Steven Moffat „nie wróci do showrunnerowania” Doctor Who

W zeszłym tygodniu miało miejsce Radio Times Covers Party, czyli wydarzenie mające uczcić osoby, które pojawiały się w ostatnim roku na okładkach Radio Times. Na tym przyjęciu pojawił się Steven Moffat, którego zagadnęli dziennikarze Radio Times o ewentualny powrót wzorem RTD:

Myślę, że mogę śmiało powiedzieć, że skończyłem z shorunnerowaniem Doctor Who.
Można przestać się martwić. Zrobiłem sześć sezonów z rzędu. Nie wyobrażam sobie powrotu do tego. Nie mogę. Po prostu nie potrafię sobie tego wyobrazić.
Uwielbiałem ten serial. Nie chcę, żeby ktoś pomyślał, że było inaczej. Cieszyłem się każdą sekundą spędzoną nad nim, aczkolwiek niektóre były okropne. Ale to zrobiłem. Zrobiłem to i to dużo.
Więc bez urazy czy braku szacunku, a na pewno bez lekceważenia wspaniałych wspomnień. Ale nie, nie wrócę do „Doctor Who” jako showrunner.
Steven Moffat i Russel T. Davies na Radio Times Cover Party
Moffat zwrócił też uwagę na to, że RTD pracował nad naszym ulubionym serialem krócej od niego.
Zrobiłem sześć sezonów, on ma dwa sezony do nadrobienia, więc wszystko gra. Nie miałbym nic przeciwko, nawet trochę chciałbym, żeby mnie przegonił. Bo to naprawdę dziwne. To dziwne, osobliwe i niewłaściwe, że twój ulubiony program jest tym, […] dla którego napisałeś najwięcej. To złe.
Więc byłbym szczęśliwy, gdyby Russell wyprzedził mnie. Byłoby miło. To by było dobre.
Skoro Moffat nie chce wracać do roli showrunnera, to może jest szansa na powrót w roli scenarzysty? Poza tym RTD też zapewniał jeszcze 2 lata temu, że „nie wróci do serialu, nawet gdyby mógł napisać odcinek na 60-lecie serialu”, a jednak wrócił.
Źródło: Radio Times


Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *