Odcinek świąteczny – czy doczekamy się nowego towarzysza?

Wszyscy zastanawiamy się, kto pojawi się w tegorocznym odcinku świątecznym. W końcu nasze wątpliwości zostały rozwiane.

Tajemnicze źródło z planu Doktora Who zdradziło nam parę sekretów dotyczących zbliżającego się odcinka świątecznego. Jako że Pearl Mackie zadebiutuje dopiero w pierwszym odcinku nowej serii, pojawiło się pytanie, czy na święta doczekamy się nowego towarzysza. Jak już wiemy, Matt Lucas powróci w nim w roli Nardole’a, byłego asystenta River Song (dla spóźnialskich news tutaj). Niestety źródło mówi, że nie będzie nowym towarzyszem Doktora. Ani on, ani nikt inny. Choć rola Nardole’a ma okazać się ważna:

Doktor nie będzie miał żadnego nowego towarzysza w te święta, ale jego miejsce zajmie Nardole. Nie jest pełnoprawnym towarzyszem, ale jego rola będzie w gruncie rzeczy bardzo podobna.

odcinek

BBC wyjawiło, że będzie się pojawiać w 10 serii, będą to jednak tylko występy gościnne. Ostatni raz widzieliśmy go w poprzednim odcinku świątecznym, Mężowie River Song („The Husbands of River Song”), gdzie skończył z głową przytwierdzoną do ciała robota. Niestety na razie nie wiadomo, czy w takim stanie zobaczymy go też w nowej serii…

Kolejną ciekawostką jest wyjawienie nazwiska innego aktora, który zagra w tym odcinku. Jest nim pochodzący z Kanady Justin Chatwin. Możecie go znać m.in. z Wojny światów lub serialu Shameless. Jego postać ma być mroczna, pełna sekretów i ma to być swego rodzaju… superbohater.

nardole-29-09-2016-2

Na pewno jest na co czekać, bo przecież do premiery nowej serii zostało jeszcze sporo czasu. Moffat powiedział, że odcinek świąteczny pełen jest serca, ale też rozumu. Gatiss zaś przyznał, że popłakał się nad scenariuszem (więcej o tym znajdziecie tutaj).

Niestety BBC nie chciało skomentować tego wycieku informacji.

Superbohater, Nardole i Doktor – mieszanka wybuchowa? Z pewnością odcinek ten będzie niezwykły. Ja już nie mogę się doczekać. A jak wasze oczekiwania?

Źródło: Radio TimesWiecznie roztrzepana studentka, kochająca światy fantasy i science fiction. Od zawsze z nosem w książce, nie wyobrażająca sobie życia bez swoich ulubionych seriali i filmów. Zafascynowana Doktorem od małego i stawiająca go na 1. miejscu listy cudów wszechświata.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

4 thoughts on “Odcinek świąteczny – czy doczekamy się nowego towarzysza?

  1. „Niestety źródło mówi, że nie będzie nowym towarzyszem Doktora”. Niestety? Na szczęście!
    Chatwin jest dobrym aktorem (choć niekoniecznie miał szczęście do produkcji, w których grał). Cieszę się, że wystąpi w odcinku (jeśli to prawda).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *