Wielka przyszłość odcinków online

Steven Moffat ujawnia, że ma wielkie plany co do odcinków online po niebywałych sukcesach, które odniosły Pond Life i The Night of the Doctor.

 W wywiadzie dla magazynu SFX Moffat oznajmia:

Z pewnością zrobimy więcej odcinków, które będą udostępnione online. Więcej prequeli i takich rzeczy. Rozmawiałem z kontrolerem kanałów iPlayer i powiedziałem, że potrzebujemy na to odpowiednich funduszy. Są bardzo chętni. Nie będziemy nazywać tego prequelami ani mini-odcinkami, to po prostu będzie „Doktor Who”, jak wszystko. Dlaczego by nie stworzyć dziesięciominutowego odcinka? Albo takiego, który będzie trwał pół godziny? To zależy od tego, czego potrzebujemy.

Paul McGann, The Night of the Doctor

Wchodząc później w szczegóły twierdzi, że najwyższy czas zacząć traktować treści internetowe bardziej poważnie:

Powinniśmy zaakceptować, że od teraz materiały zamieszczane w internecie nie będą już spin-offami. Zwykliśmy uważać je za spin-offy, które być może niektórzy ludzie obejrzą. Jeśli mam być szczery, to traktowałem to jak napad na bank: gdyby dali mi pieniądze na stworzenie czegoś online, mógłbym powiedzieć „jasne!”, załogę już bym miał, aktorów bym miał, wszystko bym miał. Nie musiałbym więc wydawać żadnych pieniędzy, zrobiłbym wszystko w jeden dzień, pieniądze władowałbym w normalny odcinek i jazda!

I wtedy zdajesz sobie sprawę z tego, że „Pond Life”, potraktowany przez nas dużo poważniej, miał widownię przekraczającą 6 milionów. Myślisz sobie: to jak program w telewizji! To po prostu część serialu i dla wielu widzów nie ma różnicy między odcinkiem online a serialem w telewizji. Tak samo z „The Night of the Doctor”. Z wszystkiego bardzo ekscytujące jest też to, że masz prawo zrobić odcinek trwający 6 minut.

Właściwie to myślę, że „The Night…” jest jednym z najlepszych odcinków, jakie zrobiliśmy i nie wydaje mi się, by wersja 45-minutowa mogła być lepsza. Co jeszcze mielibyśmy opowiedzieć? Bez wątpienia problem z regeneracjami jest taki, że zawsze wszyscy tylko czekają, aż Doktor umrze i zacznie się zmieniać – więc czemu właściwie tak właśnie nie zrobić? Nie masz obawy, że to się nie sprzeda. Dlatego będzie takich rzeczy więcej, aż do momentu, w którym cała telewizja będzie działać na tej zasadzie. A będzie. Cała telewizja będzie materiałem do pobrania. To już nadchodzi.

Źródło: DoctorWhoTV

Co tu dużo mówić – zapowiada się kolejna wielka rewolucja w serialu i telewizji. Steven Moffat jest gotowy pójść naprzód. Jak to wpłynie na serial? Cieszycie się z takiego obrotu spraw?Śpiewaczka operowa, baristka pracująca z kawą speciality, wielka fanka jogi i Murraya Golda. Za Peterem Capaldim wyemigrowała do Szkocji - to coś mówi o poziomie fangirlowania. Gdyby miała drugie życie, zostałaby astronomem. Albo astronautką. Albo obiema, bo w sumie czemu nie?

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

12 thoughts on “Wielka przyszłość odcinków online

 1. Nie słyszałem do tej pory o Pond Life (później poszukam po polsku). Chenie bym to oglądał ale na to muszę potrenować mój angielski.

   1. Pierwsze – „Harry Potter i Czara Ognia”
    „I see what you did there” – DW, „The girl in the fireplace”
    Ostatnie – Casanova, serial
    :)

    1. W Harry Potterze i Czara Ognia on ma skrzynie większą w środku (mowa o david’dzie tennant’cie aka Bartemiusz Crouch Jr)

     + dla ciekawych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *