Chris Chibnall i Matt Strevens o tworzeniu nowej serii w czasie epidemii

W wywiadzie zamieszczonym najnowszym numerze magazynu Radio Times Chris Chibnall opowiedział o problemach w produkcji 13 serii spowodowanych pandemią.

Scenariusze musiały zostać przepisane i niestety kręcenie nie będzie odbywać się w żadnej zagranicznej lokacji.

Chris Chibnall tworzył serial w Afryce
 Spyfall z 12 serii kręcono w południowej Afryce

Oddajmy głos showrunnerowi:

Przez ostatnie pół roku zastanawialiśmy się właściwie w jaki sposób zrobimy Doctor Who w środku pandemii. Musieliśmy przeplanować w zasadzie wszystko. Nie moglibyśmy w tym roku zrobić odcinka takiego jak Spyfall. Nie będziemy także filmować za granicą. Pod względem redakcyjnym, produkcyjnym, logistycznym, zdrowotnym i bezpieczeństwa pandemia ma ogromny wpływ na kręcenie. A jednak to, gdzie jesteśmy, jest niesamowicie ekscytujące. Na tyle, na ile to możliwe, każdy się uśmiecha, a mamy w zanadrzu naprawdę cudowne, niesamowite i szaleńczo przerażające pomysły.

Producent wykonawczy zapewnił Radio Times, że kręcenie w czasie pandemii nie wpłynie na jakość serii, która – przypomnijmy – została skrócona z 11 odcinków do 8. Twórcy czują, że jest to cel, który jest możliwy do osiągnięcia, biorąc pod uwagę kwestie  środki bezpieczeństwa spowalniające proces produkcji.

Matt Strevens dodaje:

Najważniejsze odnośnie premiery 13 serii, niezależnie od tego kiedy się odbędzie, jest to, że nie chcemy aby ludzie oglądali ją w kontekście zagrożenia COVID-em. Żeby nie mówili potem „Ach, ale przecież to zostało nakręcone w czasie pandemii.” Chcemy, żebyście oglądając tę serię mieli wrażenie, że jest niejako poza czasem – żart niezamierzony. Chcemy, żebyście czuli ekscytację i doświadczyli najwyższej jakości od kiedy przejęliśmy tworzenie serialu. To była motywacja, która spowodowała, że przejrzeliśmy scenariusze i zredukowaliśmy lekko liczbę odcinków: chcemy dać ludziom produkcję o jak największej liczbie zalet.

Chris Chibnall ma nadzieję „wywołać uśmiech na twarzach ludzi” i  „odrobinę strachu przed potworami w ich sercach.” Przypomniał o planowanych powrotach, o czym pisaliśmy parę dni temu.

Źródło: CultBox

 Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *