Można poczytać scenariusze odcinków 12 serii!

Tęsknicie za Doktor i czekacie z niecierpliwością na kolejną serię? Albo wręcz przeciwnie – uważacie, że niedawno zakończona seria była źle zagrana i zastanawiacie się, czy to na pewno tak miało być? Może interesujecie się scenopisarstwem? Albo macie ochotę – niezależnie od powodu – przeczytać scenariusz swojego ulubionego (lub znienawidzonego) odcinka z serii 12? Teraz możecie to zrobić.

BBC umieściło niedawno na stronie Writersroom pełne scenariusze wszystkich odcinków z ostatniej serii serialu. Pliki do pobrania znajdują się tutaj: BBC Writersroom.

Historie do dwunastej serii napisane zostały przez Chrisa Chibnalla, Eda Hime’a, Ninę Metivier, Vinaya Patela, Pete’a McTighe’a, Charlene James i Maxine Alderton. Na stronie BBC znajdziecie również kilka starszych scenariuszy z wcześniejszych serii, a także odnośniki do wywiadów ze scenarzystami.

To, co powstaje na papierze i co dostają aktorzy, często różni się w mniejszych lub większych szczegółach od tego, co ostatecznie widzimy na ekranie – bo aktorom zdarza się improwizować albo po nagraniu dialogu okazuje się, że jednak wypowiedziany brzmi nieco gorzej. Możemy więc przekonać się, jak scenarzyści wyobrażali sobie swoje historie i jak ich wizja różniła się od tego, co wyszło na planie.

Skusicie się na lekturę?

Żródło: Facebook BBCWritersObecny student, przyszły arabista, w czasie wolnym lingwista, wytrwale aikidoka. Kocha pierogi, herbatę, Baldur's Gate i książki. Nie cierpi pobudek i pasków do spodni. Z przyjemnością przekopuje się przez gramatyki kolejnych mniej lub bardziej egzotycznych języków, z dumą nosi Czapkę Studencką.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *