Tydzień z Big Finish (22-28.02.2016)

Podsumowanie newsów i nowości wydawniczych od Big Finish z minionego tygodnia.

Big Finish podtrzymuje tempo.

Tydzień zaczął się od zapowiadanej premiery drugiej części słuchowisk z Doktorem Wojny – The War Doctor 2: Infernal Devices. Wydawnictwo w formie trzyczęściowego boxu można kupić do 30 kwietnia za 20 funtów (wersja do ściągnięcia) lub 25,48 funtów (wersja na płycie CD). Tutaj można odsłuchać trailera słuchowiska. Ogłoszono również, że w listopadzie tego roku odbędzie się premiera trzeciej części serii – Agents of Chaos.

Wyjawiono także więcej szczegółów na temat kolejnych dwóch części piątej serii przygód Czwartego Doktora. W marcu ukaże się The Pursuit of History, a w kwietniu Casualties of Time. Doktor (Tom Baker) wraz z Romaną (Lalla Ward) i K9 (John Leeson) będzie musiał stawić czoła staremu przeciwnikowi – Cuthbertowi (David Warner), znanemu ze słuchowiska The Final Phase z 2013 roku. Każdą z części można już zamówić w przedsprzedaży za 8,99 funtów (wersja do ściągnięcia) lub 14 funtów (wersja na płycie CD).

Dostępne jest już również słuchowiska Prime Winner. Jest to kolejna krótka opowieść Peri Brown (Nicola Bryant) o jej śledztwie z Szóstym Doktorem w kasynie w latach 30. Krótkie, półgodzinne wydawnictwo można kupić za 2,99 funtów. Podano też, że od kwietnia do czerwca w serii krótkich opowieści narratorem będzie Sheridan Smith.

Tymczasem wkrótce doczekamy się również kontynuacji serii The Companion Chronicles. W czerwcu ukaże się czteroczęściowy box The Second Doctor Volume 01. Głosów użyczą w nim między innymi Frazer Hines (Jamie), Anneke Wills (Polly) oraz Deborah Watling (Victoria). Całość można kupić w promocyjnej przedsprzedaży za 15 funtów (za ściągnięcie) lub 25,48 funtów (za CD).

I uwaga, już w najbliższy czwartek, 3 marca, dostępny będzie czteroczęściowy box The Doom Coalition 2. Obok Ósmego Doktora (Paul McGann) pojawią się Liv Chenka (Nicola Walker) oraz River Song (Alex Kingston). Całość można kupić za 20 funtów (za ściągnięcie) oraz 25,99 funtów (za wersję na płycie CD).

Źródło: Big FinishMateusz K. - sympatyczny student geografii, miłośnik literatury przygodowej i takiego też kina. Dziwny człowiek, który uwielbia psychologię i amatorsko się nią zajmuje (obserwuje ludzi). Poza tym bardzo lubi pisać.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

3 thoughts on “Tydzień z Big Finish (22-28.02.2016)

    1. Właśnie to trochę dziwne, bo co prawda w podstronach konkretnych słuchowisk przestawiło się na euro, ale w newsach wciąż piszą o funtach, więc raczej skłaniam się ku wersji, że newsach wiedzą, co piszą, a podstronach słuchowisk wywaliło im symbol.

      1. Kupowałem ostatnio Scherzo, kiedy była promocja na słuchowiska za piątkę – w PayPalu mam naliczone 3,88 funta, czyli właśnie 5 euro.

        Może być tak, że newsy piszą przede wszystkim z myślą o odbiorcach z Wielkiej Brytanii, którzy mają ceny w funtach, a dla ludzi z reszty Europy są teraz stawki w euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *