Titan Comics zapowiada serię komiksów z Dziewiątym Doktorem

Titan Comics i BBC Worldwide zapowiedziały regularnie ukazującą się serię komiksów z Dziewiątym Doktorem.

ninth-doctor-titan-12-12-2015

Dzięki ogromnej popularności Dziewiątego Doktora (w 2015 roku została wypuszczona mini seria składająca się z pięciu zeszytów) regularna seria z nim dołączy do cieszących się niesłabnącą popularnością i uznaniem krytyków linii komiksowych Doktora Who studia Titan Comics. Przypomnijmy – wydawnictwo Titan Comics wydaje obecnie komiksy z Dziesiątym, Jedenastym i Dwunastym Doktorem, do których nowe zeszyty pojawiają się co około miesiąc.

Twórca pierwszego komiksu z Dziewiątym Doktorem, Cavan Scott, będzie kontynuował swoją pracę nad serią:

To absolutnie fantastyczne, że Dziewiąty Doktor powraca w nowych przygodach z Rose i Kapitanem Jackiem. Ta seria rozpoczyna nową erę i nową misję tej jakże lubianej załogi TARDIS. Po drodze spotkają starych przyjaciół i wrogów oraz zaskakujące nowe twarze. Miłość do Dziewiątego Doktora, którą dane mi było zaobserwować na konwentach i spotkaniach autorskich w zeszłym roku, zwaliła mnie z nóg. To prawdziwy zaszczyt móc kontynuować historię Dziewiątego Doktora. To naprawdę jest podróż życia.

Pierwszy zeszyt zupełnie nowej historii z Dziewiątym Doktorem pojawi się już w kwietniu 2016. Autorką ilustracji do pierwszej, trzyczęściowej historii będzie Adriana Melo (autorka Miss Marvel). Czekacie? Bo my bardzo!

Przypominamy również, że miesiąc wcześniej powinien pojawić się pierwszy zeszyt mini serii z Czwartym Doktorem… Wygląda na to, że Titan Comics uwielbia nas rozpieszczać.

Źródło: KasterborousMiłośnik fantastyki, tolkienista, fan brytyjskiej muzyki i seriali (w zasadzie wszystkiego co brytyjskie).W DW wkręcony od 2014. Jego ulubione inkarnacje to Ósmy i Jedenasty Doktor. Cosplayer i konwentowicz. Powoli brnie przez klasyczne odcinki. Pasjonat wszelakich wątków mitycznych i przetworzeń tzw. „kultury wysokiej” w popkulturze. Do tego (meta)narracje superbohaterskie, legendy arturiańskie i prerafaelici. I parę(naście) innych rzeczy.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *