Chris Chibnall o nawiązaniach do pandemii w odcinku noworocznym

Główny scenarzysta serialu, Chris Chibnall, podzielił się z widzami swoją refleksją na temat odcinka i jego tworzenia w kontekście obecnych, pandemicznych wydarzeń na świecie oraz tego, czy serial powinien się do tychże odwołać.

Może się wydawać, że obecnie pandemia przeniknęła obecnie do praktycznie każdej dziedziny naszego życia, nawet 13 seria będzie nieco inna niż wcześniejsze z powodu epidemii. Chris Chibnall jest jednak zdeterminowany, by „Doctor Who” dostarczał swego rodzaju „eskapizmu”. Showrunner wprawdzie rozważał przez chwilę dodanie odniesień do COVID-19 w „Rewolucji Daleków” (Revolution of the Daleks), ale ostatecznie zdecydował, że odcinek powinien być niezależny od zdarzeń w prawdziwym świecie.

Przypomnijmy, że odcinek noworoczny został nakręcony przed epidemią, więc jej wpływ na jego treść i powstawanie jest minimalny.

„Tak wiele Doktora Who jest o eskapizmie. Było kilka dni, gdy myślałem „A wiecie, możemy coś zrobić, kilka takich scen”, ale istnieje on [serial] we własnym świecie i ja uważam, że to dobrze. Oto godzina waszego życia, podczas której nie będziecie musieli słuchać ludzi mówiących o pandemii. Oto taka moja uroczysta obietnica dla was. Tak ogólnie zagrożenia w Doktorze Who pochodzą z innych źródeł.

To jest naprawdę dziwne, bo [scenariusz odcinka] był pisany w lato 2019, a kręciliśmy jesienią, więc minął praktycznie rok. I tak, czujemy się szczęśliwi, że planowaliśmy naprzód.  Dziwne natomiast jest, oglądając to w ciągu tego roku, jak wybrzmiewa na sposoby inne, niż wybrzmiewało wtedy, gdy było pierwotnie pisane.”

W tym roku zdarzyło się wiele rzeczy, o których pomyślałem sobie „to byłoby interesujące w odcinku specjalnym”. Jesteśmy jednak zadowoleni z tego, co zrobiliśmy. Tych 70 minut „Doctora Who”, które udało nam się dla was zrobić.

Choć świeże informacje sugerują, że jednak dokręcono niedawno jedną scenę do odcinka noworocznego, zgodnie z powyższym prawie na pewno nie będzie to żadne odniesienie do epidemii. A co Wy sądzicie? Czy brak nawiązań do pandemii to dobry ruch? Czy serial powinien poruszać tak aktualne kwestie?

Źródło:  RadioTimesMiłośnik Siódmego Doktora i wszystkiego, co ogólnie rzecz biorąc moffatowe. Gra w „Magic: The Gathering” w formacie Limited i z miejsca lubi każdego, kto przyjmuje do wiadomości prosty fakt, że Lobo to najlepsza postać w historii komiksu. Chciałby zobaczyć jako Doktor Maimie McCoy. Prowadzi kanał na YouTubie „Ja, Dominek”, gdzie recenzuje produkty ze świata „Doktora Who” (głównie uniwersum rozszerzonego). W realu właściciel szkoły języka angielskiego i wiedzy o społeczeństwie.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *