogiem Sutekhiem. I przegrywa.

Skarbiec Ozyrysa („The Vault of Oziris”)

Scenariusz: Justin Richards
Reżyseria: Scott Handcock
Fabuła: Egipt w 2015 roku jest niespokojnym miejscem. Handel kradzionymi antykami to mętna profesja, ale stanie się jeszcze gorsza, gdy na rynek wejdzie straszna, starożytna siła.

Oko Horusa („The Eye of Horus”)

Scenariusz: James Goss
Reżyseria: Scott Handcock
Fabuła: Starożytny Egipt cieszy się złotym wiekiem – pokój, dobrobyt i wszechmocny faraon. Lecz coś porusza się przez piaski. Zapomniany bóg domaga się udziału w uczcie.

Łzy Izydy („The Tears of Isis”)

Scenariusz: Una McCormack
Reżyseria: Scott Handcock
Fabuła: Russel Courtland przewiduje koniec świata na czwartek. Nikt jednak nie był tym zdziwiony bardziej, jak on sam, kiedy koniec się wydarzył.

The New Adventures of Bernice Summerfield – Volume 2: The Triumph of Sutekh wydane zostanie w czerwcu bieżącego roku. Już teraz można zamawiać w przedsprzedaży w promocyjnej cenie £20.00 za pobranie bądź w formie płyt CD (cztery płyty CD + piąta z materiałami dodatkowymi, dostępnymi również w opcji do pobrania). Dla zainteresowanych został udostępniony niewielki fragment zapowiedzi do pobrania za darmo.
Zachęcamy do zapoznania się z poprzednimi przygodami pani profesor, jak i pierwszym zestawem jej nowych przygód.

Dla przypomnienia – Bernice Summerfield jest archeolożką z przyszłości, którą po raz pierwszy poznajemy w książce Miłość i wojna („Love and War”) wydanej przez Virgin Books w 1992 roku. Jej postać występuje także w innych mediach, często spotykając się z Doktorem (i nie tylko) w jego siódmej i ósmej inkarnacji.

Źródło: Big Finish NewsJoanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Nowa seria przygód Bernice Summerfield

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *