Szósty Doktor – ostatnia przygoda

Szósty Doktor wreszcie doczekał się godnego zakończenia swojej linii czasowej!

Szósty Doktor nie miał zbyt szczęśliwego pobytu na ekranie – ponad roczna przerwa, różne dziwne decyzje twórców, kontrowersyjny strój [jak dla kogo… – przyp. Souffle Agent] i chyba najważniejsze – brak należytej historii kończącej jego czas sterowania TARDIS. Na szczęście mamy Big Finish! W zeszłym tygodniu wydawnictwo ogłosiło wypuszczenie słuchowiska „Doctor Who – Sixth Doctor: The Last Adventure”.

Ostatnim występem Colina Bakera w telewizji jako Doktor była historia Proces Władcy Czasu z 1986 roku, lecz nie pokazano właściwego przejęcia sterów TARDIS przez Sylvestra McCoya, gdy ten przyszedł do serialu w 1987 roku. Teraz, 28 lat później, pełen obraz końca Szóstego Doktora zostanie ujawniony – będzie on częścią wielkiej bitwy, obejmującej większość jego życia, i angażującej wielu jego towarzyszy.

Producent, David Richardson tak komentuje to wydawnictwo:

Rozmawiałem z Colinem krótko po emisji ostatecznego odejścia Matta Smitha w Czasie Doktora („The Time of the Doctor”). Czułem wyraźnie, że historie regeneracyjne, każdy z końców Doktora, są niesłychanie ważne dla fanów serialu – dzięki nim widzimy Doktora w chwili wielkiej odwagi, poświęcającego się, dzięki czemu mocniej go kochamy. Zapytałem zatem Colina, czy nie rozważyłby zrealizowania ostatniej historii Szóstego Doktora z nami. Ku mojej radości, zgodził się.

Colin Baker tak mówi o swoim udziale w słuchowisku:

Wiele zawdzięczam Big Finish. Dali mojemu Doktorowi możliwość życia poza tymi paroma odcinkami w telewizji, które były nagrywane w czasie wielkiej krytyki programu z wielu stron. Mój Doktor nic nie skorzystał w tym czasie. Jednakże w Big Finish Szósty Doktor żył i tchnął nowym, oraz rozwinął się w sposób, który mnie bardzo raduje.

To był jedyny powód, dla którego zgodziłem się doprowadzić mojego Doktora do końca – chociaż, to naprawdę nie koniec, gdyż Big Finish miesza kolejność opowieści z er każdego z Doktorów. Ponieważ jednak ja nigdy nie sfilmowałem regeneracji, zostawiając biednego Sylvestra grzęznącego w moim pustym ubraniu z blond peruką na głowie, zdecydowanie utrzymywałem kłamstwo, że wciąż jestem Doktorem, a cała reszta to szarlatani, gdyż nigdy nie regenerowałem! [śmiech]
Zatem ten występ to hołd dla sprawnych w mowie ludzi z Big Finish i ich wciąż wysokich standardów pracy. Odstawiłem na bok moją niechęć i przyłączyłem się do reszty Doktorów, faktycznie przechodząc regenerację.

Mogę wam obiecać – będzie bombowo!

Doktor Who – Szósty Doktor: Ostatnia Przygoda zostanie wydana w luksusowym, „książkowym” boksie, zawierającym, prócz czterech godzinnych odcinków, specjalną fotografię, wykonane na zamówienie ilustracje oraz wywiady zza kadru. Historie połączone są obecnością Michaela Jaystona jako Valeyarda, istoty żyjącej pomiędzy dwunastą a trzynastą inkarnacją Doktora.

Szósty Doktor nie będzie sam w walce – przyłączą się do niego Constance (Miranda Raison), Charlotte Pollard (India Fisher), Flip (Lisa Greenwood) oraz Mel (Bonnie Langford), jak i oddani detektywi, Jago i Litefoot (Christopher Benjamin i Trevor Baxter), do których dołączy Lisa Bowerman jako Ellie Higson!

Saga będzie obejmować następujące historie:

– w „The End of the Line”, autorstwa Simona Barnarda i Paula Morrisa, Doktor i jego najświeższa towarzyszka, Constance, badają sprawę pociągu podmiejskiego, który zgubił swą drogę…;

– w „The Red House”, pióra Alana Barnesa, Doktor i Charlotte Pollard przybywają na planetę zaludnioną przez wilkołaki;

– „Stage Fright”, napisane przez Mike’a Fittona, zabierze Doktora i Flip do wiktoriańskiego Londynu, gdzie dochodzeniowcy Jago i Litefoot badają teatralne występy, w których pojawiają się echa przeszłych żyć Doktora…;

– w końcu, czas zaczyna uciekać w „The Brink of Death”, autorstwa Nicholasa Briggsa, gdy Doktor i Mel staną w ostatecznej konfrontacji z Valeyardem – Doktor musi uczynić ostateczne poświęcenie.

Nicholas Briggs, reżyser historii mówi:

To była wielka przyjemność pracować nad odcinkami z Colinem, dając mu możliwość powrotu do swojej ery. Czułem przywilej, pisząc jego ostatnie chwile. Lecz wspaniałą rzeczą dla nas w Big Finish jest to, że nawet jeśli to koniec Szóstego Doktora, mamy luksus kontynuacji snucia historii o nim tak długo, jak tylko BBC nam na to pozwoli.

Ta czteroczęściowa przygoda zostanie wydana dopiero we wrześniu bieżącego roku, lecz już teraz można zamówić ją w przedsprzedaży tak w formie CD, jak i przez ściągnięcie plików (odpowiednio £40.00 oraz £20.00).

Źródło: Big Finish ProductionsJoanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *