Świętujcie z nami Dalek Day!

Dalek Day obchodzimy dzisiaj nieprzypadkowo. Dalekowie wyglądają całkiem nieźle jak na 57-latków. Dzisiaj minęło tyle lat od emisji pierwszej części historii „The Daleks”. Wprawdzie w tej części jeszcze nie było dane nam zobaczyć tych szalonych pieprzniczek, ale za to pokazano kultowy „przepychacz”. Pierwszy raz pokazano nam ich w całej swojej daleckiej okazałości dopiero tydzień później, 28 grudnia 1963 roku. Ich pomysłodawcą był Terry Nation (1930-1997), walijski scenarzysta.

Dalek Day - Hartnell wewnątrz Daleka
Od tamtego czasu Dalekowie stali się nieodłączną częścią Whoniversum, dzięki czemu już na Nowy Rok będziemy mogli cieszyć się nową ich wersją!
Dalek Day - Dalek z nowych serii
W związku z tym zapraszamy do świętowania z nami Dalek Day na naszej grupie Polscy Gallifreyanie! Niedawno zaczęliśmy wybierać najlepszy odcinek świąteczny. Dzisiaj rozpoczynamy głosowanie na najlepszy dalecki odcinek New Who! Wyniki znajdą się na naszej stronie, więc warto wziąć udział.
Jeśli zastanawiacie się na co zagłosować, poniżej macie małe przypomnienie niezapomnianych dalekowych scen z New Who! Miłego oglądania.Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje nadrobić całe Classic Who. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Ma nadzieję, że kiedyś los Dirka Gently'ego się odmieni. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Obecny właściciel Gallifrey.pl i redaktor naczelny.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *