Zapowiedziano zbiór opowiadań Doctor Who: Adventures in lockdown

Wydawnictwo zaangażowane również w wieloplatformowy projekt Time Lord Victorious, Penguin Random House, wyda już niedługo zbiór opowiadań napisanych przez scenarzystów Doctor Who podczas kwarantanny związanej z pandemią wirusa COVID-19. Cały dochód ma być przekazany na organizację charytatywną BBC Children in Need. Doctor Who: Adventures in Lockdown, gdyż taki będzie jego tytuł można już teraz zamawiać w przedsprzedaży tutaj. Premiera planowana jest na 5 listopada.

Adventures in lockdown

 

Przyszło nam żyć w ciężkich czasach. Gdy jesteśmy zamknięci w swoich domowych kwarantannach, marzenie by jak Doktor podróżować w czasie i przestrzeni tylko przybrało na sile. Ta bardzo wyjątkowa kolekcja opowiadań przyniesie wiele historii pełnych przygód, wśród których trzy są zupełnie nowe! Wszystko zostało okraszone przepięknymi ilustracjami, a dodatkowo służy większemu celowi.

Wśród autorów opowiadań znajdują się wszyscy trzej główni scenarzyści od czasów powrotu serialu do telewizji: Russell T Davies, Steven Moffat i Chris Chibnall. Dołączają do nich Chris Riddell, Joy Wilkinson, Paul Cornell, Pete McTighe, Sonia Leong, Sophie Cowdrey i Mike Collins. Wspomniane trzy nowe historie to dzieła Neila Gaimana, Marka Gatissa i Vinay Patel. Wśród autorów ilustracji znajdują się natomiast: Lee Binding, Mike Collins, Sophie Cowdrey, Sonia Leong, Valentina Mozzo, Chris Riddell, Adrian Salmon, David Wardle oraz Richard Wells. Książka Adventures in Lockdown zdecydowanie dostarczy Wam ciepła i radości, które są nam teraz tak bardzo potrzebne! Tytuły opowiadań przedstawiają się następująco:

 1. A Message from the Doctor
 2. Things She Thought While Falling, Chris Chibnall
 3. The Terror of the Umpty Ums, Steven Moffat
 4. Doctor Who and the Time War, Russell T Davies
 5. Revenge of the Nestene, Russell T Davies
 6. Rory’s Story, Neil Gaiman
 7. One Virtue, and a Thousand Crimes, Neil Gaiman
 8. The Simple Things, Joy Wilkinson
 9. The Tourist, Vinay Patel
 10. Fellow Traveller, Mark Gatiss
 11. The Shadow Passes, Paul Cornell
 12. Shadow of a Doubt, Paul Cornell
 13. The Shadow in the Mirror, Paul Cornell
 14. Press Play, Pete McTighe
 15. Listen, Steven Moffat
 16. The Secret of Novice Hame, Russell T Davies

Dyrektor BBC Books Publishing, Albert DePetrillo:

Od kiedy pierwszy raz wspomniałem ekipom z Doctor Who i fundacji BBC Children in Need o pomyśle, aby taka kolekcja powstała, reakcja była bardzo pozytywna. Zebraliśmy naprawdę gwiazdorską grupę pisarzy i grafików, którzy poświęcili swój czas i pokłady kreatywności wspaniałej sprawie. Doctor Who i BBC Children in Need są na prawdę potężną kombinacją, a Adventures in Lockdown to książka, która jest uczczeniem tego, co najlepsze w Whoniwersum. Tego, co prawdę mówiąc jest tym, co najlepsze w nas wszystkich.

Książka w przeliczeniu na złotówki kosztuje około 11,31 zł, więc myślę że warto się skusić, tym bardziej ze względu na cel, na jaki zostaną przeznaczone pieniądze. A co Wy o tym sądzicie?

Źródło: doctorwho.tvMiłośnik wszystkiego co science i fiction, a najbardziej ich połączenia, najlepiej w formie książek. Ukochany Doktor to Dwunasty, choć na drugim miejscu są wszyscy pozostali. Uwielbia podróże w każde miejsce i każdy czas, zabiera ręcznik i nie panikuje. Nie dostał listu z Hogwartu na jedenaste urodziny, więc liczy na Gandalfa w pięćdziesiąte. Rozpoznacie go na ulicy po czterometrowym, kolorowym szaliku, przez który na pewno się nie przewraca. Żyjcie długo i w dostatku. ?

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *