Imladris 2022 – znamy program XX edycji

W tym roku objęliśmy Imladris patronatem. Właśnie poznaliśmy program tegorocznej edycji, która odbędzie się w dniach 11-13 listopada w Krakowie. Tym razem przygotowaliśmy dla Was zarówno coś doktorowego, jak i niedoktorowego. A co takiego konkretnie?

Kosmiczna Magia w świecie Doctor Who – 11.11.2022, 17:00-17:50
Sala: A1, 1. piętro, Arteteka

„Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii” – tak głosi słynne Prawo Clarke’a. Zna je też Doktor, który wiele widział i jak sam twierdzi, kroczył przez wszechświaty w których prawa fizyki były dyktowane umysłem szaleńca. W czasie prelekcji opowiem o wybranych starciach Doktor(a) z kosmicznymi bogami i demonami, zarówno serialowych jak i pozaserialowych, aby rozstrzygnąć, czy faktycznie magia jest tylko nauką, której nie rozumiemy… czy może jednak na odwrót.

Transhumanizm okiem inżyniera – 13.11.2022, 10:00 – 10:50
sala 9 (Prelekcyjna 4), 1. piętro, Liceum Ogólnokształcące nr XLII

Pojęcie transhumanizmu, choć obecne nie od dziś w fantastyce naukowej, nadal może wywoływać błędne skojarzenia. Tymczasem prawdziwym celem tego ruchu jest po prostu promowanie świadomego rozwoju technologicznego. Dotyczy to technologii związanych z IT, AI, czy też technologii biomedycznych. Wizja postczłowieka, usprawnionego przez technologię wywołuje wiele ekscytacji, ale i kontrowersji. Na ile realne są te transhumanistyczne wizje? Czy faktycznie czeka nas era technologicznego dobrobytu?

Obie prelekcje poprowadzi l3althazar.

Jak zwykle wspominamy także o pozostałych doktorowych atrakcjach na wydarzeniu:

Whoviański konkurs obrazkowy – 12.11.2022,10:00 – 11:50
Magdalena ‘Lierre’ Stonawska, Kacper ‘Clever Boy’ Jurkiewicz
sala 13 Konkursowa, 2 piętro, Liceum Ogólnokształcące nr XLII

Lekki i, mamy nadzieję, nawet zabawny [KONKURS]wiedzy o Doctor Who (seriach po 2005 roku) w formie obrazkowej. Pobawimy się w rozpoznawanie po kadrach odcinków, postaci, motywów. Nie bójcie się, nie będziemy pytać o statystów ani kazać rozpoznawać indywidualnych Daleków! No, może w finale…

Doctor Who i epoka wielkich zmian – 12.11.2022, 15:00 – 16:50
Magdalena ‘Lierre’ Stonawska, Kacper ‘Clever Boy’ Jurkiewicz, Ginny Nawrocki, Ewa ‘Paternoster Gang’ Tomaszewicz
Sala W4 (Wojewódzka Biblioteka Publiczna)

Serial Doctor Who to jedna wielka zmiana – ciągle nowi odtwórcy tytułowej roli, nowe nazwiska w ekipie produkcyjnej, zmienne warunki powstawania i priorytety. Jedna epoka właśnie się kończy – żegnamy się z Trzynastą Doktor – i wypatrujemy kolejnej, nad którą pieczę sprawować będzie fantastyczny Russell T Davies. W gronie redakcyjnym Whosome.pl podsumujemy ostatnie lata w Doctor Who i porozmawiamy o powoli rysującej się przyszłości.


Resztę programu znajdziecie tutaj, w tabeli programowej, zaś opisy konkretnych punktów znajdziecie pod tym linkiem.

Kulminacją całego wydarzenia będzie Gala Nagrody Fandomu Polskiego im, Janusza A. Zajdla, która odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00 – bo to właśnie w tym roku Imladris odbywa się w randze Polconu, co oznacza, że kupując akredytację, będziecie mogli głosować na to, kto otrzyma tę nagrodę.

Pytanie może w takim razie brzmieć, gdzie i za ile te wszystkie atrakcje.

Preakredytacja jest możliwa do 17 października włącznie albo do wyprzedania wszystkich akredytacji (na ten moment wyprzedano 60% preakredytacji!). Preakredytować możecie się tutaj. Ile to będzie kosztować, zależy od wybranej akredytacji:

  • preakredytacja pełna trzydniowa – 75 zł (upoważnia do głosowania w ramach Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla);
  • akredytacja wspierająca – 25 zł (upoważnia do korespondencyjnego (online) głosowania w ramach Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla; uczestnik otrzyma również wszystkie materiały konwentowe typu badge uczestnika, koszulka, antologia itd. do miesiąca po zakończeniu konwentu);
  • „Smoczy Mecenat”, jest to pełna preakredytacja trzydniowa wraz ze wsparciem finansowym tegorocznego Polconu-Imladrisu – 125 zł (w ramach Smoczego Mecenatu wspieracie finansowo Imladris; otrzymacie kilka drobnych upominków, dedykowany tej pre-akredytacji badge „Smoczego Mecenasa”, a także możliwość zamówienia wybranych gadżetów konwentowych i odebrania ich w trakcie konwentu; część z nich będzie dostępna tylko dla Smoczych Mecenasów, część będzie dostępna tylko w ograniczonym zakresie dla uczestników w ramach nagród w konkursach oraz w sklepiku konwentowym)

W przypadku, gdy w preakredytacje się nie wyczerpią, będziecie mogli wykupić następujące akredytacje już na terenie konwentu:

  • akredytacja pełna trzydniowa85 zł;
  • akredytacja jednodniowa piątek40 zł;
  • akredytacja jednodniowa sobota50 zł;
  • akredytacja jednodniowa niedziela30 zł.

Natomiast coś o miejscach, w których odbędzie się konwent – w przeciwieństwie do Dni Fantastyki, czy Warszawskich Targów Fantastyki – tutaj wydarzenie jest rozdzielone między kilka budynków.

Liceum Ogólnokształcące nr 42 w Krakowie im. A. Mickiewicza
ulica Studencka 13
LO 42 w Krakowie Imladris

Liceum w trakcie trwania XX. edycji Imladrisu pełnić będzie rolę szkoły programowej, tu odbywać będzie się większość atrakcji programowych – jak również tu zlokalizowane będzie stoisko Nagrody Fandomu Polskiego, na którym oddać będzie można swój głos; sala wystawców. Tu znajdziecie również konwentowy punkt akredytacyjny.

Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie 
ulica Rajska 12 (280 metrów od szkoły konwentowej, 3 min na piechotę)

W Artetece WBP, podczas trwania Imladrisu, zlokalizowana zostanie część programu konwentu, która stanowić będzie blok otwarty. W szczególności możecie spodziewać się tu atrakcji wprowadzających do świata fantastyki i konwentów czy punktów programu poświęconych fandomowi – dyskusjom około fandomowym. Ponadto tutaj zlokalizowanych będzie część spotkań z naszymi konwentowymi gośćmi oraz gamesroom.

Wstęp do Arteteki  i udział w atrakcjach konwentowych na jej terenie jest bezpłatny.

Oznacza to, że o Kosmicznej Magii ponownie możecie posłuchać za darmo ;)

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Wydział Pedagogiczny, Aula, ul. Ingardena 4
Uniwersytet Pedagogiczny - tu odbędzie się Imladris

W Auli dydaktycznej Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w sobotę 12 listopada 2022 wieczorem odbędzie się najważniejszy punkt programu tegorocznego Polconu-Imladrisu, którym jest Gala Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, podczas której ogłoszone zostaną wyniki głosowania i laureaci nagordy w obu kategoriach za rok 2021.

Classic Rock Club Kraków
ulica Rajska 24
Classic Rock Club Kraków - Imladris

W Classic Rock Clubie odbywać będą się wszystkie atrakcje wieczorne, tutaj także po zakończonym programie w szkole programowej oraz po Gali Nagrody Zajdla spotkamy się, by na luzie przy wybranym trunku porozmawiać o fantastyce czy też spytać dawno nie widzianych znajomych, co u nich słychać.

Poniższa mapka pokazuje wszystkie lokalizacje, zaś tutaj znajdziecie konkretniejsze mapy obiektów, w których odbędzie się Imladris.

Więcej informacji znajdziecie na stronie konwentu.

Zapraszamy Was serdecznie na Imladris! Mamy nadzieję, że będziecie się na nim fantastycznie bawić. Do zobaczenia za miesiąc w Krakowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *