Nadchodzi nowy animowany serial o Dalekach!

BBC Studios ogłosiło w środę ostatni nieujawniony element Time Lord Victorious, czyli pięcioczęściową komputerową animację o nazwie Daleks! Premiera nastąpi w listopadzie tego roku. Wszystkie odcinki będą dostępne za darmo na oficjalnym kanale serialu na YouTube. Wygląda na to, że to o tym mówił James Goss, twórca projektu Time Lord Victorious, sugerując, że nie za wszystko trzeba będzie zapłacić. Zanim przejdziemy do szczegółów, czas na drobny przedsmak animacji w postaci teasera.

Daleks! będzie składać się z 5 odcinków po 10 minut, które będą ukazywać się co tydzień na youtube’owym kanale Doctor Who. W mini-serialu wystąpią: Nicholas Briggs (niezastąpiony głos Daleków z Doctor Who), Joe Sugg (YouTube, Strictly Come Dancing), Anjli Mohindra (Bodyguard, Przygody Sary Jane„) oraz Ayesha Antoine („Szpital Holby City”).

Nicholas Briggs o projekcie:

Ta najnowsze, fascynujące przedsięwzięcie ze świata animacji, z Dalekami jako głównymi gwiazdami, jest czymś, czego od dawna tak wielu z nas pragnęło. Dla mnie było to niesamowite wyzwanie. Grałem jak zwykle każdego Daleka, ale tym razem dodatkowe emocje towarzyszyły portretowaniu niektórych przepięknie napisanych głównych daleckich postaci. To była świetna zabawa i nie mogę się doczekać zakończenia produkcji. Dalekowie coś kombinują w tej pełnej akcji, naprawdę kolorowej i ekscytującej animacji z naprawdę intrygującą fabułą.

Briggs potwierdził, że Dalekowie w mini-serialu są tymi samymi Dalekami, których napotykają Ósmy i Dziesiąty (o tych przygodach pisaliśmy w rozpisce Time Lord Victorious, m.in tutaj). Dołączą do nich intrygujące postacie zagrane przez kolegów Briggsa z obsady. Będą to różni kosmici i androidy, zarówno przyjaciele jak i wrogowie. Co ciekawe, nagrania odbywały się w czasie lockdownu – czyli zdalnie.

Daleks! 1

Joe Sugg grający robota o nazwie Sentinel R-41 w drugim odcinku Daleks! dodaje:

Jestem bardzo podekscytowany i wdzięczny za zaproszenie do zagrania roli w tej nowej animacji. Jestem fanem Doctor Who od dzieciństwa, więc to było spełnienie moich marzeń.

Anjli Mohindra (znamy ją jako królową Skithra z odcinka „Nikoli Tesli noc pełna grozy”(Nikola Tesla’s Night of Terror) )mówi:

Kiedy zobaczyłam, że jest to seria o TYCH słynnych przeciwnikach Doktor(a), wiedziałam że to będzie niezła jazda. Nie mogłam się doczekać, żeby dołączyć. Miałam dużo frajdy z dziwnego świata zdalnego nagrywania. Byłam podekscytowana mogąc być częścią czegoś tak wyjątkowego!

Daleks! 2

Ayesha Antoine (odcinek „Północ” (Midnight)) zgadza się z przedmówczynią:

Nigdy bardziej nie chciałam zobaczyć końcowego efektu. Bycie częścią animacji z tymi słynnymi złolami jest naprawdę nadzwyczajne. Sama sesja nagrywania była zupełnie nową przygodą. Kolejna surrealistyczna chwila do dodania do rosnącej listy na 2020 rok.

Scenarzystą jest James Goss, zaś właściwą animacją zajęli się animatorzy ze studia Liddell w Salford. Daleks! jest produkcją BBC Digital Studios. Więcej szczegółów na temat animacji zapewne poznamy bliżej listopadowej premiery.

Co myślicie o zwiastunie? Jesteście zainteresowani i będziecie oglądać? Dajcie znać w komentarzach, co myślicie. My na pewno będziemy oglądać – mamy nadzieję, że serial nie będzie miał blokady regionalnej na YouTube (póki co, takich informacji nie ma) i że choć trochę umili oczekiwanie na najbliższy odcinek specjalny, zwłaszcza że też spodziewamy się w nim zobaczyć Daleków!

Źródła: Radio Times i Doctor Who TVFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *