Sarah Jane Smith powraca w słuchowiskach

Już niedługo w Big Finish premierę będzie miało słuchowisko Doctor Who: Return of the Cybermen. W tej historii, oprócz Czwartego Doktora, pojawią się jego towarzysze z 12 sezonu: Sarah Jane Smith oraz Harry Sullivan. W rolę Doktora wcieli się ponownie Tom Baker, natomiast Sarah Jane Smith zagra Sadie Miller, córka Elisabeth Sladen, pierwotnej odtwórczyni tej roli, zmarłej w 2011 roku. W Harry’ego Sullivana wcieli się natomiast Christopher Naylor, który już wcześniej wystąpił w wielu słuchowiskach Big Finish.

Return of the Cybermen jest częścią cyklu The Lost Stories – zbioru historii ze świata Doctor Who opartych na niewykorzystanych scenariuszach do odcinków. Autorem tej historii, powstałej w 1974 roku, jest Gerry Davis, współtwórca Cybermenów i takich odcinków jak The Tenth Planet, The Highlanders i The Tomb of the Cybermen oraz twórca odcinka Revenge of the Cybermen. To właśnie jego pierwotną wersję stanowi Return of the Cybermen.

Sadie Miller skomentowała swój występ następująco:

Gdy otrzymałam propozycję z Big Finish, aby zagrać Sarah Jane w tej historii, byłam bardzo zdenerwowana. Nie chciałam wykorzystywać występu kogoś innego.

Próbowałam więc podejść do tego tak, jak zrobiłabym to w przypadku każdej innej roli. Próbowałam znaleźć mój własny fragment Sarah – tę część mojej mamy, która jest we mnie. Musiałam jednak poszukać na YouTube krzyków Sarah Jane Smith, ponieważ nie byłam do końca pewna, jak ona by chciała, bym je zrobiła. Pomijając to jedno, po prostu starałam się trzymać to w mojej głowie tak osobno od oryginału, jak tylko się dało.

Fani Doctor Who byli zawsze tak mili i życzliwi wobec mnie i mojej rodziny. To zawsze było częścią mojego dzieciństwa, nieustannie byłam tego świadoma. Ludzie zawsze byli bardzo mili, pozwalając nam uczestniczyć w okołoserialowym życiu poprzez konwenty, a teraz rzeczy takie jak Big Finish. A to, jakie potoki miłości dla mamy płynęły po jej śmierci, było cudowne.

sladen

Producent David Richardson dodał:

Jak ponownie obsadzić rolę Sarah Jane Smith? Czy w ogóle chce się to zrobić? To były pytania, które nas niepokoiły, bo uwielbiamy tę postać. Uwielbialiśmy Lis Sladen. Martwiliśmy się, że może jest jeszcze za wcześnie i może to być zbyt trudne, by do tego sięgać. Ale później zdaliśmy sobie sprawę, że część Lis żyje w Sadie, a Sadie pięknie wykorzystała to w roli Sarah – wszyscy podeszliśmy do tego ostrożnie, z szacunkiem i miłością, i nie mógłbym być bardziej zadowolony z występu Sadie. Jej mama byłaby z niej dumna.

Poniżej przedstawiamy fragment tej historii, można w nim usłyszeć nowych odtwórców towarzyszy Czwartego Doktora:

Słuchowisko Doctor Who: Return of the Cybermen jest dostępne w przedsprzedaży na stronie Big Finish. Więcej o Sarah Jane, jak i o samej Elisabeth Sladen, można przeczytać tutaj.

Mieliście wcześniej styczność z Sarah Jane Smith? Znacie jej przygody?

Źródło: Doctor Who TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *