Time Lord Victorious. Rozkład jazdy (część 3)

Trzecia część naszego przeglądu Time Lord Victorious skupi się na tym, co zobaczymy w listopadzie i na samym początku grudnia. Część pierwszą możecie przeczytać tu, a drugą tu.

Figurki Dalek Commander i Dalek Scientist (Eaglemoss/Hero Collector)

Premiera 1 listopada

Drugi zestaw figurek Daleków również będzie zawierać dwa rodzaje Daleków (w tym Daleka Komandora Czasu).

Doctor Who – Time Lord Victorious: The Enemy of My Enemy (Big Finish)

Premiera 11 listopada

W drugiej przygodzie Ósmego w ramach Time Lord Victorious zmierzy się on z Dalekami, którzy zaczęli formułować traktat z inną rasą.

Lud Wrax jest szczęśliwy, że rozpoczęto pokojowe negocjacje z Imperium Daleków. Dwa gatunki przygotowują się do zawarcia sojuszu, który przetrwa wieki.

Jedyną osobą, która ma wątpliwości wobec tego radosnego zjednoczenia jest Doktor. On wie, że nigdy nie możesz ufać Dalekom.

Co więcej, wie także że Wraxianie nie powinni byli nigdy istnieć…

Jako głos Daleków powraca niezastąpiony Nicholas Briggs, zaś historię napisała Tracy Ann Baines. Przedsprzedaż słuchowiska już została uruchomiona.

Monstrous Beauty #3 (Doctor Who Magazine)

Premiera 12 listopada

Trzecia i ostatnia część komiksu o Dziewiątym i Rose ukaże się w 558 numerze Doctor Who Magazine.

Figurki Dalek Executioner i Dalek Strategist (Eaglemoss/Hero Collector)

Premiera 23 listopada

W trzecim zestawie figurek dostaniemy kolejnych Daleków pojawiających się w historiach z Dziesiątym i Ósmym w ramach Time Lord Victorious. Tym razem będą to Dalek Egzekutor i Dalek Strateg.

Doctor Who – Time Lord Victorious: Echoes of Extraction (Big Finish)

Premiera 27 listopada (winyl), 4 grudnia (cyfrowo)

W tym wyjątkowym dwustronnym słuchowisku możemy usłyszeć Davida Tennanta i Paula McGanna. W tych połączonych ze sobą opowieściach Doktor zmierzy się z tym samym przeciwnikiem w różnych czasach. Co jest w nich wyjątkowego? Możecie je odsłuchać w dowolnej kolejności.

Opis fabuły:

Uwięziony, udręczony potwór czeka, by pożreć nowe ofiary. Potrzebuje pomocy. Potrzebuje doktora. Niestety, czuje potrzebę zabicia każdego, kogo spotka.  Pchnięty w nagłe niebezpieczeństwo Doktor broniąc się będzie potrzebować całej swojej pomysłowości by zatriumfować.

Dwie połączone przygody. Dwóch Doktorów. Jeden przeciwnik.

Każda z inkarnacji dostanie swoją wersję historii na jednej z dwóch stron płyty winylowej, gdzie słuchacze mogą ich słuchać w taki sposób, jak tylko zechcą.

David Tennant mówi o słuchowisku:

Scenariusz jest fascynujący. Doświadczyłem jedynie jednej jego strony, ale jestem świadom, że jest tej historii więcej. Że jest inny Doktor, po drugiej stronie płyty. Czekam aż dostanę swój egzemplarz i będę mógł przesłuchać całość.

Paul McGann dodaje:

Czytałem scenariusz dwukrotnie i nie wiem ani trochę więcej. Mam większy mętlik w głowie po drugim razie niż po pierwszym. Dopiero pracując nad słuchowiskiem zdałem sobie sprawę z jego struktury. Naprawdę do mnie przemawia koncept podziału na dwie części – dwie strony płyty. Sądzę, że ludziom się spodoba. Ekscytująca cześć następuje wtedy, gdy różne inkarnacje się spotykają… albo prawie spotykają.

W słuchowiskach autorstwa Alfiego Shawa pojawią się także: Arthur Darvill, Burn Gorman, Mina Anwar („Przygody Sary Jane”), Kathryn Drysdale („Dwa piwka i paczka czipsów”) and Paul Clayton (The Crown).

Jak napisano wyżej, początkowo słuchowiska będą dostępne tylko na płytach winylowych w wybranych sklepach sieci ASDA w Wielkiej Brytanii od 27 listopada. Natomiast cyfrowa wersja słuchowisk będzie dostępna dzięki ogólnoświatowej premierze na stronie Big Finish od 4 grudnia i już można składać zamówienia przedpremierowe.

Doctor Who: The Minds of Magnox (BBC Audio)

Premiera 3 grudnia

Czytany przez Jacoba Dudmana nowy audiobook od BBC Audio pokaże nam historię Dziesiątego Doktora zmierzającego (wraz z Oodem Brianem) do świata o nazwie Magnox, by znaleźć pewne kluczowe informacje.

Opis fabuły:

W tej historii Doktor podróżuje z Brianem, Oodem-skrytobójcą, na planetę Magnox, jeden z największych zbiorów wiedzy, jakie kiedykolwiek pozna Wszechświat. Jest to jednocześnie dom dla Umysłów Magnox. Doktor chce zadać istotne pytanie, lecz odpowiedź jest zaklasyfikowana jako Klasa 1. W celu uzyskania audiencji Umysłów Magnox, Doktor musi przejść niebezpieczny test.

W międzyczasie Brian angażuje się w grupę przestępczą, która zleca mu zabójstwo Umysłów Magnox. Jednakże nie tylko oni mają planetę na oku…

Audiobook został napisany przez Darrena Jonesa. On także będzie dostępny na płytach, a zamówienia przedpremierowe można składać już teraz.

To tyle na dzisiaj. Do zobaczenia kolejnym razem. Tymczasem, jak zwykle dajcie znać w komentarzach czy coś z powyższego może Was zainteresowało.

Źródło: Radio TimesFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *