Tydzień z Big Finish (15-21.02.2016)

Podsumowanie nowości od Big Finish z minionego tygodnia.

W poprzednim tygodniu Big Finish zasypało nas nowościami i elektryzującymi zapowiedziami.

Ubiegły tydzień rozpoczął się od przypomnienia, że już w marcu będzie dostępna druga część sagi Doctor Who: The Doom Coalition. Na box będą składać się cztery historie z Ósmym Doktorem (Paul McGann) oraz towarzyszącymi mu Liv Chenką (Nicola Walker) i River Song (Alex Kingston). Rozszerzone zostały również opisy wszystkich części. Całość będzie dostępna za 20 funtów (wersja do ściągnięcia) lub 25,60 funtów (za płytę CD). Natomiast tutaj można odsłuchać trailera serii.

Udostępniono już także 209. część głównej serii wydawniczej Big Finish dotyczącej Doktora WhoAquitaine. Kolejną przygodę Piątego Doktora z Nyssą i Tegan można kupić za 12,99 funtów (do ściągnięcia) lub 19,19 funtów (CD). A tutaj można odsłuchać za darmo jego trailer.

Można już również kupić drugie słuchowisko piątej serii przygód Czwartego Doktora – The Labyrinth of Buda Castle. Doktor będzie musiał stawić czoła przerażającemu wampirowi. Oprócz Toma Bakera w słuchowisku pojawią się Lalla Ward jako Romana oraz Mark Bonnar. Można dokonać zakupu za 8,99 funtów (ściągnięcie) lub 14,07 funtów (wersja na CD). Dostępny jest także trailer słuchowiska.

Jednak cały tydzień zdominowała wiadomość, że już w maju ukażą się trzy słuchowiska rozpoczynające właściwą serię z Dziesiątym Doktorem (David Tennant) i Donną Noble (Catherine Tate).Big Finish Kolejne historie z cyklu The Tenth Doctor Adventures będą nosić tytuły Technophobia, Time Reaver i Death and The Queen. Każde z nich można kupić w przedsprzedaży za 8,99 funtów (za ściągnięcie) i 14,07 funtów (za wersję na płycie CD). Ale jest także możliwość zakupienia limitowanej edycji wszystkich trzech części w nieco mniejszej cenie: odpowiednio 25 i 38,40 funtów. Dostępne są już okładki i rozszerzone opisy historii, natomiast tutaj można wysłuchać wprowadzenia do serii.

Ale to nie koniec zapowiedzi. Od kwietnia do czerwca w ramach głównej serii wydawniczej ukazywać się będą słuchowiska z trylogii Two Masters. W kwietniu udostępnione zostanie And You Will Obey Me, w maju Vampire of The Mind, a całość zwieńczy w czerwcu historia The Two Masters. Mistrzowi głosu udzielać będą Geoffrey Beevers i Alex Macqueen, zaś Doktorowi Peter Davison, Colin Baker i Sylvester McCoy. Już teraz można zamówić każdą z części za 12,99 funtów (wersja do ściągnięcia) lub 19,99 funtów (wersja na CD).
Przy okazji powyższej informacji ogłoszono również tytuły kolejnych comiesięcznych słuchowisk z głównej serii aż do lutego przyszłego roku, szczegóły ich dotyczące mają ukazywać się wkrótce.

Przypomniano także, że już w kwietniu pojawi się drugie słuchowisko drugiej serii o Torchwood – Torchwood: Zone 10. Już dostępny jest jego trailer. W historii tej powróci Naoko Mori w roli Toshiko Sato. Będzie musiała zmierzyć się z rosyjskim odpowiednikiem Torchwood. Słuchowisko można już zamówić do ściągnięcia za 7,99 funtów lub na płycie CD za 12,79 funtów.

Jak widać, Big Finish podczas przerwy w emisji serialu zamierza nas rozpieszczać. Na jakie słuchowiska najbardziej czekacie?

Źródło: Big FinishMateusz K. - sympatyczny student geografii, miłośnik literatury przygodowej i takiego też kina. Dziwny człowiek, który uwielbia psychologię i amatorsko się nią zajmuje (obserwuje ludzi). Poza tym bardzo lubi pisać.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Tydzień z Big Finish (15-21.02.2016)

  1. Ja oczywiście czekam na dalsze przygody Ósmego Doktora (i River znowu się pojawia!), no i co tu kryć, na Dziesiątego oczywiście także.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *