John Barrowman i Gareth David-Lloyd ponownie w Torchwood

John Barrowman i Gareth David-Lloyd powracają w zupełnie nowej historii z serii słuchowisk Torchwood, która ukaże się już latem.

Oparte na spin-offie Doctora Who przedostatnie słuchowisko drugiego sezonu Torchwood od Big Finish przybliży nam życie lojalnego administratora, jakim był Ianto Jones (w którego rolę wciela się David-Lloyd). Historia zatytułowana Broken została napisana przez Josepha Lidstera. Jej akacja dzieje się chwilę po wydarzeniach z odcinka Cyberkobieta („Cyberwoman”)  i zagłębi się w  skomplikowaną relację między Ianto, a szefem grupy, kapitanem Jackiem Harknessem (w tej roli John Barrowman).

Odcinek Cyberkobieta został wyemitowany podczas pierwszego sezonu serialu Torchwood w listopadzie 2006 roku. Historia ta została napisana przez Chrisa Chibnalla, który od jedenastej serii Doctora Who, będzie pełnił funkcję głównego scenarzysty serialu.

Producent James Gonn powiedział:

Joseph Lidster wpadł na pomysł. Zauważył, że coś ciekawego zdarzyło się w środku pierwszej serii Torchwood i naprawdę chciał to zbadać. Wstyd przyznać, ale powiedziałem: Tak, tak, tak. John i Gareth razem? Wyobraź sobie jak szczęśliwi będą fani! Obaj aktorzy pokochali scenariusz, a reżyser Scott Handcock wycisnął z niego najlepsze, co było możliwe.

jack-ianto-torchwood-10-04-2016

Oto oficjalny opis historii:

Kiedy Ianto Jones miał ciężki dzień w pracy, posiadał miejsce, w  którym mógł się ukryć. A dla Ianto każdy dzień pracy jest ciężki. Jego dziewczyna jest martwa, jego współpracownicy mu nie ufają, a jego szef… jego szef jest czymś innym. Nie mając przyjaciół i żyjąc każdego dnia w niebezpieczeństwie, czy to dziwne, że w nocy, Ianto Jones wybiera się do pubu? Lokal stał się miejscem, w którym czuje się bezpiecznie. Bezpieczny od swoich demonów, od swojego życia, bezpieczny od Torchwood. Aż pewnego wieczoru, Kapitan Jack Harkness wchodzi do baru…

Oprócz Johna Barrowmana i Garetha Davida-Lloyda w Broken wystąpią Melanie Walters, Eiry Thomas i Ross Ford. Drugi sezon słuchowisk Torchwood zakończy się w sierpniu.

Jak podoba wam się opis tej historii? Cieszycie się na powrót Jacka i Ianto? Czy jesteście zainteresowani tymi słuchowiskami? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: CultboxUwielbia herbatę i Donnę. Dużo czyta, pisze, gra, ogląda seriale i filmy. Kocha Marvela. Jest studentem i ma tysiąc pomysłów na minutę.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “John Barrowman i Gareth David-Lloyd ponownie w Torchwood

  1. Wciąż nie tracę nadziei, że Ianto jakimś cudem wróci w piątej serii Torchwood (i wciąż nie tracę nadziei, że doczekamy się owej piątej serii) jednak całe słuchowisko zapowiada się cudowanie i już nie mogę się doczekać :)

  2. Ciesze sie ze ta para moze wrocic so 5 sezonu Torchwood. Chcialabym kupic sobie to sluchowisko na plyte ale nie wiem czy to jest mozliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *