Nadchodzi doktorowa gra karciana!

Trzynastego sierpnia ogłoszono, że firma Reality Gaming Group kończy projektować wieloplatformową kolekcjonerską grę karcianą z uniwersum „Doctor Who”! Jej tytuł to Doctor Who: Worlds Apart i choć została zapowiedziana na 2021 rok, to podobno już w październiku tego roku dostaniemy pierwszy, ekskluzywny zestaw pięciu kart. Po wyprzedaniu zestaw ten nie będzie więcej dostępny. Gra na premierę oprócz wersji fizycznej ma być dostępna na komputery osobiste, a w późniejszym czasie również na telefony komórkowe. Karty, na których będą znajdować się wcielenia Doktor, jej towarzysze, sojusznicy i wrogowie, będzie można kupować w paczkach, budować kolekcję, a następnie umawiać się ze znajomymi w rzeczywistości, lub online na granie i wymienianie się. Nie znamy jeszcze co prawda cen paczek i czy będą one dostępne w Polsce, ale już nie możemy się doczekać!

grafika promocyjna gra karciana doctor who worlds apart

Współtwórca studia odpowiedzialnego za grę, Tony Pearce powiedział:

Jesteśmy ogromnie podekscytowani tym, że możemy pracować razem z BBC Studios i dostarczyć ogromnej społeczności fanów Doctor Who nowe, ekscytujące, cyfrowe doświadczenie bazujące na doskonale znanej i kochanej rozrywce – grze w karty. Karty będą funkcjonować zarówno jako elementy gry, jak i artykuły kolekcjonerskie, żeby każdy fan mógł naprawdę posiadać część gry podczas grania.

John Kavanagh, menedżer licencji z działu gier i interaktywności BBC Studios mówi:

To właśnie to, co BBC Studios robi tak wspaniale, odkrywanie nowych technologii i sprowadzanie naszej najbardziej ikonicznej marki do świata gier, co z pewnością zainteresuje i zachwyci fanów.

gra karciana worlds apart

Na oficjalnej stronie, czyli tutaj, można się zarejestrować do newslettera dotyczącego gry, a także znaleźć odnośniki do oficjalnych profilów gry na Facebooku, Twitterze, YouTubie, Instagramie, czy nawet Tik Toku. Cieszymy się niezmiernie, że nasz ukochany serial wreszcie dostanie swoją pierwszą autorską komputerową grę karcianą (istnieje jeszcze Top Trumps: Doctor Who, ale  jest to jedynie dodatek do istniejącej już gry)! A Wy, co o tym sądzicie? Interesuje Was taka gra? Podzielcie się przemyśleniami w komentarzach!Miłośnik wszystkiego co science i fiction, a najbardziej ich połączenia, najlepiej w formie książek. Ukochany Doktor to Dwunasty, choć na drugim miejscu są wszyscy pozostali. Uwielbia podróże w każde miejsce i każdy czas, zabiera ręcznik i nie panikuje. Nie dostał listu z Hogwartu na jedenaste urodziny, więc liczy na Gandalfa w pięćdziesiąte. Rozpoznacie go na ulicy po czterometrowym, kolorowym szaliku, przez który na pewno się nie przewraca. Żyjcie długo i w dostatku. ?

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *