Kilka nowości od BBC Audio

Macie ochotę posłuchać, jak Jedenasty Doktor wraz z Clarą zwiedzają żyjący świat albo jak Ace po wielu latach spotyka Trzynastą Doktor? Czy wolicie adaptacje audio klasycznych odcinków z Trzecim lub Czwartym Doktorem? A może chcecie sięgnąć jeszcze głębiej, po zremasterowane nagrania historii z pierwszą i drugą inkarnacją Doktora lub zwrócić się ku przygodom Sarah Jane Smith? Wszystko to jest dostępne w wydaniu BBC Audio.

Paradise Lost

Oryginalna historia autorstwa Darrena Jonesa, którą czyta Jacob Dudman.

Na skraju mgławicy TARDIS ląduje na dziwnej planecie Foss, pokrytej gęstą, złożoną warstwą minerałów i roślinności. Mieszkańcy planety, Fossianie, istoty o wrzecionowatych ciałach podobnych do insektów, są podejrzliwi wobec Doktora i Clary. Uważają ich za stronników rasy wielkich, przypominających pająki Drak-Arzin. Kiedy jednak bohaterowie spotykają Drak-Arzin, odkrywają, że Foss to coś więcej niż planeta: to ogromna forma życia, zbliżająca się do swego kresu. Jaki sekret kryje się w sercu fossiańskiej kopalni?

Do kupienia na Amazon lub Audible.

The Image of the Fendahl

Adaptacja Terrance’a Dicksa klasycznej historii telewizyjnej, czytana przez Louise Jameson.

We współczesnej Anglii grupa naukowców ze skupieniem analizuje niezwykle starą czaszkę. Ale kiedy ultra-nowoczesna technologia ich Skanera Czasu zostaje połączona ze starożytnym złem Drewna Zjaw, sprowadza terror, który leżał w ukryciu przez dwanaście milionów lat.

Doktor i Leela muszą walczyć, by pokonać Fendahla, przywróconą do sił zmorę, grożącą pochłonięciem całego życia w galaktyce.

Do kupienia na Amazon lub Audible.

At Childhood’s End

Sophie Aldred, odtwórczyni roli Ace, czyta dla BBC Audio własną powieść.

Wiele lat po tym, jak Ace ostatni raz podróżowała z Doktorem, ich drogi znów się krzyżują. Znana teraz jako Dorothy McShane, Ace jest milionerką i filantropką, dręczoną przez koszmary. Z londyńskich ulic znikają młodzi ludzie. Czy uda jej się ochronić tysiące istnień razem z Trzynastą Doktor i jej towarzyszami? Więcej o fabule książki przeczytacie tutaj.

Do kupienia na Amazon lub Audible.

The Monster of Peladon

Jon Culshaw czyta powieść Terrance’a Dicksa opartą na klasycznej historii z Trzecim Doktorem.

Pięćdziesiąt lat po swojej ostatniej wizycie na planecie Peladon, Doktor wraca i odkrywa, że królestwo, odziedziczone po ojcu przez królową Thalirę, jest targane niepokojami. Członkostwo w Federacji Galaktycznej miało przynieść planecie pokój i dobrobyt, lecz duch świętego potwora Aggedora ponownie sieje terror i śmierć.

Doktor odkrywa zdradziecki spisek, który ma na celu kradzież cennego minerału i ponownie stawia czoło swym dawnym wrogom – Lodowym Wojownikom.

Do kupienia na Amazon lub Audible.

The Lost TV Episodes

Trzecia kolekcja oryginalnych soundtracków wydana przez BBC Audio obejmuje odcinki z lat 1966-67 z Pierwszym i Drugim Doktorem, które przetrwały tylko jako nagrania dźwięku. Zremasterowane, z dodaną narracją i takimi bonusami, jak wywiad z Anneke Wills oraz program BBC Radio 3 Dance of the Daleks.

The Smugglers – to przygoda w XVII-wiecznej Kornwalii, z piratami i ukrytym skarbem.

The Tenth Planet – bliźniacza wobec Ziemi planeta pojawia się w systemie słonecznym, a wraz z nią Cybermani.

The Power of the Daleks – nowy Doktor walczy z Dalekami na bagiennej planecie Vulcan.

The Highlanders – bohaterowie przybywają do Szkocji tuż po bitwie pod Culloden.

The Underwater Menace – TARDIS ląduje ponad dawno zaginionym miastem – Atlantydą.

The Moonbase – stacja kontroli pogody znajduje się w kleszczach zarazy spowodowanej przez Cybermanów.

W dodatkowym tracku pt. Dance of the Daleks Matthew Sweet wprowadzi nas w dziwaczny i wspaniały świat dźwięków świata Doktora.

Do kupienia na Amazon lub Audible.

The Sarah Jane Adventures Collection

Sarah Jane Smith zawsze wplątuje się w jakieś tarapaty. Jako stara przyjaciółka Doktora przywykła już do napotykania kosmitów, zmagania się z potworami i pokonywania zła. Wraz ze swymi przyjaciółmi: Lukiem, Clyde’em, Rani, Marią i Sky – nie licząc superkomputera, Pana Smitha oraz niezawodnej szminki – Sarah Jane jest przygotowana na wszystko, czym wszechświat zechce w nich rzucić.

W tych fantastycznych opowieściach Sarah Jane bada prywatną klinikę medyczną, tajemniczy kamienny krąg, kilka zabójczych artefaktów z obcych kultur, osobliwy wiktoriański dom i dziwaczne rzeźbienia na wzgórzu. Jest też i camping, w czasie którego przyjaciele zostają zdani tylko na siebie w Snowdonii, jest zabójczy wirus komputerowy i przerażające istoty zamieszkujące świat koszmarów, a nawet napędzany parą robot, i obca rasa, według której Sarah Jane to groźna przestępczyni.

Osiem z napisanych specjalnie dla BBC Audio historii czyta Elisabeth Sladen (Sarah Jane), jedną Daniel Anthony (Clyde) i jedną Anjli Mohindra (Rani).

Do kupienia na Audible.

To naprawdę szeroka oferta zarówno dla fanów klasyków, jak i nowszych serii, a także rozszerzonego uniwersum. Każdy znajdzie coś dla siebie. Skusicie się?

Źródło: DoctorWhoTV – artykuł 1 i artykuł 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *