Tydzień z Big Finish (7-13.03.2016)

Podsumowanie nowinek od Big Finish z minionego tygodnia.

Za nami Whomanikon, na którym mogliśmy wysłuchać między innymi wystąpień o Expanded Universe. Może to dobry czas, żeby sięgnąć po słuchowiska?

Najważniejszą wiadomością ubiegłego tygodnia była premiera drugiej serii słuchowisk Torchwood. W czwartek ukazała się pierwsza część serii – The Victorian Age z Johnem Barrowmanem i Roweną Cooper w roli królowej Wiktorii. Przenosimy się do lat 90. XIX wieku, kiedy to w Instytucie Torchwood odbywa się inspekcja królowej. Słuchowisko można kupić za 7,99 euro (za ściągnięcie) lub 12,89 euro (za płytę CD). Tutaj można wysłuchać jego trailera. Natomiast jeszcze do końca marca można kupić całą drugą serię (sześć słuchowisk) w promocyjnej cenie 40 euro za ściągnięcie i 45 euro za wersję na płycie CD.

Pojawił się również trailer do krótkiej historii Lucie Miller (Sheridan Smith) – The Curse of Fugue. Można go odsłuchać tutaj. Przypominamy, że opowieść będzie mieć swoją premierę już w kwietniu, a teraz można ją kupić za 2,99 euro.

A teraz coś dla prawdziwych koneserów. Big Finish zdecydowało się na wydanie dwóch słuchowisk z głównej serii wydawniczej na płytach winylowych. Będą to The Chimes of Midnight oraz Spare Parts – oba wydane pierwotnie w 2002 roku. Pierwsze z nich, z przygodami  Ósmego Doktora, będzie miało premierę już w październiku, a drugie, z Piątym Doktorem, w kwietniu przyszłego roku. Każde z nich można zamówić już teraz za 101,96 euro (!), ale trzeba się spieszyć, bo jest to edycja limitowana. Zostanie sprzedanych jedynie po 500 egzemplarzy każdego ze słuchowisk. Tutaj można wysłuchać trailera The Chimes of Midnight, które jest jednym z najlepiej ocenianych słuchowisk w historii Big Finish.

I na koniec opublikowano okładkę do słuchowiska Enemy Lines, o którymi pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Jest ono ósmą częścią serii Gallifrey. Jest na co popatrzeć. Tutaj przypominamy jego trailer.
Gallifrey-EnemyLines-15-03-2016

Źródło: Big FinishMateusz K. - sympatyczny student geografii, miłośnik literatury przygodowej i takiego też kina. Dziwny człowiek, który uwielbia psychologię i amatorsko się nią zajmuje (obserwuje ludzi). Poza tym bardzo lubi pisać.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *