Darmowe słuchowiska z Dziesiątym i Donną

Wprawdzie wiemy, że David Tennant i Catherine Tate powrócą na nasze ekrany w przyszłym roku na 60-lecie, ale jeśli stęskniliście się za tymi aktorami, to z pomocą przychodzą udostępnione przez BBC słuchowiska.

Tak się składa, że nadchodząca rocznica to nie jedyny projekt, gdy wspólnie wrócili do Whoniwersum. The Tenth Doctor Adventures to seria słuchowisk z Davidem Tennantem jako Dziesiątym. W 2016 roku w jej ramach ukazały się trzy słuchowiska z Dziesiątym i Donną – Technophobia, Time Reaver oraz Death of the Queen. Podobnie jak Doctor Who: Redacted, na BBC Sound zostaną udostępnione za darmo słuchowiska z Davidem Tennantem, które będą emitowane na BBC Radio 4 Extra oraz dostępne do odsłuchania przez miesiąc na BBC Sound. Pierwsze z nich jest już dostępne, zaś każde potrwa 60 minut. Możecie go posłuchać tutaj. Słuchowiska będą ukazywać się co sobotę o 19 polskiego czasu.

słuchowiska 10 i Donna

Oto opisy słuchowisk:

Gdy Doktor i Donna odwiedzają Muzeum Technologii Londynu, aby zasmakować przyszłości sprawy nie idą zgodnie z planem. Najbystrzejszy umysł branży IT w tym kraju nie jest w stanie obsłużyć swojego komputera. Jeszcze większym zmartwieniem jest fakt, że wystawa zostaje zaatakowana przez odwiedzających, podczas gdy na zewnątrz ludzie zdają się tracić kontrolę nad technologią, która zarządza ich życiem.

Czy to tylko kwestia ludzkiej głupoty, czy może dzieje się coś bardziej złowieszczego?

Pod ulicami czają się Koggnossenti i czekają, aż cały Londyn padnie ofiarą technofobii…

Pierwsza z sześciu przygód dziesiątej inkarnacji Doktor(a).

Obsada:

The Doctor …. David Tennant
Donna Noble …. Catherine Tate
Jill Meadow …. Rachael Stirling
Bex …. Niky Wardley
Brian …. Chook Sibtain
Lukas …. Jot Davies
Kevin …. Rory Keenan

Time Reaver autorstwa Jenny T. Colgan

Doktor i Donna wyruszają na poszukiwania zakazanej broni w porcie kosmicznym Calibris.

Gdy TARDIS potrzebuje części zamiennych, Doktor kieruje się do portu kosmicznego Calibris. To miejsce, w którym wszystko się dzieje i wszystko można kupić… za odpowiednią cenę.

Władca Czasu jest zaskoczony tym, że nadgorliwi Vacintianie próbują zaprowadzić nieco porządku w tym chaosie. Wkrótce odkrywa czemu: na ulice została wypuszczona nielegalna broń – Rozbójnik Czasu. To broń, która niszczy życia… powoli i boleśnie.

Druga z sześciu przygód z dziesiątą inkarnacją Doktor(a).

Obsada:

The Doctor …. David Tennant
Donna Noble …. Catherine Tate
Cora …. Sabrina Bartlett
Gully …. John Banks
Soren …. Alex Lowe
Rone …. Terry Molloy
Dorn …. Dan Starkey

Death and the Queen autorstwa Jamesa Gossa

Donna zakochuje się do szaleństwa w przystojnym księciu Rudolphie z Goratanii. Nie podejrzewa, że w dniu ślubu zdanie „dopóki śmierć nas nie rozłączy” ma bardziej dosłowne i śmiertelne znaczenie…

Trzecia z sześciu przygód z dziesiątą inkarnacją Doktor(a).

Obsada:

The Doctor …. David Tennant
Donna Noble …. Catherine Tate
Hortense …. Beth Chalmers
Death …. Alan Cox
The Queen Mum …. Alice Krige
Rudolph …. Blake Ritson

Z opisów wynika, że odcinków, czyli słuchowisk będzie w sumie 6, może to oznaczać, że za darmo dostaniemy do posłuchania również drugi rocznik przygód Dziesiątego – tym razem z Rose Tyler.

źródło: Bleeding CoolFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *