Twórcy serialu Good Omens mają wyzwanie dla fanów Doctor Who

W ostatnim czasie fani Dziesiątego Doktora mogą czuć się dopieszczeni. David Tennant pojawił się w netflixowej serii opowiadającej o Jessice Jones i podkładał głos pod postać Sknerusa McKwacza. Na Spotify możemy też posłuchać jego autorskiego podcastu, w którym przeprowadza wywiady ze znanymi i ciekawymi osobami. Teraz mamy szansę obejrzeć go w najnowszej produkcji Amazon Studio Good Omens. Miniserial oparty jest na powieści Neila Gaimana i Terry’ego Pratchetta. Dobry Omen jest parodią cyklu filmów Omen.

Twórcy serialu nie zapomnieli o fanach Doctor Who. Podczas panelu na SXSW, w którym udział wzięli aktorzy Michael Sheen, David Tennant i Jon Hamm, showrunner Neil Gaiman oraz reżyser serii Douglas Mackinnon, zaprezentowano widzom ciekawe wyzwanie. Brzmiało ono następująco: we wszystkich sześciu odcinkach serialu ukryto easter eggi związane z Doctor Who. Znajdźcie je wszystkie.

Mackinnon powiedział zgromadzonym na evencie ludziom, że ma nie tylko samego Doktora, ale również siedem lub osiem easter eggów do odkrycia. Natomiast Gaiman podał pierwszą wskazówkę, która może pomóc w poszukiwaniu doktorowych nawiązań.

Kiedy po raz pierwszy widzimy Jacka Whitehalla, wcielającego się w postać Newtona Pulsifera, który  wyrusza, by wykonać swoją pracę, jego krawat kolorystycznie przypomina szalik Czwartego Doktora. Wiesz, musi, być wielkim fanem Doctor Who, ponieważ nosi tylko ten jeden krawat [śmiech].

Good Omens opowiada o nadchodzącej apokalipsie, ale nie tak, jak wszyscy by się tego spodziewali. Agent służb Piekła, Crowley (w tej roli David Tennant) oraz anioł o antykwarycznych zamiłowaniach, Azirafal (Michael Sheen) upodobali sobie życie na Ziemi. Ich jedynym problemem jest to, że świat, jaki znają, ma się skończyć w najbliższą sobotę tuż po kolacji. Czy uda im się uratować Ziemię i jej mieszkańców? Trudno powiedzieć, trzeba to zobaczyć. Serial dedykowany jest Terry’emu Pratchettowi.

Myślę, że to prawdziwa gratka dla fanów Davida Tennanta, szalonej prozy Terry’ego Pratchetta oraz Doctor Who. Widzieliście już ten serial? Podjęliście wyzwanie, które rzucili nam twórcy? Ile nawiązań do Doctor Who udało się wam wyłapać?

Źródło: SyfySługa przysięgi Hipokratesa, przyjaciel Doktora, miłośnik słodkiej herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *