Nadchodzi Doom’s Day!

Odliczanie dobiegło końca – już wiemy, o co chodzi z Doom’s Day! Jak czytamy na oficjalnej stronie serialu:

Ktoś wysłał dosłownie Śmierć po Doom. Może ją wyprzedzić jedynie o 24 godziny. Chyba, że znajdzie Doktora.

Jeśli pamiętacie Time Lord Victorious (a jeśli nie, to tutaj przeczytacie streszczenie. W skrócie była to opowieść, w ramach której powstawały komiksy, słuchowiska, a nawet escape room!) i jak Dominek zastanawialiście się, czy jeszcze coś podobnego w Whoniwersum się wydarzy – mamy odpowiedź. Doom’s Day będzie właśnie projektem w tym stylu, czyli opowieścią rozciągniętą na wiele platform, mającą być częścią obchodów 60-lecia serialu! Poznamy w niej całkiem nową postać Doom, która będzie próbować w 24 godziny odnaleźć Doktora.

Kim jest Doom? To najlepsza zabójczyni we Wszechświecie. Podróżuje przez czas i przestrzeń, ścigając Doktora, by ten ocalił ją przed ciągle zbliżającą się Śmiercią. Ma do dyspozycji jedynie 24 godziny i manipulator Wiru, by się uratować zanim jej los zostanie na zawsze przypieczętowany.

Sooz Kempner jako Doom

Jej twarzą i głosem będzie stand-upowa komiczka, piosenkarka i aktorka Sooz Kempner (znana m.in. z podcastów Mockery Manor, słuchowiskamusicalu The Ballad of Anne and Mary oraz gry komputerowej Kosmokrats), zaś w podróży towarzyszyć jej będzie mnóstwo lubianych przez fanów postaci.

Jak mówi Russell T Davies:

Doom’s Day jest ogromną nową przygodą dla całego uniwersum Doctor Who – gdzie jako międzygalaktyczna zabójczyni wystąpi wspaniała i zabawna Sooz Kempner. Jej przygody obejmą komiksy, słuchowisko, powieść, historie z gier komputerowych i więcej, rozszerzając świat Doctor Who na nowe terytoria. Strzeżcie się Dnia Doom, nadchodzi on dla nas wszystkich…

Sooz Kempner tak mówi o swojej nowej roli:

Być częścią uniwersum Doctor Who, brytyjskiej instytucji na równi z filiżankami herbaty i Jamesem Bondem, jest tak nierealne i niesamowite! Uwielbiam wszystko w Doom i nie wierzę, że mogę podróżować z nią przez czas i przestrzeń.

Zakapturzona Doom

Doom’s Day pojawi się na doktorowych cyfrowych kanałach w tym roku i jak było wspomniane wcześniej, wydarzenie obejmie produkty z wielu mediów. Doctor Who Magazine, Titan Comics, Penguin Random House, East Side Games, Big Finish i BBC Audio – każdy z partnerów opowie część historii Doom. A konkretniej – jedną z 24 godzin, które pozostały Doom. Niezależne od siebie opowieści, które będą miały także wspólny nadrzędny wątek, który rozegra się przed finałem, który pojawi się na cyfrowych kanałach Doctor Who.

A poniżej możecie zobaczyć małą zajawkę, po raz pierwszy Sooz Kempner w nowej roli, oraz nasze tłumaczenie:

Cześć, jestem Doom. Wina mojej matki. Jestem największą zabójczynią we wszechświecie i jednego dnia umrę. Chyba, że znajdę Doktora. Ktoś wysłał po mnie Śmierć, dosłownie Śmierć. Mogę ją prześcignąć o 24 godziny, więc… zegar tyka. Mój Manipulator Wiru wysyła mi nowy cel co godzinę. Mniejszy Zakon z Oberonu[1]Tak, to ci sami, co wyszkolili Briana w Time Lord Victorious! wysyła mi wiele celi do wyboru, a ja wybieram misje, które – być może – sprowadzą mnie do Doktora. 24 godziny. Cały czas i przestrzeń. Czy znajdę Doktora? Odwieczni wrogowie, starzy przyjaciele… A może spłonę. Dużo płomieni! Cóż… To byłoby lepsze niż to, co mnie czeka.

Jeśli zobaczycie Doktor(a) powiedzcie, że nadchodzę.

Kolejne szczegóły odnośnie konkretnych historii z Doom’s Day zostaną dopiero ujawnione.
Prawdopodobnie jednym z elementów wydarzenia będzie audio Four from Doom’s Day, którego premiera ma mieć miejsce 3 sierpnia, które jest opisane dość enigmatycznie:
Cztery historie powiązane wspólnym motywem: Doom!
Wygląda więc na to, że czeka nas 24-częściowe wydarzenie. Pojawiają się już teorie, że być może Doom pojawi się też w serialu w odcinkach rocznicowych ze względu na poniższe zakulisowe zdjęcie:
Człowiek z napisami "The End is nigh"

W końcu czym jest doomsday jak nie apokalipsą, dniem sądnym, w którym „koniec jest blisko”? Oczywiście nie licząc „Dnia zagłady” (Doomsday), finału drugiej serii.

A jak Wy uważacie? Jesteście zainteresowani? Czy Waszym zdaniem takie wieloplatformowe, duże projekty to dobry pomysł i powinno się od czasu do czasu coś takiego pojawiać w Whoniwersum?

źródło: Doctorwho.tv

 

Przypisy

Przypisy
1Tak, to ci sami, co wyszkolili Briana w Time Lord Victorious!


Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *