„The Sea Devils” – polskie napisy

„Legenda Morskich Diabłów” zbliża się wielkimi krokami – odcinek zobaczymy już w przyszłą niedzielę. Jak być może wiecie będzie to pierwszy odcinek Morskimi Diabłami w New Who, ale nie będzie to pierwszy ich występ w tym serialu. Ostatnio (nie licząc wspomnienia w „Jedenastej godzinie”,  bo to był materiał archiwalny) na ekranach pojawili się 38 lat temu w historii Warriors of the Deep.  W tym roku zaśmiała miejsce 50. rocznica debiutu Morskich Diabłów w odcinku The Sea Devils z Trzecim Doktorem.

Powrót Diabłów to świetna okazja by przypomnieć sobie lub obejrzeć po raz pierwszy ich debiut. Dlatego właśnie na Dr Who Napisy od dzisiaj znajdziecie polskie napisy do tej historii ( do Warriors of the Deep napisy z kolei znajdziecie tutaj).

Jeśli dalej się zastanawiacie, czy obejrzeć „Morskie Diabły”, to może zachęcimy Was tym fanowskim zwiastunem oraz opisem na DWN:

Doktor odwiedza swojego „przyjaciela”, Mistrza, w więzieniu i niedługo potem odkrywa, że planuje on ucieczkę. Zawiązał sojusz z naczelnikiem więzienia i razem próbują skontaktować się z prehistorycznymi gadami, budzącymi się przez prace trwające w pobliskim forcie morskim. Okazują się one być spokrewnieni z Sylurianami i mają właściwie ten sam plan – odzyskanie ich planety z rąk ludzi.

Z Sea Devils wiąże się ciekawostka: po emisji tej historii w telewizji do studia zawitało MI5 pytając o projekt atomowej łodzi podwodnej. Reżyser i projektant efektów specjalnych wyjaśnili, że wzięli sklepowy model do składania i podmienili śrubę napędową na część z odkurzacza. Okazało, się że przez to wyglądała dokładnie jak prawdziwa (ze względu na tę samą ilość ostrzy śmigła), a zatem przypadkiem odgadli oni tajne informacje, za pomocą których można było ustalić sygnał sonarowy identyfikujący brytyjskie atomowe okręty podwodne!

źródło: DWNFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *