Tydzień z Big Finish (29.02–6.03.2016)

Podsumowanie kolejnego, obfitującego w wydarzenia tygodnia.

Tydzień, który przywitał nas rzadkim gościem (29 lutego), zaczął się od zapowiedzi drugiej części serii The Diary of River Song. Czteroczęściowy box ukaże się w styczniu przyszłego roku. Poza Alex Kingston wezmą w nim udział Colin Baker i Sylvester McCoy. Całość można już teraz zamówić w przedsprzedaży za 20 euro* (do ściągnięcia) lub 25,88 euro (za CD). Więcej o tym słuchowisku pisaliśmy tutaj.

Natomiast marzec zaczął się od promocji. Do końca miesiąca można kupić w wersji do ściągnięcia słuchowisko Hexagora z 2011 roku (z serii The Lost Stories) za jedyne 2,99 euro. Jest to słuchowisko z Piątym Doktorem (Peter Davison), Tegan Jovanką (Janet Fielding) oraz Nyssą (Sarah Sutton).

Big Finish kontynuuje także jeden ze spin-offów. Ogłoszono, że w maju premierę będzie miała ósma część serii GallifreyEnemy Lines. Pojawią się w nim między innymi Romana (Lalla Ward), Leela (Louise Jameson) oraz Ace (Sophie Aldred). Słuchowisko można kupić w przedprzedaży za 12,99 euro (wersja do ściągnięcia) i 19,31 euro (wersja na CD). Natomiast tutaj można wysłuchać jego trailera.

Jak już pisaliśmy dwa tygodnie temu, również w maju dostępne będzie pierwsze słuchowisko z Dziesiątym Doktorem. David Tennant i Catherine Tate powrócą do swoich ról w trzech historiach – Technophobia, Time Reaver i Death and the Quenn. W ostatnim tygodniu ukazał się w końcu trailer serii. Wciąż można również zamówić wszystkie trzy opowieści w edycji limitowanej w promocyjnej cenie, o czym pisaliśmy tutaj.

Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego tygodnia, w czwartek ukazało się słuchowisko Doom Coalition 2 z Paulem McGannem (Ósmy Doktor), Alex Kingston (River Song) i Nicolą Walker (Liv Chenka). Ten czteroczęściowy box można zakupić za 20 euro (wersja do ściągnięcia) lub 25,88 euro (wersja na płycie CD). Natomiast tutaj można obejrzeć jego video trailer.

Ostatnim newsem z minionego tygodnia było ogłoszenie powrotu przygód profesor Bernice Summerfield. W sierpniu ma się ukazać trzecia część serii The New Adventures of Bernice SummerfieldThe Unbound Universe. Bohaterka wyląduje w niewłaściwym świecie i będzie musiała stawić czoła licznym problemom. Poza Lisą Bowerman w roli pani profesor, pojawi się również David Warner jako alternatywny Doktor. Całość historii w formie czteroczęściowego boxu jest już dostępna w przedsprzedaży za 20 euro (ściągnięcie) lub 25,88 euro (CD).

Z mniej dokładnych wiadomości w minionym tygodniu potwierdzono, na razie bez konkretnych dat, że w 2017 roku kontynuowane będą serie The Churchill Years oraz Classic Doctors, New Monsters.

Źródło: Big Finish

*Big Finish w zależności od podstrony podaje naprzemiennie ceny w euro lub w funtach, ale zawsze mają one takie same wartości liczbowe. W poprzednim tygodniu Artur Nowrot w komentarzu napisał, że przy ostatnim zakupie policzyło mu cenę w euro (co dla polskiego słuchacza jest korzystniejsze), dlatego dopóki nic się nie zmieni, ceny będziemy podawać w euro.Mateusz K. - sympatyczny student geografii, miłośnik literatury przygodowej i takiego też kina. Dziwny człowiek, który uwielbia psychologię i amatorsko się nią zajmuje (obserwuje ludzi). Poza tym bardzo lubi pisać.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *