Sophie Aldred napisała doktorową powieść!

Sophie Aldred, znana z roli Ace, ostatniej klasycznej towarzyszki, która przeżywała przygody w towarzystwie Siódmego Doktora, spełnia się w Whoniversum w nowej roli. W lutym ukaże się jej pierwsza powieść.

Doctor Who: At Childhood’s End opowie o spotkaniu Trzynastej Doktor i Ace.

Tak brzmi jej oficjalny opis:

Przeszłość lub przyszłość – którą drogę wybierzesz?

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość zderzają się w momencie, kiedy Trzynasta Doktor spotyka swoją dawną towarzyszkę, Ace.

Dawno temu dziewczyna o imieniu Ace podróżowała po wszechświecie wraz z Doktorem – jednak na skutek straszliwej tragedii musieli się rozdzielić. Wiele lat później Ace, znana już jako Dorothy McShane, jest trzymającą się w cieniu milionerką i filantropką stojącą na czele globalnej organizacji Dobroczynna Ziemia.

Z londyńskich zaułków znikają młodzi ludzie, a Ace dręczą koszmary. Czy zaginięcia mają jakiś związek z pogłoskami o potworach, które nawiedzają ulice miasta? I dlaczego na orbicie wokół Księżyca krąży obcy satelita?

Doktor, badając tajemniczy obiekt na niebie wraz z Ryanem, Grahamem i Yaz, wpada na swoją dawną przyjaciółkę. Razem będą musiały odkryć spisek, który może zagrozić tysiącom osób. Czy jednak Doktor może w jakiś sposób zadośćuczynić temu, co zrobiła jej wcześniejsza inkarnacja? Ile będzie musiała poświęcić Ace, by zwyciężyć i uratować Ziemię?

Zaś sama autorka powiedziała:

Byłam podekscytowana i czułam się zaszczycona, gdy zaproponowano mi opisanie spotkania Trzynastej Doktor i Ace. Od lat miałam nadzieję, że nadarzy się okazja, by pokazać spotkanie Ace i którejś z nowych inkarnacji Doktora. Mam nadzieję, że fanom nowych serii spodoba się taka mieszanka klasycznej i współczesnej ery najbardziej niesamowitego serialu we wszechświecie.

Powieść Doctor Who: At Childhood’s End ukaże się w lutym 2020 roku. Już dziś można ją zamówić na stronie Penguin Books i brytyjskim Amazonie.

Ace to jedna z najciekawszych klasycznych towarzyszek, która świetnie by się odnalazła także w nowych seriach. Lubicie tę postać? Jak może wyglądać takie spotkanie?

Źródło: CultBox, DoctorWhoNewsExnaczelna Gallifrey na wygnaniu. Zapraszam na Whosome.pl!

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *