Time Lord Victorious. Rozkład jazdy (część 1)

W ramach małego cyklu o Time Lord Victorious (nadchodzącym spin-offie serialu) przedstawiliśmy Wam poprzednio początki tego projektu. Dzisiaj skupimy się na tym, co konkretnie ujawniono do tej pory i kiedy te rzeczy będą mieć swoją premierę. W związku z tym, że jest to dość duży projekt o szczegółach opowiemy w kilku częściach.  Firmy, które dokładają swoją cegiełkę do Time Lord Victorious to Penguin Random House, BBC Books, Titan Comics, Doctor Who Magazine, Big Finish Productions, BBC Audio, Eaglemoss Hero Collector (produkują figurki), Immersive Everywhere, Maze Theory (odpowiedzialni za ostatnią doktorową grę na VR, a w planach mają następne tytuły) oraz Escape Hunt (tworzą escape roomy).

Na początek przypomnijmy oficjalny opis historii:

Śledzimy w czasie i przestrzeni kilku Doktorów, którzy bronią swojej ojczystej planety przed straszliwą rasą. To opowieść jak żadna inna…

Akcja Time Lord Victorious będzie się dziać w Mrocznych Czasach na początku wszechświata, gdy nawet Wieczni byli młodzi.

Ze względu na różnorodność form i wielkość projektu można się zastanawiać jak za tym wszystkim nadążyć. Jak być na bieżąco z tym, co spotka Ósmego, Dziewiątego i Dziesiątego. Odpowiedź jest prosta: BBC opublikowało ostatnio rozpiskę (widzicie ją poniżej), w której pokazane zostały ujawnione elementy Time Lord Victorious w kolejności chronologicznej ukazywania się.

Time Lord Victorious timeline

Możemy zatem przejść do konkretów. Trzymajcie się mocno, bo będzie się działo!

A Dalek Awakens (Escape Hunt)

Już dostępne

Opis fabuły:

Doktor was potrzebuje: złowrogi Dalek, statek na skraju zniszczenia i niemożliwy wybór…

Wejdźcie na pokład przeklętego statku kosmicznego, gdzie złowrogi Dalek podłączył się do systemu zasilania próbując naładować swoją broń. Jeśli mu się to uda, najstraszniejszy przeciwnik Doktora będzie w stanie eksterminować wszystko na swojej drodze.

Jako przyjaciele Doktora musicie zapobiec katastrofie. Wyłączenie rdzenia zasilającego statku sprawi, że Dalek nie będzie mógł aktywować swojej broni. Jednakże systemy podtrzymywania życia statku są zasilane dokładnie tym samym źródłem. Co oznacza, że wyłączenie zasilania spowoduje śmierć wszystkich 10 tysięcy pasażerów!

Macie 60 minut, aby znaleźć wyjście z tej niemożliwej sytuacji. Musicie pokonać Daleka, by statek mógł kontynuować bezpiecznie swoją podróż. Jeśli zajmie Wam to zbyt wiele czasu, waszym losem będzie eksterminacja!

Jest to uruchomiony w marcu pokój zagadek dla 2 do 6 osób, który prawdopodobnie został włączony do Time Lord Victorious nieco po fakcie, tak aby to pełne zagadek doświadczenie rozpoczęło całe wydarzenie. Redakcja Radio Timesa była już w tym escape roomie i nie stwierdziła obecności żadnych elementów sugerujących powiązanie z Time Lord Victorious, ale kto wie może trzeba szukać bardzo uważnie…

Jeśli mieszkacie w Wielkiej Brytanii, bądź byliście, jesteście lub będziecie tam na wakacjach, to wpadnijcie do Reading – tam właśnie możecie zmierzyć się z Dalekiem.  A może ktoś z Was już był w tym pokoju zagadek? Napiszcie nam, jakie są Wasze wrażenia. Ze swojej strony szczerze polecam pokoje zagadek w ogóle – a jeśli jeszcze w dodatku można je połączyć z „Doctor Who” to już w ogóle super. To świetna rozrywka dla umysłu i sposób na integrację ze znajomymi. W Polsce niestety nie ma żadnego oficjalnego pokoju zagadek naszego ulubionego serialu, acz są takie pokoje, które poruszają tematykę podróży w czasie.

Rozgrywkę w powyższym escape roomie możecie zamówić tutaj.

Time Lord Victorious: Defender of the Daleks #1 (Titan Comics)

Time Lord Victorious

Premiera 2 września

Kiedy Doktor ponownie spotyka swoich starych wrogów, szybko okazuje się że nic nie jest takie, na jakie wygląda – coś jest nie tak z czasem i nadchodzi coś, co przeraża nawet Daleków.

Ten zeszyt rozpoczyna wyjątkową dwuczęściową opowieść, w której Dziesiąty Doktor zmierzy się z Dalekami (ponownie), wyprzedzając o pewien czas główną fabułę Time Lord Victorious, jednak dając pewne wskazówki dotyczące tego wielkiego projektu.

Jake Devine, redaktor Doctor Who Comics,  mówi o tym komiksie:

Historia w tym komiksie jest dość unikalna, ponieważ Dziesiąty Doktor, widziany ostatnio w serii komiksów o Trzynastej, jeszcze nie osiągnął swojego tzw. zwycięstwa nad czasem. To, co sprawiało frajdę przy tworzeniu tego komiksu, to Doktor który mógł rzucić okiem na to, co nadejdzie – zapowiadając w ten sposób nadejście jego mrocznej strony.

Pierwszy numer, napisany przez Jody Houser i ilustrowany przez Robertę Ingranatę,  będzie mieć 5 alternatywnych okładek, z czego trzy możecie widzieć powyżej.

Doctor Who: The Official Annual 2021 (Penguin Random House Children’s oraz BBC Studios)

Premiera 3 września

Tegoroczny Doctor Who: The Official Annual 2021 będzie głównie skupiać się na obecnej epoce serialu (czyli Trzynasta i jej towarzysze), co nie jest zaskakujące. Ujawniono jednak, że będzie zawierać ekskluzywne nawiązanie do historii Time Lord Victorious. Czym dokładnie będzie to nawiązanie, jeszcze się przekonamy. Może to być zarówno komiks, krótkie opowiadanie albo coś jeszcze mniej wprost nawiązującego do fabuły Time Lord Victorious. Niemniej, dla chcących poznać wszystko, co się wiąże z nowym projektem, zdobycie kopii The Official Annual na pewno będzie warte swojej ceny.

 

Monstrous Beauty #1 (Doctor Who Magazine)

Dziewiąty Doktor i Rose Tyler

Premiera 17 września

Ten nowy komiks pojawi się jako specjalny dodatek do 556 numeru Doctor Who Magazine. Historia będzie kontynuowana przez dwa kolejne numery i opowie o Dziewiątym Doktorze oraz Rose, którzy przypadkowo wylądowali w Mrocznych Czasach.

Opis fabuły:

Dziewiąty Doktor i Rose znaleźli się w miejscu, gdzie TARDIS nigdy nie miała się pojawić – w Mrocznych Czasach, starożytnej erze zakazanej dla wszystkich Władców Czasu. Wszechświat jest młody, ale wojna już się narodziła: Sojusz Wampirów (Vampire Alliance) rozrasta się w całym kosmosie, niszcząc wszystko na swojej drodze.

Doktor odkrywa, że nie wszystkie opowieści dotyczące historii Władców Czasu są zgodne z rzeczywistością. Niektóre okropności są nawet gorsze niż w mitach. Rose staje się pierwszym człowiekiem, jaki kiedykolwiek istniał, co jest bardzo niebezpieczną sprawą…

Autor scenariusza, weteran komiksów DWM Scott Gray * (który tworzył go razem z grafikiem Johnem Rossem) powiedział:

Jestem naprawdę podekscytowany możliwością stworzenia historii Dziewiątego Doktora i Rose. Razem z Johnem Rossem zrobiliśmy komiks w Doctor Who Annual w 2006 roku („Mr. Nobody”) i bawiliśmy się fantastycznie z tymi postaciami. W ich relacjach jest prawdziwa energia. Przykro mi, że tak szybko opuścili łamy naszego pisma i wspaniale było do nich teraz wrócić.

To na razie wszystko, ciąg dalszy nastąpi. Tymczasem powiedzcie – zainteresowało Was coś z rzeczy opisanych wyżej? Czy może będziecie czekać na inne?

* Więcej o jego komiksach dowiecie się z cyklu „Doctor Who w komiksie”, którego kolejne odsłony będą się pojawiały regularnie na naszej stronie (Gray zadebiutował jako autor przygód Siódmego Doktora).

Źródło: Radio TimesFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *