David Tennant rozmawiał ze scenarzystami 11 serii

Nie ma lepszej inspiracji dla nowej ekipy scenarzystów serialu niż sam Doktor, jak się okazuje. Właśnie dowiedzieliśmy się, że David Tennant rozmawiał ze scenarzystami jedenastej serii i dodał im otuchy.

Chris Chibnall, obecny showrunner i producent wykonawczy Doctor Who, zaczął pracować nad jedenastą serią serialu jeszcze w trakcie kręcenia ostatniej serii Broadchurch. Jak wiemy, pracował wówczas na planie tak z Davidem Tennantem, Eve Myles czy Arthurem Darvillem, jak i wcielającą się dziś w Trzynastą Doktor Jodie Whittaker. Chyba trudno o bardziej doktorowy skład! Tymczasem Tennant wspomina, że właśnie dzięki temu, że prace nad tymi serialami trwały jednocześnie, miał okazję uczestniczyć także w przygotowaniach do jedenastej serii Doctor Who.

Ponieważ kręciliśmy w Dorset, oni mogli do niego przyjść. Miał w pokoju hotelowym własny pokój scenarzystów.

Główne postaci pierwszego sezonu Broadchurch - wśród nich także Jodie Whittaker jako Beth Latimer oraz David Tennant w roli detektywa Aleka Hardy'ego

A gdy w pobliżu jest prawdziwy Doktor, nie powinien dziwić fakt, że poproszono Davida, aby ten dodał odwagi nowej ekipie serialu.

Pamiętam, że pewnego ranka, gdy kręciliśmy [Broadchurch], Chris wpadł na plan i zapytał mnie, czy nie chciałbym wpaść i poznać nowych scenarzystów.

No i właśnie to robili. Burza mózgów, żeby wymyślić nowe scenariusze.

Wiemy, że wtedy w pokoju byli: Malorie Blackman, Pete McTighe, Joy Wilkinson, Ed Hime oraz Vinay Patel. Tennant udzielił wsparcia ekipie, ale na pytanie o rady dla scenarzystów, odpowiedział:

Nie ma mowy. Co miałbym im powiedzieć? Co bym powiedział scenarzyście? „Dzięki Bogu, że jesteście lepsi w swojej pracy niż ja byłbym w waszej?” czy: „Cieszę się, że wasze długopisy działają!”.

David Tennant

Jednak cokolwiek Tennant powiedział scenarzystom, wiemy, że zachęcił ich do pracy nad serialem. Niektórzy wrócą do najnowszej serii, której premiera nastąpi we wczesnym 2020.

Tymczasem Davida Tennanta możecie teraz obejrzeć w nowym serialu Neila Gaimana Amazon Prime Video, Dobry Omen, o którym pisaliśmy już kilkakrotnie na Gallifrey, na przykład tutaj i tutaj. Pamiętajcie też, że w serialu znalazło się mnóstwo odniesień do Doctor Who, a o doktorowym wyzwaniu twórców Dobrego omenu pisaliśmy też tutaj.

Myślicie, że słowa Tennanta pomogły ekipie?

Źródło: RadioTimesGeek-Teen który kocha wszystkie brytyjskie produkcje. Wielki fan SuperWhoLock, oraz zawodowy pijacz kawy i herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *