Wymarzone fałszacje Doktor

Światowa i polska premiera trzeciego odcinka 12 serii Sierota 55 („Orphan 55”) już za nami. W odcinku tym, Doktor i jej przyjaciele lądują na darmowych wakacjach w Oazie Spokoju, które okazują się być tak naprawdę „fałszacjami” (w oryginale fakation, czyli fake vacation – fałszywe wakacje). Z tej okazji odtwórcy głównych ról w serialu, czyli Jodie Whittaker, Mandip Gill, Tosin Cole i Bradley Walsh, podzielili się z nami ich pomysłami na wymarzone „fałszacje”.

Jodie Whittaker: Wybrałabym się z moimi… skazańcami. Oni wiedzą, o kim mówię. I wybrałabym się na szukanie skarbu Chestera Copperpota. Ktoś będzie wiedział, co to jest. To z Goonies. Chciałabym przejść przez te wszystkie tunele. Chciałabym spróbować przejść przez te wszystkie pułapki. Odnieść sukces, jak te dzieciaki. Skończyć w wodospadzie, zjeżdżając na dół i znaleźć ogromny statek piratów pełen klejnotów. To jest to, co chciałabym zrobić.

Mandip Gill: Jedziemy na safari, takie jak są w Afryce. Cała moja rodzina i przyjaciele tam są, i mieszkamy w chatkach czy czymś w tym stylu, ale nie musimy za nic płacić. Oglądamy walki zwierząt i takie tam, i jesteśmy bliżej [zwierząt] niż ktokolwiek wcześniej. I jest tam David Attenborough [brytyjski prowadzący wielu programów przyrodniczych]. Będziemy w takich małych kapsułach, tylko jeżdżąc pomiędzy nimi, ale nie będziemy się wtrącać, będziemy tylko patrzeć. I to będzie przypominało szklaną kopułę, więc, będzie można wszystko widzieć. Będą tam żyrafy, będą nosorożce i słonie, lwy, tygrysy i jaguary.

Tosin Cole: Mnóstwo słońca, czyste błękitne morze, białe piaszczyste plaże, palmy. Mnóstwo małych rybek w morzu. Łódki, narty wodne, gdzieś tam boisko do koszykówki, a gdzieś tam może mała sztuczna murawa do gry w piłkę nożną. Zaraz obok kino. Może jeszcze trwa tam festiwal muzyczny, i twoi ulubieni muzycy tam są. „Cześć Tosin, co słychać?”. „Cześć stary! Zaraz przyjdę, widzimy się za pięć minut!”.

Mandip Gill: I będziemy po prostu jeść lody z małej maszyny do lodów. A potem będziemy mieć breję [z lodów] z małej maszyny do brei, kiedy zrobi się naprawdę gorąco.

Tosin Cole: Grill na plaży, wszystko,co można zjeść, może jakieś krewetki i homary.

Bradley Walsh: Wiecie, kiedy widzi się… w Wietnamie, zdaje się, kiedy widzi się jakby te kamienie zaczynały się od małych i stawały coraz większe w stronę morza… Widzieliście je? To tak, jakby unosiły się w powietrzu. To naprawdę dziwne. Chcę się tam wybrać. Nigdy tam nie byłem. Nigdy nie byłem w Australii ani w Nowej Zelandii, ani na Wyspach Cooka. Chciałbym się tam wybrać, to właśnie miejsca, które chcę odwiedzić. Są na mojej rzeczy do zrobienia przed śmiercią, więc nie wydaje mi się, że to są „fałszacje”, ale to są miejsca, które chciałbym odwiedzić. Nie ze względu na kulturę, co dla krajobrazów. Zobaczcie, czego użyłem, użyłem słowa krajobrazy. To inaczej widoki.

Całą wypowiedź można obejrzeć poniżej:

Orphan 55, jak i pozostałe odcinki 12 serii, można oglądać na kanale BBC First. Tutaj można zapoznać się z wrażeniami redakcji po obejrzeniu odcinka, natomiast tutaj Lierre wymienia 8 rzeczy, które twórcy Orphan 55 mogli jej zdaniem zrobić lepiej.

Co sądzicie o tym odcinku? I jak mogłyby wyglądać wasze wymarzone fałszacje”?

Źródło: Doctor Who YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *