Zwiastun i premiera nowych słuchowisk o Gallifrey i Wojnie Czasu

Richard Armitage powraca jako Rassilon w nowym słuchowisku od Big Finish, którego premiera miała miejsce wczoraj. Z tej okazji wypuszczono wcale nie taki krótki zwiastun.
 

Na Gallifrey zapanowała nowa era, gdy została uchylona kurtyna jej Pokoju Narad, gdzie wszechpotężni Władcy Czasu gromadzą się, by planować swe ściśle tajne intrygi polityczne.

W Allegiance Leela (Louise Jameson) jest zmuszona do walki za skorumpowanego przywódcę, Rassilona. Ale nie zrezygnowała z uwolnienia Romany z więzienia. Złapana w ogień krzyżowy Władców Czasu i Daleków (w tej roli oczywiście Nicholas Briggs), jak dalece się posunie, by ukończyć swoją misję? I komu może zaufać?

Na pola bitwy Gallifrey powracają także Generał (wcielenie grane przez Kena Bonesa), Ollistra (Carolyn Pickles), Rasmus (Chris Jarman), Veklin (Beth Chalmers) oraz Narvin (Seán Carlsen).

Słuchowisko jest dostępne jako kolekcjonerskie wydanie złożone z 4 płyt (oraz wersja cyfrowa) za 24,99 funty (ok. 141 złotych) albo jako wydanie w pełni cyfrowe za 19,99 funtów (ok. 113 zł), dostępne do 31 października jedynie w sklepie Big Finish.

Gallifrey War Room Allegiance - okładka

W obsadzie znaleźli się także Nicholas Rowe („Młody Sherlock Holmes”, The Crown), Rish Shah (Ms. Marvel, „Do wszystkich chłopców: Zawsze i na zawsze”), Daon Broni („Nauczyciele”, „Lekarze”), Zora Bishop (Angela Black, Coronation Street), oraz Peter Bankolé (Peaky Blinders).

Oto opis od Big Finish:
Moralny kompas Gallifrey przepadł, Rassilon rządzi a Romana przepadła. Ale to nie koniec, to jedynie początek…
Gallifrey jest w stanie wojny. W sercu Kapitolu Pokój Narad koordynuje walkę przeciw Dalekom.
Leela została zmuszona do służby u boku Generała i jego żołnierzy i przyjmować rozkazy od Kardynałów Rasmusa i Ollistry.
Ale to Gallifrey, polityka nie zostaje zapomniana. Niektórzy służą Rassilonowi, niektórzy samym sobie, a jeszcze inni mają swoje własne sprawy. Wojna Czasu sprawdzi ich wszystkich.
A oto, o czym są cztery nowe słuchowiska:

Last Days of Freme autorstwa Lou Morgana

Leela dostaje przydział do Pokoju Narad od samego Władcy Rassilona. Znajduje tam wcześniejszą inkarnację Ollistry, przywróconą z Macierzy, by nadzorować działania wojenne. Ma ona misję dla Leeli i zrobi wszystko, by zapewnić sobie jej uległość…

The Passenger autorstwa Davida Llewellyna

Kardynał Rasmus przybywa do Pokoju Narad i rywalizuje o kontrolę z Ollistrą. Ale najpierw mają tajemnicę do rozwikłania: samotny ocalały z ataku Daleków powrócił do domu – jednak czy jest to bohater, czy też zagrożenie?

Collateral Victims autorstwa Alfiego Shawa

Rasmus, Leela i Veklin zostają wysłani na niebezpieczne terytorium: do miejsca, gdzie sam czas jest roztrzaskany na kawałki. Jedna TARDIS i jej załoga już przepadli – czy system Norvis pochłonie kolejne?

The First Days of Phaidon autorstwa Sophie Iles

Phaidon to jeden z pierwszych światów zniszczonych w wojnie czasu, jednak teraz wrócił. Dalekowie i Władcy Czasu ścigają się ze sobą do nowego położenia planety: przybyło coś, co może zmienić bieg wojny. A na Leelę czeka nawet jeszcze większy wstrząs…

 Jak zwykle nie zabrakło komentarzy osób zaangażowanych w słuchowisko. Louise Jameson powiedziała:
Jestem tak podekscytowana. Sądziłam, że pożegnaliśmy się z Gallifrey, a jednak jesteśmy tu z powrotem. Całą trajektorią Leeli jest uwolnić Romanę – cokolwiek się stanie, piekło lub wysoka woda, cokolwiek to będzie – nawet jeśli wymaga to poświęcenia jej własnej moralności. Uwielbiam to, że cały czas pamięta o swoim celu.

Big Finish umieściło ją w bardzo interesującej sytuacji. Są tu dla mnie nowi pisarze i zaskoczyli mnie w naprawdę cudowny sposób. Prawdą jest, że na całym świecie absolutnie wszystko jest możliwe w każdej chwili.

Reżyser Samuel Clemens dodał:

Byłem bardzo zaintrygowany, by zobaczyć, w jakim kierunku zabiorą tę ogromną sagę scenarzyści. Louise Jameson jest po prostu wspaniała i praca z nią jest absolutną przyjemnością. Naprawdę ma taki rozkaz i prowadzi ten zestaw słuchowisk, dokąd potrzeba, w tych czterech historiach.

Planujecie powrót do Wojny Czasu? O Pokoju Narad usłyszymy więcej w kolejnych słuchowiskach, z czego następna część ukaże się w lipcu przyszłego roku.

źródło: Big FinishFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje nadrobić całe Classic Who. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Ma nadzieję, że kiedyś los Dirka Gently'ego się odmieni. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Obecny właściciel Gallifrey.pl i redaktor naczelny.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *