Klasa znowu w szkole. Nowe słuchowisko Class: The Audio Adventures

Ukazały się dwa nowe zbiory z zapierającymi dech w piersiach przygodami audio Class: The Audio Adventures.

Słuchowiska w pełnej obsadzie oparte są oczywiście na popularnym spin-offie Doctor Who, jednak zahaczają o tereny nieznane jeszcze przyjaciołom ze szkoły Coal Hill, włączając w to zagrożenie czyhające ze strony angielskiego folkloru, nawiedzony dom, a nawet coś w rodzaju szkolnej komedii romantycznej.

Class: The Audio Adventures – Volume 3 zawiera trzy opowieści:

Carl Rowens, The Soer’s Ditch
Po podwójnej randce, która okazała się katastrofą, Charlie, April, Ram i Matteusz przenoszą się do innego poziomu rzeczywistości. Czy przetrwają rytualne tradycje Soersów? A co ważniejsze, czy tę próbę przetrwa ich przyjaźń?

Kate Thorman, Catfish
Kiedy w szkole Coal Hill pojawia się nowy uczeń, wszyscy robią, co mogą, by czuł się mile widziany. Szczególnie Tanya jest zaskoczona tym, jak wiele mają ze sobą wspólnego. Czy dla swojego pierwszego chłopaka poświęci najlepszych przyjaciół?

Michael Dennis, Sweet Nothings
Życie na Ziemi nie jest łatwe dla kogoś przyzwyczajonego do bycia kosmiczną wojowniczką o wolność. Dla Quill jest to samotna egzystencja – dopóki nie spotyka człowieka spoza Coal Hill, człowieka, który może jej zaoferować wszystko z jej przeszłości, za czym tęskniła… i wiele więcej.

W wydaniu Class: The Audio Adventures – Volume 4 również znajdziemy trzy historie:

Alfie Shaw, Mock
W momencie, kiedy uczniowie Coal Hill Academy przygotowują się, by stawić czoło egzaminom, Quill i Charlie zostaną poddani osobistej próbie. Wspomnienia z dzieciństwa, z ich rodzinnego świata, zagrażają przejęciem kontroli nad teraźniejszością. Tu nie będzie prostych odpowiedzi.

Lizzie Hopley, The Creeper
Podczas gdy cała szkolna społeczność świętuje Halloween, Quill i Matteusz badają sygnał S.O.S. dochodzący z zabitego deskami domu w Shoreditch. Czy April i Charlie dotrą tam, zanim będzie za późno? I czym jest „Straszydło” w środku domu?

Blair Mowat, Queen of Rhodia
Quill budzi się i ku swojemu zaskoczeniu odkrywa, że znajduje się z powrotem na Rhodii – co jest niemożliwe, ale jeszcze bardziej niemożliwe jest czekające tu na nią życie. By ocalić przyszłość, Quill musi odwrócić się plecami do przeszłości. Tylko czy jest to już koniec? A może nowy początek?

Obsada:
Poza stałymi członkami, Gregiem Austinem (Charlie Smith), Sophie Hopkins (April MacLean) i Fadym Elsayedem (Ram Singh), do obsady dołączyły dwie nowe twarze. Dervla Kirwan, która wcieliła się w rolę panny Hartigan w odcinku pt. Następny Doktor („The Next Doctor”) Doctor Who i znana jest z seriali takich, jak Ballykissangel oraz Goodnight Sweetheart, przejęła po Katherine Kelly rolę błyskotliwej, wygnanej kosmitki, pani Quill. Joanna McGibbon przejęła natomiast rolę po Vivian Oparah i udziela głosu młodocianej geniuszce, Tanyi Adeoli.

Producent wydania, Scott Handcock, podzielił się przemyśleniami na temat wyboru nowych aktorek:

Ponowny casting jest procesem skomplikowanym, ponieważ ludzie zdążyli się przyzwyczaić do konkretnego aktora. Nie powinno się prosić artysty, by imitował poprzednika, gdyż to może okazać się drażniące. Ale pani Quill w wykonaniu Dervli Kirwan jest tak samo sarkastyczna i uszczypliwa, jak wtedy, kiedy na ekranie widzieliśmy Katherine Kelly. Kirwan momentalnie wchłonęła charakter i historię Quill, a postać ta ma w tych historiach kilka naprawdę mocnych momentów. Podobnie Joanna McGibbon: podeszła do roli Tanyi Adeoli ze świeżością, reagując na to, co było napisane na kartce, a od razu wydawało się, jakby z resztą ekipy znała się od lat.

Jeśli jesteście zainteresowani losami przyjaciół z Coal Hill Academy, ale jeszcze nie znacie ich przygód w audio, to o dwóch pierwszych zbiorach możecie przeczytać (i posłuchać) tutaj.

Źródło: BlogtorWho

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *