Nadciąga Time Lord Victorious!

Pod koniec tego roku czeka nas zupełnie nowa, wieloplatformowa historia ze świata Doctor Who, łącząca znanych już nam Doktorów w walce w kolejnej wielkiej wojnie. Historia ta nosi tytuł Time Lord Victorious, czyli „Zwycięski Władca Czasu”. Nazwa ta pochodzi z odcinka Wody Marsa („The Waters of Mars”). W ten sposób nazwał sam siebie Dziesiąty Doktor, twierdząc, że jako ostatni Władca Czasu ma prawo do naginania zasad rządzących czasem. W skład Time Lord Victorious będą wchodzić słuchowiska, powieści, komiksy, nagrania na winylach i w wersji cyfrowej, teatr immersyjny, escape roomy oraz gry.

Oficjalny opis historii jest następujący:

Śledzimy w czasie i przestrzeni kilku Doktorów, którzy bronią swojej ojczystej planety przed straszliwą rasą. To opowieść jak żadna inna…

Akcja Time Lord Victorious będzie się dziać w Mrocznych Czasach na początku wszechświata, gdy nawet Wieczni byli młodzi. Pojawią się tam Ósmy, Dziewiąty i Dziesiąty Doktor, którzy podróżują przez czas i przestrzeń, broniąc wszechświata przed przerażającą rasą.

Oprócz widocznych na oficjalnej grafice trzech Doktorów, towarzyszki Rose Tyler oraz potworów, w tym Daleków i Ooda, pojawi się jeszcze więcej postaci, które zostaną ogłoszone w nadchodzących miesiącach, kiedy to zapowiedziane zostaną kolejne produkty.

Do partnerów zaangażowanych w ten projekt zaliczają się: Penguin Random House, BBC Books, Doctor Who Magazine, Titan Comics, Escape Hunt, Big Finish i Immersive Everywhere. Firmy te odpowiadają kolejno za wydawanie książek, magazynów, komiksów, escape roomów, słuchowisk oraz teatru immersyjnego, które to związane są z uniwersum Doctor Who.

Producent James Goss skomentował projekt następująco:

Właściciele Doctor Who z BBC Studios zebrali się, aby opowiedzieć niesamowity epos – pełen potworów, zabawy i serca. Wszystkie wątki tej historii łączą się w potężną mozaikę, która rozciąga się od jednego końca wszechświata do drugiego. Jest jeszcze o wiele więcej do ujawnienia, ale ten entuzjazm i pomysły, na które wpadli właściciele, zapierają dech w piersiach. To będzie świetna zabawa.

Time Lord Victorious będzie wprowadzany na rynek przez dwanaście tygodni, zaczynając od września tego roku. Kolejne produkty i doświadczenia będą wypuszczane pomiędzy wrześniem 2020 roku a styczniem 2021 roku.

Jak można zauważyć, obecnie nie mamy zbyt wielu informacji odnośnie nadchodzącej historii. Nie wiemy również, czy pojawią się oryginalni aktorzy z serialu, a jeśli tak, to którzy. W przypadku ukazania się kolejnych informacji na ten temat będziemy informować was na bieżąco.

Czekacie na nową przygodę zwycięskiego Władcy Czasu?

Źródło: Doctor Who TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *