Pierwsza transpłciowa towarzyszka chciałaby zostać Doktor

Już wkrótce do ogromnej rodziny Doctor Who dołączy Rebecca Root. Jest to pierwsza transpłciowa aktorka, która wystąpi jako towarzyszka Doktora.

Rebecca, która jest aktorką i komiczką, zagra w nowym słuchowisku od Big Finish, które już od ponad dwóch dekad rozszerza kanon naszego ulubionego serialu.

Root, u boku Paula McGanna, zagra postać Tanii. Aktorka jest tą rolą zaszczycona i bardzo podekscytowana, jednak celuje ona w coś większego. W wywiadzie dla PinkNews powiedziała:

W mediach to nie jest żadna tajemnica, że bardzo chciałabym zagrać Doktor.

Informowałam showrunnerów, że chciałabym tę rolę, zanim Jodie Whittaker dostała angaż.

Nigdy nie mów nigdy. Nadal chcę spróbować w wersji telewizyjnej, ale bycie częścią słuchowisk z tego świata jest dla mnie przyjemnością i zaszczytem.

Jej znaczenie w roli pierwszej towarzyszki Doktora, która jest transpłciowa, jest znane, lecz lekceważone.

To jedna z tych rzeczy, którą się mówi, a potem każdy żyje swoim życiem. Nigdy więcej się o tym nie wspomina. Jest całkiem odświeżające w swojej normalności.

Ostrożnie mówiła o swojej bohaterce, aby nie spoilerować. Wiemy, że tożsamość płciowa Tanii zostanie ujawniona w kontekście homoseksualnego związku.

Myślę, że Tania ma pewne obawy dotyczące swojej tożsamości płciowej i związku. Jej strach jest bezpodstawny, jej partnerce w ogóle to nie przeszkadza.

Wzrusza ramionami i mówi „no i co?”. To bardzo mały, ale piękny moment.

To pokazuje, jak istoty z innych galaktyk reagują na przeróżne ekspresje płci. Nie chcę nic więcej zdradzać, ale świetnie widać, że to nie jest coś wielkiego.

Root wystąpiła wcześniej w sitcomie BBC Two, Boy Meets Girl. Opowiadał on o młodym mężczyźnie, który poznaje starszą, transpłciową kobietę.

Serial został doceniony za przedstawienie bohaterów trans. Otworzył on drogę do przemysłu telewizyjnego dla Root.

Po tylu latach pukania w drzwi w końcu je otworzyłam.

Kiedy rozpoczęła pracę jako aktorka głosowa, uświadomiła sobie, że niektóre drzwi wciąż są dla niej zamknięte.

Nie pracuję jako narratorka w reklamach. Pytałam się ludzi dlaczego i odpowiedź jest jedna. Nie potrafią dopasować mojego głosu ani do mężczyzny, ani do kobiety, jakby to miało jakiekolwiek znaczenie.

Jeżeli chodzi o pracę nad bohaterem, myślę, że mój głos ma dużo ciekawych warstw. Chyba dlatego częściej pracowałam jako aktorka głosowa.

Tania jest cierpliwa. W swojej pracy musi taka być. Mam nadzieję, że zagrałam ją z odpowiednim humorem i czułością w głosie. Historia miłosna w trakcie chaosu głównej fabuły jest piękna.

Nie chcę zbyt dużo mówić, ale wystarczy powiedzieć, że to zaprowadzi Tanię do większej liczby przygód z Doktorem i załogą wewnątrz TARDIS. Wplątuje się w coś. Mogłabym powiedzieć, że długo czekała na tę chwilę. Kto wie, dokąd ją zabierze?

Słuchacze mogą odkryć głos Tanii już niedługo. Ta bohaterka zadebiutuje w słuchowisku Doctor Who: Stranded 1, które opowiada o Ósmym Doktorze i jego towarzyszach w Londynie w 2020 roku. Bez TARDIS, żyjąc dzień za dniem. Możecie je kupić w przedsprzedaży tutaj.

Będziecie słuchać? Jak myślicie, czy Doktor zagra kiedyś transpłciowa osoba?

Źródło: PinkNewsGeek-Teen który kocha wszystkie brytyjskie produkcje. Wielki fan SuperWhoLock, oraz zawodowy pijacz kawy i herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *