Nominacje do Saturnów dla Jodie Whittaker i Tosina Cole’a

Ogłoszono nominacje do tegorocznych Saturnów – statuetek przyznawanych twórcom najlepszych filmów i seriali szeroko pojętej fantastyki. Nagrody przyznawane są przez amerykańską akademię filmową, The Academy of Science Fiction, Fantasy and Horror Films od czterdziestu pięciu lat. W tym roku odbędą się 13 września.

Nie obyło się bez nominacji dla Doctor Who – za serię jedenastą. Zdobyto je w trzech kategoriach: Najlepszy telewizyjny serial science-fiction (za serię jedenastą), Najlepsza aktorka w serialu telewizyjnym (dla Jodie Whittaker w roli Doktor) oraz Najlepszy młody aktor w serialu telewizyjnym (dla Tosina Cole’a za rolę Ryana Sinclaira).

Doctor Who zmierzy się przede wszystkim z wieloma kasowymi produkcjami amerykańskimi. Na przykład, w kategorii: Najlepszy telewizyjny serial science-fiction stawia czoła: The 100OdpowiednikowiKryptonowi, Manifestowi, Orville, Westworldowi oraz Roswell w Nowym Meksyku. Z kolei Jodie Whittaker zawalczy o Saturna z: Caitrioną Balfe (Outlander), Melissą Benoist (Supergirl), Emilią Clarke (Gra o Tron), Sandrą Oh (Obsesja Eve), Adrianne Palicki (Orville) i Candice Patton (Flash). Natomiast Tosin Cole zmierzy się z: KJ’em Apą (Riverdale), Cameronem Cuffe (Krypton), Davidem Mazouzem (Gotham), Colem Sprousem (Riverdale), Benjaminem Wadsworthem (Szkoła zabójców) oraz Maisie Williams (Gra o Tron).

Ta ostatnia nie jest zresztą jedyną postacią z doktorowego półświatka z nominacją – otrzymali je: Karen Gillan (Avengers: Koniec gry), David Tennant i Michael Sheen (Dobry omen). Sam Dobry omen też doczekał się nominacji – podobnie zresztą jak Amerykańscy bogowie – a przecież obie te produkcje stworzył Neil Gaiman. Co więcej, nominowane są też Kacze opowieści, w których pod jedną z pierwszoplanowych postaci głos podkłada wspomniany wcześniej Tennant… Takich luźno powiązanych produkcji można by się doszukiwać w nieskończoność.

David Tennant i Michael Sheen jako Crowley i Azirafael w "Dobrym omenie"

Nominacje w trzech kategoriach to zresztą jeszcze nie jest imponujący wynik – w tym roku najwięcej zebrały ich takie produkcje, jak: Alladyn (9 nominacji), Gra o Tron (9 nominacji) i Avengers: Koniec gry (aż 14 nominacji). Pełną listę nominacji znajdziecie tutaj.

Akademia już głosuje, ale nam pozostaje nam tylko trzymać kciuki! A może oglądaliście też seriale, z którymi konkuruje Doctor Who i na miejscu jury wybralibyście coś lub kogoś innego?

Źródło: Cultbox, DeadlineGeek-Teen który kocha wszystkie brytyjskie produkcje. Wielki fan SuperWhoLock, oraz zawodowy pijacz kawy i herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *