Powstała nowa autobiografia Toma Bakera

Tom Baker napisał kolejną książkę! Jest to już druga (po wydanej w 1997 roku Who on Earth is Tom Baker?) autobiografia tego utalentowanego aktora, którego znamy przede wszystkim z roli Czwartego Doktora. Najnowsza książka Toma Bakera nosi tytuł How To Walk Through A Door: A (Mostly) True Memoir i już w tym roku zostanie wydana przez wydawnictwo Ebury Publishing. Oprócz wymienionych książek Baker jest autorem między innymi powieści Scratchman, opisującej jedną z przygód Czwartego Doktora.

Opis jego najnowszej autobiografii jest następujący:

Więc kim jestem? Tom Baker to brytyjski oryginał – charyzmatyczny aktor, pisarz i urodzony gawędziarz, który przeżył więcej żyć niż Władca Czasu, z której to roli w Doctor Who jest tak znany.

W jego nowym pamiętniku zebrano niektóre jego najlepsze historie z niektórych jego najlepszych żyć. Swoim wyjątkowym głosem Tom opowiada parę wspaniałych plotek o Doctor Who, Małej Brytanii oraz o wielkim i upiornym Soho w latach 70. (jest raczej zaskoczony, że to przeżył). Opowiada również o swoich latach po opuszczeniu TARDIS: okresie osobistej i zawodowej wędrówki, w którym wyglądało na to, że był zatrudniany przez ludzi, których głównie ciekawiło to, czy on nadal żyje.

Jak to było być najbardziej rozchwytywanym głosem w Wielkiej Brytanii? (Czy naprawdę był wzorem dla Stevena Toasta?) Czy naprawdę spędzał, dni recytując sonety na długich spacerach z kotami i wyrównując stare porachunki z rywalami w Waitrose? A czy legendarny hellraiser z Coach and Horses wciąż jasno płonie?

Odkryjesz naprawdę niesamowitą pracę, którą on odrzucił i dowiesz się, dlaczego postanowił założyć ten słynny szalik po raz ostatni i powrócić do Doctor Who. Pewnego razu Tom powiedział, że aktorstwo to głównie zastanawianie się, jak przejść przez drzwi, a on w swym niezwykłym życiu przeszedł (i wszedł, i wyszedł) przez tak wiele z nich.

Pełna czarnego humoru, intymna, plotkarska, prowokująca do myślenia i jak zawsze szalenie zabawna, How To Walk Through a Door zabierze cię do prywatnego świata Toma Bakera.

How To Walk Through a Door zostanie wydana 29 października tego roku, w cenie £20.00. Książkę będzie można zamówić na Amazonie.

Mieliście wcześniej styczność z twórczością Toma Bakera?

Źródło: Doctor Who Online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *