(Podwójny) Tydzień z Big Finish (28.03-10.04.2016)

Podwojona dawka newsów od Big Finish z ostatnich dwóch tygodni.

Dwa tygodnie temu podano tylko jednego newsa. Ale z to jakiego! W roku 2017 ukaże się szósta seria Fourth Doctor Adventures. W ramach serii od stycznia do września zostanie wydanych dziewięć historii. Znamy już ich tytuły. Wiemy już także, że każde z nich można teraz zakupić w przedsprzedaży za 13,77 euro (za wersję CD) lub 8,99 euro (za wersję do ściągnięcia). W tej serii obok Czwartego Doktora pojawią się między innymi Romana, K-9, detektywi Jago i Litefoot, a także Sontaranie i Movellanie.

W związku ze wspominanym przez nas kilka tygodni temu powrotem Sheridan Smith do słuchowisk, Big Finish przygotowało specjalną promocję. Do końca kwietnia można zakupić w wersji do ściągnięcia w promocyjnej cenie jedno ze słuchowisk z jej udziałem. Wydane pierwotnie w 2008 roku Grand Theft Cosmos z Paulem McGannem i właśnie Sheridan Smith jest dostępne do końca kwietnia za jedynie 2,99 euro. Na zachętę – tutaj można odsłuchać jego trailera.

Miniony tydzień przyniósł garść nowości ze świata Torchwood. Udostępniono drugą część drugiej serii TorchwoodZone 10. Naoko Mori powraca w nim do roli Toshiko Sato. Co ciekawe, agentowi rosyjskiego odpowiednika Torchwood głosu udziela Polak, Krystian Godlewski. Słuchowisko można kupić za 7,99 euro (za ściągnięcie) lub 12,52 euro (za CD). Natomiast tutaj można odsłuchać jego trailera.

Ale fanów zdecydowanie bardziej zelektryzowała wiadomość, o której pisaliśmy w osobnym newsie. John Barrowman i Gareth David-Lloyd powracają we wspólnym słuchowisku, które ma między innymi ukazać skomplikowaną relację Jacka Harknessa i Ianto Jonesa. Piąta część serii TorchwoodBroken – ukaże się już w lipcu. Można je zakupić już teraz, podobnie jak wszystkie w serii, za 7,99 euro (za ściągnięcie) lub 12,52 euro (za CD).

Wracając jeszcze do Czwartego Doktora – także we wrześniu ukaże się jedno słuchowisko z nim w roli głównej. W serii Philip Hinchcliffe Presents ukaże się historia The Genesis Chamber. Philip Hinchcliffe był producentem Doktora Who w latach 1975-77, a od jakiegoś czasu pisze Doktorowe historie dla Big Finish. Tę można już zakupić za 20 euro (wersja do ściągnięcia) lub 31,34 euro (wersja na płycie CD).

Źródło: Big Finish

 Mateusz K. - sympatyczny student geografii, miłośnik literatury przygodowej i takiego też kina. Dziwny człowiek, który uwielbia psychologię i amatorsko się nią zajmuje (obserwuje ludzi). Poza tym bardzo lubi pisać.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *