Tom Baker napisał doktorową powieść!

To się nazywa news! Tom Baker, który wcielał się w jedną z najpopularniejszych inkarnacji Doktora – Czwartego – i do dziś, mimo zaawansowanego wieku, jest aktywny whoviańsko (warto przyjrzeć się słuchowiskom z jego udziałem), postanowił wykazać się na kolejnym polu i spisać w formie powieści swój liczący już kilkadziesiąt lat pomysł na przygodę Doktora.

Jeszcze w latach 70. Tom Baker i Ian Marter (wcielający się w postać towarzysza Czwartego, Harry’ego Sullivana) wpadli na pomysł pełnometrażowego filmu o Doktorze. Napisali nawet scenariusz, a reżyserią miał się zająć James Hill. Niestety, projektu nigdy nie zrealizowano. Pomysł jednak nie przepadł i w powieściowej formie ukaże się 24 stycznia 2019 roku.

Powieść zatytułowana Scratchman (film miał nazywać się Doctor Who Meets Scratchman) opowie o starciu Czwartego Doktora, Harry’ego Sullivana i Sarah Jane Smith z przerażającym tytułowym antagonistą.

Opis brzmi następująco:

Czego się boisz?

Doktor, Harry i Sarah Jane trafiają na odciętą od świata szkocką wysepkę. Spokojne wakacje zakłóca pojawienie się dziwnych istot – straszliwych strachów na wróble żerujących na mieszkańcach okolicy. Ludzie żyją w ciągłym lęku, a Doktor przysięga, że ich wszystkich uratuje. Nie wszystko toczy się jednak zgodnie z planem – podróżnicy w czasie wpadają w pułapkę, a Scratchman nadchodzi…

Los wszechświata wisi na włosku. Doktor musi się zmierzyć ze starożytną siłą z innego wymiaru, która uważa siebie za diabła.

Scratchman chce się dowiedzieć, czego Doktor boi się najbardziej. Najgorszy koszmar zaczyna rozgrywać się przed jego oczami.

Opis nie brzmi wyjątkowo – niemal każda doktorowa przygoda opiera się na podobnym schemacie. Jednak kryje się za nim zwariowana historia. Scratchman to ostateczne, największe zło – Baker i Marter chcieli, żeby w filmie w tę rolę wcielił się Vincent Price (amerykański aktor znany z ról w licznych horrorach). Scenariusz, na podstawie którego powstała powieść, zawierał nowe potwory (strachy na wróble i i humanoidalne roboty zwane Cyborami), a także starych znajomych – Daleków i Cybermenów. Finał zaś miał się rozgrywać na ogromnym stole do pinballa, na którym Doktor, Sarah i Harry musieli zdobyć miliony punktów (unikając latających kul), by pobić diabła.

Jak będzie wyglądać powieściowa wersja napisana przez samego Toma Bakera? Bez wątpienia będzie to niezapomniana lektura – nie wiem jak wy, ale my się nie możemy doczekać.

Źródło: io9Exnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Tom Baker napisał doktorową powieść!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *