Imladris – patronujemy tegorocznej edycji!

To już kolejne nasze patronackie ogłoszenie tego lata; po Dniach Fantastyki, które już w przyszłym tygodniu, i wrześniowych Targach Fantastyki nadszedł czas na oficjalne ogłoszenie – będziemy patronować jubileuszowej, bo XX edycji Imladrisu! Dodatkowo tym razem Imladris będzie miał rangę Polconu, co oznacza że będzie na nim przyznawana Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

 

Imladris - logo tegorocznej edycji

Na początek, jak zwykle oddajemy głos organizatorom:

Imladris: Krakowski Weekend z Fantastyką wraca ze swoją wyjątkową, jubileuszową XX edycją w randze Polconu. Konwent po pandemii powraca do swojej stacjonarnej formy, a w tym roku odbędzie się w dwóch lokalizacjach w samym centrum zabytkowego Krakowa, tradycyjnie już w Liceum Ogólnokształcącym XLII im. A. Mickiewicza, oraz w nowej lokalizacji w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej.

Zapraszamy wszystkich fanów fantastyki z całej Polski do Krakowa w dniach 11-13 listopada 2022 roku, abyśmy mogli wspólnie obchodzić święto fantastyki w cieniu wawelskiego wzgórza, smoków, krakowskich baśni i legend.

Na Imladrisie nie zabraknie wspaniałych gości, interesującego programu, naukowych inspiracji, a także emocji związanych z głosowaniem oraz ogłoszeniem zwycięzców Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2021.

Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Spotkajmy się na Polconie w Krakowie!

Imladris, czyli Krakowski Weekend z Fantastyką to jeden z najstarszych polskich konwentów fantastyki, którego początki sięgają końca lat 90’. Po paroletniej przerwie powrócił w 2013 roku od tego czasu nieprzerwanie odbywa się każdej jesieni, zachowując swoją kameralną atmosferę.

Co roku imprezę odwiedzają liczni goście ze świata fantastyki i nie tylko. Autorzy, scenarzyści, literaturoznawcy, czy też wykładowcy różnych dziedzin, prowadzący prelekcje i warsztaty na wszelakie tematy. Stałymi punktami programu są również liczne sesje RPG skierowane zarówno do nowicjuszy jak i weteranów oraz games room z dziesiątkami gier planszowych. Wieczorami na uczestników czeka Tawerna Konwentowa, która daje doskonałą okazję do dalszej integracji. Nieważne czy chcesz porozmawiać o nowościach filmowych, spotkać się z autorami ulubionych książek w luźniejszej atmosferze, czy po prostu poznać ludzi z podobnymi pasjami, Imladris jest miejscem dla Ciebie!


Wprawdzie nie znamy jeszcze programu Imladrisu (do którego postaramy się sami coś dodać od siebie), ale poznaliśmy już część gości. Są to:

 • Roch Urbaniak – malarz z Krakowa. Tworzy komiksy i pisze książki.
 • Radek Rak – pisarz i lekarz weterynarii, za powieść „Baśń o wężowym sercu” otrzymał Nagrodę im. Janusza A. Zajdla, Nagrodę im. Jerzego Żuławskiego, Nagrodę Literacką Nike oraz Śląkfę.
 • Łukasz Malinowski – historyk, nauczyciel akademicki, muzealnik i pisarz (potrzebne podkreślić) tworzący rozmaite narracje o przeszłości. W 2019 roku ukazała się jego najnowsza powieść historyczna „Piastowskie wahadło”, a rok później serial audio „Słomiany świat”, osadzony w realiach fantastycznej słowiańszczyzny. W 2022 roku ukaże się drugie i rozszerzone wydanie całej Sagi o Ainarze Skaldzie.
 • Tomasz Z. Majkowski – literaturoznawca, kulturoznawca i groznawca. Ostatnio tłumaczy podręczniki RPG dla wydawnictw Gramel oraz Black Monk.
 • Piotr W. Cholewa – matematyk, tłumacz, działacz fandomu. Najbardziej znany jest z przekładu książek Terry’ego Pratchetta o świecie Dysku, cyklu Orsona Scotta Carda o Enderze, trylogii Ciągu Williama Gibsona czy cyklu Amber Rogera Zelazny’ego.
 • Michał Cholewa – prywatnie syn Piotra Cholewy, dotychczas wydał 6 powieści w cyklu SF „Algorytm Wojny”, zbiór opowiadań oraz garść pojedynczych tekstów w antologiach i periodykach.

Pełne informacje o gościach oraz ich zdjęcia znajdziecie tutaj.


Koszt i akredytacja

Zachęcamy do preakredytowania się na tegoroczny Imladris, co znacznie przyśpieszy proces akredytacji już na samym konwencie. Dodatkowo w związku z rangą Polconu i ograniczoną pojemnością szkoły konwentowej, w tym roku został wprowadzony limit uczestników (w sumie 1000 uczestników). Z tego powodu, przy dużym zainteresowaniu, może dojść do sytuacji, że na konwencie akredytacje nie będą już sprzedawane. Również z powodu sytuacji epidemicznej, w tym roku nie będzie noclegów na terenie konwentu.

Preakredytacja jest możliwa do 17 października albo do wyprzedania wszystkich akredytacji. Preakredytować możecie się tutaj. Ile to będzie kosztować, zależy od wybranej akredytacji:

 • preakredytacja pełna trzydniowa – 75 zł (upoważnia do głosowania w ramach Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla);
 • akredytacja wspierająca – 25 zł (upoważnia do korespondencyjnego (online) głosowania w ramach Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla; uczestnik otrzyma również wszystkie materiały konwentowe typu badge uczestnika, koszulka, antologia itd. do miesiąca po zakończeniu konwentu);
 • „Smoczy Mecenat”, jest to pełna preakredytacja trzydniowa wraz ze wsparciem finansowym tegorocznego Polconu-Imladrisu – 125 zł (w ramach Smoczego Mecenatu wspieracie finansowo Imladris; otrzymacie kilka drobnych upominków, dedykowany tej pre-akredytacji badge „Smoczego Mecenasa”, a także możliwość zamówienia wybranych gadżetów konwentowych i odebrania ich w trakcie konwentu; część z nich będzie dostępna tylko dla Smoczych Mecenasów, część będzie dostępna tylko w ograniczonym zakresie dla uczestników w ramach nagród w konkursach oraz w sklepiku konwentowym)

W przypadku, gdy w preakredytacje się nie wyczerpią, będziecie mogli wykupić następujące akredytacje już na terenie konwentu:

 • akredytacja pełna trzydniowa85 zł;
 • akredytacja jednodniowa piątek40 zł;
 • akredytacja jednodniowa sobota50 zł;
 • akredytacja jednodniowa niedziela30 zł.

Imladris to konwent niekomercyjny organizowany od fanów do fanów, a jego finansowanie pochodzi właśnie z wejściówek, w związku z tym wszyscy jego uczestnicy zobowiązani są do uiszczenia opłaty akredytacyjnej – dotyczy to także organizatorów. Przewidziane są jednak zniżki w niektórych przypadkach:

 • dla twórców programu – osobom tworzącym program przysługuje 50% zniżki na wykupienie konwentowej akredytacji od ceny pre-akredytacji niezależnie od liczby i rodzaju zgłoszonych punktów programu;
 • dla gżdaczy wolontariuszy – po zakończonym dyżurze (więcej informacji pod tym linkiem) zwrot kosztów pre-akredytacji/akredytacji;
 • dzieci między 6 a 12 lat – przysługuje 50% zniżki na wszystkie rodzaje akredytacji (za okazaniem legitymacji szkolnej oraz z zaznaczeniem uczestnictwa w konwencie wraz z opiekunem prawnym);
 • dzieci do lat 6 wstęp za darmo i nie ma potrzeby ich wcześniejszej akredytacji.

Limity dotyczą akredytacji pełnych, smoczego mecenatu, oraz dzieci do lat 12. Gdy pula wejściówek w preakredytacji wyczerpie się, wciąż będzie można zakupić akredytację wspierającą. Nie ma możliwości zwrotu za zakupioną wcześniej akredytację, ale można ją przepisać na inną osobę. Istnieje również możliwość podwyższenia swojej akredytacji na wyższy pakiet lub dokupienie gadżetów. W obu przypadkach piszcie na adres: przedplaty@imladris.org.pl

Zastanawiacie się, o jakiego typu gadżetach była mowa wcześniej? Oto przykładowa wizualizacja:

Imladris gadżety

Z kolei każdy uczestnik dostanie identyfikator ze smokiem w zależności od pełnionej na konwencie roli i wybranej akredytacji:

Imladris identyfikatory

 

Zapraszamy Was więc gorąco do Krakowa na Imladris – Krakowski Weekend z Fantastyką! To właśnie w Krakowie Dziewiąty Doktor spotkał w 705 roku smoki (w powieści Only Human), dlatego tym bardziej fantastic będzie spotkanie z ich bardziej oczytanymi kuzynami z grafiki tegorocznej edycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *